Skocz do zawartości
pitersc

Prawe kierunki nie działają

Recommended Posts

Cze,

Wczoraj po 12 godzinach spędzonych w warsztacie ( moto było rozebrane na maksa ) pojechałem do domu i po drodze zauważyłem że prawy przedni i tylny kierunkowskaz nie działają :evil:

Sprawdziłem żarówki - ( na oko są ok ), sprawdziłem czy dobrze są wpięte kierunki - ok

Wszystkie inne światła, urządzenia są ok, lewe kierunki ok.

Dodam, że po włączeniu prawego kierunkowskazu delikatnie pulsuje podświetlenie zegarów co nie ma miejsca przy włączeniu lewych kierunków.

Delikatnie mówiąc trochę się wnerwiłem i dopiero za kilka dni będę mógł tam podjechać bo mają jakieś nagrania, więc może ma ktoś jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny ?

( bezpieczników jeszcze nie sprawdzałem )

pzdr!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda na przetarty przewód w okolicy główki ramy - to pulsowanie podświetlenia świadczy o zwarciu... niestety ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zwarcie albo brak masy. szukaj przetarcia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak też mi się wydawało z racji na pulsujące podświetlenie ... eeeh mój biedny idealny Dakar :cry:

dzięki za pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aha… a propos zwarcia, wczoraj szukałem winowajcy nie działającej żarówki światła tylnego, rozkręciłem systematycznie cały tył, przy okazji znajdując jakiś historyczny kurz sprzed lat :lol: wyczyściłem lampę, sprawdziłem przewody, przesprejowałem kontakty we wtyczach, wyczyściłem pilniczkiem i szmerglem punkt masowy, na końcu po sprawdzeniu instalacji wymieniłem żarówkę :lol:

Mogę tylko polecić takie działania - światła świecą mocniej, są czyste i przede wszystkim migacze odzyskały moc. Świecą pewnie i mocno, migają równo bez takiego zawahania. Polecam więc czyszczenie instalacji. Przy okazji można zaizolować jakieś przewody, znaleźć początki przetarcia tu i tam. Zabezpieczyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przede wszystkim migacze odzyskały moc. Świecą pewnie i mocno, migają równo bez takiego zawahania.

Prawe też?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lewe, prawe, tylne, przednie… jakie chcesz :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lewe, prawe, tylne, przednie… jakie chcesz :lol:

No ale że niby działają i nie działają tak co 1 sekunde? Musisz jeszcze szmerglem poszmerglować :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja Ciebie też serdecznie szurum burum… :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:beer:

aaaaaaaaaaaaaaaaa jednak !

Ideał jest dalej ideałem - po rozebraniu prawego kieruneczka okazało się, że odpięły się przewody od tych bolców wewnątrz kierunkowskazu :lol:

aaa tak płakałem, aaa tak cierpiałem że gdzieś może coś się przetarło - i tak wszystko rozebrałem, przejrzałem i wszędzie jest bajeczka :mrgreen:

dzięki, pzdr!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale musiałeś tam mieć zwarcie bo przecież działałby chociaż jeden z tych prawych.. Jak to wyglądało? kable wyszły z kostki czy coś?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
:beer:

aaa tak płakałem, aaa tak cierpiałem że gdzieś może coś się przetarło - i tak wszystko rozebrałem, przejrzałem i wszędzie jest bajeczka :mrgreen:

dzięki, pzdr!

Czyli jednak rozbieranie :mrgreen: pomaga :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli jednak rozbieranie :mrgreen: pomaga :lol:

Widzisz alik, a Ty szmerglowałeś i siuwaksowałeś a tu trzeba było polatać wokół moto w samych figach :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najskuteczniejsze jest jednak rozbieranie we dwójkę :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×