Skocz do zawartości
Marcin

Wyważenie (?) eFki w stosunku do innych moto

Recommended Posts

Tak mi po glowie ostatnio pytanie chodzi - jako, ze przymierzalem sie do roznych moto, czasami kawalek jechalem, czasami tylko siadalem, zauwazylem, ze sporo motocykli sprawia wrazenie cięższych, niż moja eFka przy próbach postawienia jej na kola ze stopki bocznej. Ostatnio np mialem tak, jak sie do Dakara przymierzalem - usiadlem i chcac postawic ja na kola, musialem uzyc duzo wiekszej sily niz w przypadku mojej F650. Czemu tak jest? Czy to wina zbiornika paliwa w innym miejscu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To faktycznie musi być ciężka sprawa postawić na bocznej, tak, żeby jednocześnie nie stała na kołach ;) Ja tego nawet i w eFce jeszcze nie opanowałem ;)

A tak poważnie to podzielam opinię, że eFkę stawia się, jak rowerek, z tym, że na centralnej.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hehe, nie wiedzialem, jak to ubrać w słowa, ale potwierdziliście moje podejrzenia. Dziękować :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w sumie to pewnie kwestia subiektywna, ale może rzeczywiście coś w tych różnicach modelach zauważalnego jest - musiałbym spróbować mając dwa moto obok siebie, jak się siły rozkładają przy przechylaniu

z Dakarem to bym raczej stawiał że Dakar będzie łatwiejszy - zbiornik ma pod siedzeniem, więc środek ciężkości raczej niżej od eFki ?? :?

to może być ciekawy wątek ze spostrzeżeniami dla świeżaków -poszukiwaczy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z GS od Sida mialem podobne odczucia w Bieszczadach. Moze to kwestia dlugosci stopki bocznej? Zdarzalo mi sie, ze tam, gdzie inne moto stawiali na bocznej, ja odpadalem, bo w ogole nie mialem pochylonego motocykla.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×