Skocz do zawartości
Logan

Zrywki vs film

Recommended Posts

Co jest lepsze do amatorskich zastosowań?

Ja zdecydowałem się na gogle ze zrywkami, ale zadecydowały finanse. Temat zakładam, bo jestem ciekawy opinii na przyszłość, a obecnie są przecież osoby z większym budżetem, niż mój.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale gdzie Ty chcesz te zrywki używać? przy jakich okolicznościach? Błoto na goglach to się może pojawić tylko w poważnie błotnych zawodach gdy jedziesz za kimś kto ostro odkręca... to chyba nie nasze motocykle? Jeżdżę kupę czasu często w mega błocie za świrami i często byłem mocno brudny ale nigdy tak żebym nic nie widział. Mam gogle ze zrywkami ale nigdy o ich nie użyłem, znaczy zrywek :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może Logan będzie kiedyś testował motocykl żużlowy. Wtedy jak znalazł :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Plany są różne ;) Zamierzam potestować coś mocniej offroadowego w warunkach błotno-myśliwskich. zobaczymy, co z tego wyjdzie ;) Zawsze lepiej być przygotowanym "na zapas", niż zorientować się za późno ;)

Spójrzcie na fotki daniela z DR- gdzie On tego błota nie ma? :P

I nie ważne, że wyglebił, bo lepiej wtedy zerwać zrywkę, niż szukać miejsca do mycia gogli ;)

Edytowane przez Logan

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daniej pie#$#li gogle, jeździ w szczęce i myślisz że myje ją co chwila irchową szmatką? :D

... przetrzesz sobie gogle rękawicą, zajmie Ci to sekundę i spokojnie będziesz coś tam cokolwiek widział ;) cytując klasyka: "nie róbmy z tego doktoratu" ;) jeżdżenie motocyklem na prawdę nie jest takie skomplikowane, wsiadasz, odkręcasz i wsio... tylko czasem brakuje na to czasu jak się studiuje tematy gogli z wycieraczkami, gaci ze srebrem, grzejących wkładek do butów, kurtek z poduszkami powietrznymi, opon w wysuwaną i chowaną kostką oraz całą resztą technologicznych nowinek psujących całą najlepszą zabawę walki i zmagania się z materią ;) wszystko oczywiście IMO. Ja tam osobiście po to jade w błoto żeby czuć torf w zębach i ledwo co widzieć w goglach :D

  • Like 9

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a już tak na poważnie to zrywki itp są tylko dla zawodników, oni nie mają nawet jednej sekundy na przecieranie gogli rękawicą ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak MiKo pisze, ciężko zachlapać sobie tak mocno gogle/szybkę, żeby stosować zrywki przy amatorkiej jeździe, bo nie ukrywajmy - my tylko amatorsko przejeżdżamy przez błoto, w naszym wykonaniu to nie jest prawdziwe enduro, które wymaga nie wiadomo jakiego sprzętu, że o umiejętnościach nie wspomnę... ;-)

Nie zmienia to jednak faktu, że chciałbym wypróbować i jedno rozwiązanie i drugie ;-) , i Logan nie przejmuj się, mnie też nie stać na taki jakieś megawypasiony osprzęt, qrwa od dwóch lat nie mogę sobie jakiejś sensownej zbroi kupić... ;-) zawsze wolę zatankować :-) i nie tylko paliwo :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz nie mam motka, więc mam czas na teorię. Sam jeździłem w lasy, żeby sprawdzić siebie, bo podłoże mi nie smakuje ;) po coś wymyślili te rzeczy, a szczerze mówiąc, to jeszcze tydzień temu nie wiedziałem po co są te zrywki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

od dwóch lat nie mogę sobie jakiejś sensownej zbroi kupić... ;-) zawsze wolę zatankować :-) i nie tylko paliwo :beer:

Szukaj na jebaju ;) ja tam kupowałem swojego FOXa za 1/3 ceny w kraju ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

po coś wymyślili te rzeczy

zrywki dla zawodników, a resztę zabawek dla tych co to ich stać i na bajure i na zabawki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę, że temat do zamknięcia ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie ma potrzeby zamykać, każdy jak będzie miał ochotę to się ustosunkuje ;)

a'propos Danielowego "tankawania nie koniecznie paliwa" to myślałem wpierw że wątek jest właśnie o tym :D "zrywki filmu" :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie ma potrzeby zamykać, każdy jak będzie miał ochotę to się ustosunkuje ;)

a'propos Danielowego "tankawania nie koniecznie paliwa" to myślałem wpierw że wątek jest właśnie o tym :D "zrywki filmu" :lol:

A mnie się wydawało, że chodzi o zrywki "na zakupy" :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z doswiadczenia - film bez sensu, zrywki rowniez ... i teraz drobne uzasadnienie czemu :D nie czesto jezdzimy w jezdzie turystycznej w blocie jeden za drugim przy czym 'kolega' czy tez rywal sprzedaje nam szpryce blota czy piachu prosto w twarz (i nie zdazymy zaslonic sie daszkiem w kasku - bo do tego oprocz oslony od slonca do tego on sluzy)

przy jezdzie turystycznej w goglach predzej zakurzy nam sie przestrzen miedzy szybka a zrywkami ograniczajac postrzeganie otoczenia niz zajdzie potrzeba zerwania folii....

lewa w gore i do zobaczyska gdzies na trasie

Edytowane przez MTBiker
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

generalnie to zgadzam się z większością, choć swego czasu użytkowałem zrywki, przy kiepskiej jakości szybce w goglach, zrywka wymieniana raz na kilka-kilkanaście wyjazdów, chroniła rewelacyjnie szybę. od czasu jak udało mi się kupić naprawdę twarde szyby, zrywek nie stosuję :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×