Skocz do zawartości
sccooby

Prośba o rzucenie fachowym okiem na moto z aukcji

Recommended Posts

Post usunięty - brak zrozumienia mojej intencji

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oj kolego Centrino i inni co chcą Mnie ukamienować od razu za luźne zdanie z odrobiną humorku i "lekką" uszczypliwością" aby wywołać luźną dyskusję dla kolegi który szuka w tej klasie motocykla, a tu od razu "na stos, na stos go!!!")"

Z tego zdania kolego nic jednoznacznie nie wynika jak to napisałeś i od razu nie interpretuj Mojej wypowiedzi jak bym miał zamiar zrobić zamach stanu na markę BMW i wszystkich jej użytkowników;)

Swoją drogą Pegaso jest cacy i za mniejsze pieniążki. Ze zdaniem o dowodach to już troszkę pojechałeś...;) Wszystko jest pisane w luźniej atmosferze a Ty już prowadzisz postępowanie karne? Tak na marginesie przeczytaj jeszcze raz wpisy Kastankas i odpal dobrego wujka google.

"No i jeszcze jestem ciekawy ile Krychu obejrzał eFek??" - tu to byś się zdziwił i baaardzo;) Jak wiecie tu z Wami jestem od nie dawna i wreszcie mogę jeździć bez stresu po ulicach - znalazłem czas na zrobienie prawka;) ale ale kolego, na pomorzu to trochę po torach crossowych się śmigało i na endurakach np. BMW ale wtedy faktycznie nie przywiązywałem szczególnie uwagi do tych motocykli. Z innymi markami też miałem do czynienia a i na "szlifierce" brata po ulicach też się śmigało.

Tak więc z tymi ocenami to wstrzymaj się i z niepotrzebnymi atakami a debatę Aprilia-BMW możemy jeżeli chcesz dokończyć na żywo przy "ognistej wodzie" na jakimś wiosennym zlocie? O BMW to jeszcze rozmawiałem na żywo z kolegą z tego forum jahoo89 który był jak kupowałem Aprilię w Warszawie - tak więc mam świadka, że coś tam wiem;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Troszkę ta dyskusja chyba nie na miejscu moim skromnym zdaniem. Kolega prosił o obejrzenie BMW z ogłoszenia, a w odpowiedzi dostaje odpowiedź "odpuść sobie BMW"!? na forum BMW. BMW to BMW i koniec. Albo się te motocykle kocha albo nienawidzi. Jak Aprilla to RSV4, ale to całkiem inna bajka :) Kupuj BMW a będziesz zadowolony, ja ze swojej eFki byłem i polecam (chociaż troszkę brakuje mocy :) ). Teraz też mam BMW po przygodziez ZX6R, raz BMW zawsze BMW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Święta idą - dajcie sobie na luz - nie zabieram głosu w tej dyskusji, ale nie czyta się tego zbyt dobrze - oj widać osobiste emocje, oj widać ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Post usunięty - brak zrozumienia mojej intencji

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No stary przecież piszę, że do tematu podchodzę z humorem na forum BMW pisząc żartobliwie aby kolega wziął pod uwagę inne marki np. Aprilię. Zgadza się sam szukałem BMW ale nie mając klapek na oczach w tym przedziale cenowym trafiła Mi się maszyna z 99r w bardzo dobrym stanie z dużo dodatkami i bogatszym wyposażeniem. Nie pisałem, że BMW to kicha, pewnie jak bym miał więcej kasy na moto (powyżej 10000zł) to jeździłbym to marką;) Dajmy już na luz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W obawie, że przerzucając biegami na końcu zostawiacie luz, aby było z czego ruszyć dalej to i ja coś napiszę ;)

Na początek sięgnę do mądrości ludowej, która mówi:

Każda pliszka swój ogonek chwali

i upodobań:

Ksiądz kapustę, organista mięso

BMW I Aprilia Pegaso to dwa różne motocykle - choć bardzo podobne. Różnią się drobiazgami, ale te drobiazgi sprawiają, że nie są to takie same sprzęty. Począwszy od zewnętrznego wyglądu, poprzez użyte materiały, środek ciężkości czy charakterystykę silnika... do ceny, która w moim przekonaniu ( przynajmniej częściowo ) jest uzasadniona. Np. sprawa silnika - niby taki sam, ale trochę inny ;)

I teraz tak:

Albo ktoś szuka konkretnego modelu, konkretnej marki bo się mu podoba, albo mu odpowiada jego charakterystyka........ - bo chce.

Albo szukamy jakiegoś fajnego, zadbanego motocykla z jakiejś grupy ( mogą to być np.2-3 marki ) - tutaj zdecydowanie lepiej jest kupić zadbane techniczne, niespecjalnie drogie i przyzwoitym roczniku Pegaso niż padlinę BMW w wyższej czy nawet porównywalnej cenie. Oczywiście można trafić odwrotnie.

I na koniec:

Nie to jest ładne co jest ładne, ale to co się Tobie podoba ;)

Cała sprawa polega na tym, aby po zakupie mieć w sobie radość i cieszyć się z zakupu nowo nabytego sprzęta, a nie chodzić nieszczęśliwym w wątpliwościach czy też nie powinienem kupić czegoś innego ;)

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:beer: ... i nie trzeba się od razu spychać z drogi jeśli gdzieś na trasie spotkają się Pegaso i GS :beer:

Jeśli komuś za bardzo podskoczyło ciśnienie czytając ten wątek powinien się chyba sobie lepiej przyjrzeć ;-) To tylko zwykła wymiana poglądów i z pewnością nie powinna być przyczyną chęci mordu :-P

Jakbyśmy wszyscy byli identyczni to wszyscy jeździlibyśmy identycznym motocyklem i to w tym samym kolorze :idea: Wyobraźcie sobie taką nudę... ;-)

Statystycznie to i tak pewnie byłoby BMW a nie Pegaso ;-) więc kompleksy do kieszeni (jeśli ktoś ma) i lewa w górę :beer:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i tym miłym akcentem temat powinien być zakończony...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×