Skocz do zawartości
levis

Serwis w Warszawie - zapraszam

Recommended Posts

Witam.

Od 5 lat zajmuję się serwisowaniem motocykli. Zaznaczam, że robię to hobbystycznie, no ale to za chwilę. Co najważniejsze - robię sam dla siebie, nie dla kogoś, pracuję na swoją opinię i jak do tej pory, nikt nie powiedział złego słowa, wręcz przeciwnie.

Cała przygoda zaczęła się od Suzuki GS500 mojego taty, na nim uczyłem się podstaw. Potem już grzebałem przy własnych motocyklach.

Tak przez kilka lat zdobywałem wiedzę, kupowałem narzędzia i teraz używając obu tych czynników otworzyłem mini serwis motocyklowy.

Moje narzędzia opierają się o takie marki jak: Honiton, Stanley, Carbtune, Colortune, Einhell, Bosch i inne dokładne narzędzia typu mikrometry czy klucze dynamometryczne.

Główne rzeczy, którymi się zajmuję to:

- Gaźniki (diagnozowanie problemów, czyszczenie, synchro itd.)

- Regulacja zaworów (tutaj akurat w F 650 robi się to bardzo przyjemnie ;-)

- Lagi - wymiana uszczelniaczy i oleju (nie zajmuję się prostowaniem itd )

- Napęd - wymiana tych na zapinkę i na zakuwkę (mam narzędzie, nie używam młotka :-) )

- Hamulce (tutaj wszystko, od wymiany kloców/tarcz, po zapieczone tłoczki aż po wymianę czy regenerację pomp hamulcowych)

- Podstawowe sprawy elektryczne też robię, ale zwykle jako dodatek do większej pracy.

Wszystkie prace robię rzetelnie, często dokonuję relacji foto dla klienta. Nie naciągam na żadne dodatkowe wydatki czy części - po prostu tak, jak powinno być i gdzie sam bym tak chciał być obsłużony.

No i teraz chyba najważniejsza część - ceny i terminy ;-) Z tymi drugimi to bywa różnie, raz trzeba czekać 2 tygodnie a raz po prostu wskakuje się od razu ;-)

A co do cen, to na mojej hobbystycznej stronie opisane jest mniej więcej wszystko, ale ceny zwykle dobierane są indywidualnie: http://www.motofreak.waw.pl/

np w F650, za regulację luzów zaworowych + czyszczenie i synchro gaźników biorę 300 PLN. Robota trwa zwykle 1-2 dni, bo uważam, że na dobrze zrobioną robotę trzeba poświęcić odpowiednią ilość czasu.

Zapraszam.

Bartek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×