Skocz do zawartości
Moto Troter

ciekawe miejsca - Chorwacja jachtem

Recommended Posts

Jak już znudzi nam się podróżowanie motocyklem można skosztować nieco innej turystyki. Chorwacja posiada niesamowicie rozwiniętą infrastrukturę żeglarską nastawioną na miłośników turystyki wodnej. Rezerwację jachtu najlepiej robić jeszcze zimą na terminy wrześniowe, wówczas można uzyskać całkiem przyzwoite ceny. W naszym przypadku braliśmy jacht 10 osobowy typu Bavaria 44. Jacht wyposażony rewelacyjnie. Sonar, autopilot, GPS, telefon komórkowy, mapy, 2 łazienki z toaletami, 4 sypialnie, sprzęt grający, radiostacja i takie tam bajery. Koszt wynajmu na chyba 6 dni to było około 2500 EUR. Pozornie drogo ale jak podzielimy przez 10 lub 8 wówczas cena nie powala. Mariny są dodatkowo płatne ale idzie przeżyć. Minusem jest konieczność posiadania skipera z chorwackimi papierami. My mieliśmy swojego ale można takiego gościa wynająć na miejscu. Z takiego pływania są zupełnie inne wrażenia i możliwości. Gorąco polecam, zabawa przednia.

Edytowane przez Moto Troter
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do czarteru jachtu zawsze wystarczaly i wystarczaja dalej (sprawdzone w sierpniu tego roku) uprawnienia polskie (u mnie akurat j.s.m) i certyfikat operatora VHF(teraz SRC)

Jesli jacht ma inna bandere niz chorwacka trzeba wykupic viniete (prijava) upoważniająca do pływania w danym sezonie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatni raz na żaglach w Chorwacji byłem jakieś 10 lat temu ale żadnego chorwata na pokładzie nie mieliśmy. Z tego co pamiętam wystarczył polski patent.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój znajomy ma yachty w Chorwacji i Grecji jak ktoś szuka to na priv pls

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×