Skocz do zawartości
kary1610

Zatkane przewody olejowe... ????

Recommended Posts

Witam wszystkich Właśnie zacząłem wymianę oleju zgodnie z "przykazaniem" z tego forum .

1 . Rozgrzałem maszynę odkręciłem korek wlewu potem oba korki od spodu silnika jeden z bloku a jeden od rurki która biegnie do góry do tego zbiornika oleju na górze...

2 z silnika poszło ok 1 litra potem wyciągnąłem filtr z niego jakaś setka się polał ale ze zbiornika na górze nie ubyło ani kropli stan w " okienku" 1/2 . dmuchałem przechylałem i nic więc odkręciłem śrubkę na dole tego zboirnika z olejem tam przy gumowym wężu i zleciało ok litra. NIe mam jeszcze filtra dlatego nie nalewałem oleju ale nie wiem dlaczego wszystko nie spłynęło przez silnik czy tak zawsze się spuszcza olej w tym moto ??? i jak naleje świeżego. pomóżcie proszę Tęgie głowy bo sobota ma być ładna więc trochę bym pobrykał :D))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie wiem czy z tego korzystałeś?

http://f650gs.pl/viewtopic.php?f=3&t=29&p=94#p94

po 1. to jest sucha miska olejowa i olej tam jest zawsze i zawsze przy wymianie go się z niej spuszcza w pierwszej kolejności, odkręcając śrubkę u dołu i najlepiej sciągając klipsy odczepia cała miskę w celu poprzechylania jej coby wszystko ładnie spłynęło :D

2. w drugiej kolejności korkiem spustowym pod silnikiem

3. filtr, i tu zejdzie odrobina

zalewa się 2,2-2,3L oleju więc maksymalnie tylko tyle powinno Ci zejść - piszesz że własnie gdzies tyle brudnego zlałeś więc wszystko oki :D

od razu uprzedzę i napiszę krótko co jak już filtr i olej nabędziesz:

1. montujesz filtr (zakręcasz oczywiście korek spustowy pod silnikiem i w misce)

2. wlewasz dokładnie 2L (oczywiście korkiem do suchej miski :D )

3. odpalasz silnik na pół minuty

4. dolewasz 200-300ml i to jest max

5.odpal silnik, poczekaj do pierwszego wiatraka, zgaś, pół minuty, postaw moto prosto i zaglądaj w okienko - prawdopodobnie będzie całe pełne, wtedy zajrzyj latarką w korek czy się nie przelewa, jeśli po prostu jest poziom tylko zakrywający oczko to wszystko jest ok! (jesli jakimś cudem jest mniej oleju to dolewasz oczywiście odrobinkę)

ściągnij sobie ten plik - strona 16-17 - http://f650gs.pl/viewtopic.php?f=19&t=2

POzdrówy :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję z konkretną odpowiedz !! teraz wszystko jasne :D jutro będzie filtr i olej więc zaleję :D) i powinno być ok .

Wymieniam jeszcze klocki na obu kołach bo ich praktycznie nie ma oraz filtr powietrza bo jest czarny jak noc... chciałem zmienić jeszcze filtr paliwa ale cena mnie powstrzymała... :D .

Dziękuję za pomoc pewnie wkrótce się odezwę

Pozdrowienia z Bieszczad dla wszystkich !!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×