Skocz do zawartości
GSuberalles

Sprzedam Interkom

Recommended Posts

Witam. Tak jak w temacie mam do sprzedania interkom. W jego skład wchodzą: dwa PMRy (radiotelefony) Alan K1, zestaw słuchawek i mikrofonów do dwóch kasków, dwa przyciski PTT, okablowanie.

Dla wnikliwych pragnę wyjaśnić, że sprzęt jest praktycznie nieużywany, kupiony był w maju w moto-akcesoria.pl więc jest jeszcze na gwarancji. Zestaw kupiłem aby jeżdżąc na wspólne wypady z żoną nie tracić z nią komunikacji. Niestety żona z przyczyn osobistych nie jest w stanie kontynuować jazdy motocyklem i urządzenie jest mi zbędne. Sprzedaję bo mi się to na półce kurzy i wk…

P.S. nie wiem czy dobry dział wybrałem ale nie znalazłem ogłoszeń. Jeśli nie to proszę admina o przeniesienie lub info abym mógł sam to zrobić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba lepiej by było założyć wątek w dziale "Sprzedam" Giełdy...

A ile sobie życzysz za zestaw?

:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sory. Faktycznie jest :oops:.Nie wiem jak mogłem nie zauważyć. Nie bardzo wiem jak to teraz przenieść.

Odnośnie samego sprzętu to fajnie było by przytulić 300 plnów. Za ten zestaw dałem coś ponad 400+ przesyłka więc myślę, że to uczciwa cena.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jaki ma toto zasięg skuteczny? Czy działa z innymi CB/krótkofalówkami?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sory. Faktycznie jest :oops:.Nie wiem jak mogłem nie zauważyć. Nie bardzo wiem jak to teraz przenieść.

Poproś admina - Pawła, MiKo...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jaki ma toto zasięg skuteczny? Czy działa z innymi CB/krótkofalówkami?

Na moto nie miałem okazji testować tego na więcej jak 500 m. Jak kupiłem z córką robiliśmy próbę na około 1km i w terenie zabudowanym (poza miastem) dawało radę. Z opinii kolegów wiem, że sprzęt działa nawet w budynkach. Podobnych urządzeń używają na szrocie i tam sprawdza się to w 100%. http://pl.wikipedia.org/wiki/PMR_%28radio%29 to co tu napisali w dużej mierze pokrywa się z tym co wiem. Niestety nie miałem okazji sprawdzić jak działają np 3 lub 4 sprzężone ze sobą urządzenia ale sprzedawca zapewniał mnie, że nie ma z tym problemów. CB działa niestety na innych częstotliwościach ale wiele osób chciało odkupić ode mnie część zestawi po to właśnie żeby założyć sobie na motocyklu CB. Mój kolega który jest elektronikiem proponował mi nawet taką przeróbkę za niewielkie pieniądze ale jako zagorzały przeciwnik CB nie byłem zainteresowany.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma problemu z działaniem z innymi typowymi radiami.

Niestety funkcja VOD (uruchamianie kanału nadawania w momencie gdy się mówi) działa bardzo słabo z zestawami ze standardowym mikrofonem..

Ale jeśli ktoś ma mikr krtaniowy - no to wtedy to już bajka..

W tym przypadku jest guzik zewn - nie wiem jak z praktycznością tego rozwiązania.

Jeszcze jedno - radia mogą się sprzęgać w przypadku bliskości - więc pogadanie z plecaczkiem może wymagać umieszczenia anten nieco dalej od siebie..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma problemu z działaniem z innymi typowymi radiami.

Niestety funkcja VOD (uruchamianie kanału nadawania w momencie gdy się mówi) działa bardzo słabo z zestawami ze standardowym mikrofonem..

Ale jeśli ktoś ma mikr krtaniowy - no to wtedy to już bajka..

W tym przypadku jest guzik zewn - nie wiem jak z praktycznością tego rozwiązania.

Jeszcze jedno - radia mogą się sprzęgać w przypadku bliskości - więc pogadanie z plecaczkiem może wymagać umieszczenia anten nieco dalej od siebie..

Jest dokładnie tak jak piszesz.

Odnośnie guzika PTT to bardzo fajne rozwiązanie i bardzo szybko człowiek się przyzwyczaja. Ktoś kto używa CB nie powinien mieć z tym najmniejszych problemów.

Ze sprzężeniem można łatwo radzić sobie przyciszając radio. Jako, że z żoną lataliśmy na dwa motocykle nigdy w trasie nie miałem takiego problemu. Jedynie na postoju jak zbierałem sprzęt to czasem zdarzyło się zbliżyć radia do siebie i wtedy dawało to o sobie znać.

Dawno temu widziałem grupę motocyklistów (chyba z Niemiec) który korzystali z kilku takich urządzeń. Pamiętam, że gadali ze sobą nawet podczas "zwiedzania". Naprawdę fajnie to wyglądało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałbym prosić szanownego; wszechmogącego admina o przeniesienie tematu do wątku ogłoszenia. :-D

Niestety nie wiem kto tu adminuje :oops: i do kogo personalnie się zwrócić.

Poproś admina - Pawła, MiKo...

rozumiem że to są nicki adminów :?: :!:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rozumiem że to są nicki adminów :?: :!:

Nie, nazwiska

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, nazwiska

Dziękuję pięknie. Jestem wielce zobowiązany.

P.S. z lektury forum wnioskuję, że wiele osób zna się również z reala (pewnie też i z Tesco ale to pewnie mniej). Często jest tak, że ktoś sam sobie nadaje nick ale wszyscy na niego inaczej wołają (nick: bóg miłości, ksywa: miękka faja itd itp).

o coś jak tu :twisted:

Jeszcze raz wielkie dzięki i sory za OF

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znamy się i to dość dobrze :-)

Trzy zloty za nami :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×