Skocz do zawartości
MistrzZen

F650GS DAKAR 2002 - Wentylator

Recommended Posts

Witam!

Poszukuję wentylatora do układu chłodzniczego mojego DAKARA z 2002.

Nowy to ździerstwo serwisu, więc poszukuję raczej używanego w dobrym stanie.

Jeśli ktoś coś słyszał proszę o info! Zamiennik? Alle(dro)go i takie tam inne przeczesałem, jakies inne pomysły?

Link do listy części poniżej bo coś się obrazek 6KB nie chciał załączyć :evil:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=17&fg=10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Inne pomysły.. to w sumie silnik prądu stałego ,wiec szczotkowy. Skoro i tak szukasz nowego, to proponowałbym rozkręcić stary a wtedy może się okazać, że, np szczotki są podwieszone lub zużyte itp :lol: najczęściej, można samemu wszystko "ponaprawywać" małym kosztem a zdziercy z serwisu - no cóż, niech zarabiają na Niemcach:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moze być problem jezeli silnik jest nierozbieralny. Moz ktoś probował sie do niego dobrać? Mistrzu, we Wroclove jest kilka jak nie kilkanaście miejsc gdzie mozna naprawic silnik. Jak bedziesz potrzebowal pomocy to daj znac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pawle, jeśli możesz to proszę wskaż twoim zdaniem kilka najlepszych.

A jeśli chodzi o kwestie, że ktoś próbował się do niego dobrać...to z pewnością, bo wygląda na troszke "lepiony" do kupy. :/

Za dalsze wskazówki będę wdzięczny.

A w między czasi emoże znajdzie się jakaś używka? :lol: Jeśli nić z nim nie wycuduję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najpierw trzeba ustalić ćzy da się go rozebrać. Jeżeli w twoim przypadku i tak nie działa to go wykręć. Jeżeli chodzi o naprawe to np tu:

http://www.silkem.pl/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja jezdziłem bez wentylatora ponad sezon i da się :D tylko trzy razy chłodnica "wybuchła" wylewając wrzący płyn dookoła ;) w tym raz w lesie ale na szczęście sam nie jechałem :) wiele razy sie przegrzewał. Mam mój stary wentylator Pękł mi w nim magnes.. reszta sprawna

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×