Skocz do zawartości
Salus

Powitania z trójmiasta

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Aktualnie śmigam Szadołką ale już mi się znudziła, więc szukam czegoś bardziej off.

Przymierzamy się z żonką do F650 GS.

Na pewno Was zamęczę pytaniami.

Póki co pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witamy :)

przeglądnijcie forum, są też linki do różnych informacji,

w każdym momencie jesteśmy gotowi na ostrzał pytaniami :)

Pozdrófki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie nie wiem czy dakar to dobre wyjście. Z tego co czytałem, to ma mało wygodne siedzisko dla pasażera.

A szybę można do GS zamontować chyba bez większych problemów ??

Jeśli się nie mylę, to w DAKRACH były manetki grzane w standardzie - to prawda ??

Czy ABS jest niezbędny dla początkującego w przemieszczaniu się duktami leśnymi ?

EDIT:

przeczytałem

WYBIERZ F650GS DAKAR 2003 zamiast ZWIERZ F650GS DAKAR 2003

:)

reszta pytań aktualna :)

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Z tego co czytałem, to ma mało wygodne siedzisko dla pasażera.

w Dakarze identyczne jak w zwykłym f650gs, ogólnie to siedzenie wygodniejsze niż w podobnych parametrowo konkurencyjnych firmach ( no na pewno niz w ktm-ach :) ) szerokie, miękie, oczywiście nieporównywalne z siedzeniami dajmy na to GoldWinga :) tak na prawde ocenisz dopiero jak spróbujesz.

A szybę można do GS zamontować chyba bez większych problemów ??

chodzi Ci o wyższe, przezroczyste akcesoryjne szyby do turystyki? jest (nazwijmy to, jak na warunki BMW) "spory" wybór na rynku

Jeśli się nie mylę, to w DAKRACH były manetki grzane w standardzie - to prawda ??

w modelach do 2004 na pewno jako opcja, ale zazwyczaj występują (chyba nie były drogie :) )

Czy ABS jest niezbędny dla początkującego w przemieszczaniu się duktami leśnymi ?

uff... to długi temat... wg. mnie wręcz odwrotnie. ABS jest przydatny( !nie mylić z niezbędny) tylko na szosie, na drodze z luźnym podłożem lepiej go mieć wyłączonego. Hamowanie w terenie to zupełnie odmienna technika, spora część w każdej szkółce enduro temu jest poświęcona.

Pozwolę sobie również wkleić tu moją wypowiedź z innego forum w kwestii nauki z/bez abs:

"co do ABS to jestem zdania, że lepiej nauczyć się bez, choć to oczywiście bardziej niebezpieczna, odczuwalna na własnej skórze, nauka... również oczywiście jeśli ma się zamiar do końca życia jeździć tylko z ABS "On", to nauka "bez" jest totalnie zbędna (wtedy ewentualnie szybka szkoła przeżycia w przypadku awarii ABS w środku trasy :) "

ABS na szosie tylko pomaga w zatrzymaniu, w terenie za to przeszkadza.

przeczytałem WYBIERZ F650GS DAKAR 2003 zamiast ZWIERZ F650GS DAKAR 2003

widzisz :) , podświadomość sama Ci podpowiada :mrgreen:

POzdrófki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ooo to jest pełna informacja :)

Zaciekawiła mnie ta szkółka enduro - ile to kosztuje, czy warto i gdzie szukać na pomorzu ???

Grzane manetki to moje marzenie po przejechaniu z Polski do Danii przez Szwecję w marcu 2008.

Po przejechaniu 50km kładłem rękawice na tłumik i biegałem przez 10 minut żeby się rozgrzać.

Na asfalcie zaliczyłem jedną glebę przez brak doświadczenia i brak ABS'u.

Zdecydowanie szkółka się przyda :)

Shadow się nie nadaje do piasku - sprawdzone :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zaciekawiła mnie ta szkółka enduro - ile to kosztuje, czy warto i gdzie szukać na pomorzu ???

miałem na myśli szkółki video, z tego co się orientuje szkół w Polsce jest jak na palcach jednej, a ceny kulturalnie ujmując elitarne :?

Grzane manetki to moje marzenie (...) kładłem rękawice na tłumik

ja sobie tak rękawice załatwiłem - od roku po zmianie kierownicy na WRP do tej pory nie podłączyłem grzania :mrgreen:

Shadow się nie nadaje do piasku - sprawdzone :)

etam, nadaje się w piachu ... do kładzenia :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×