Skocz do zawartości
komkolanko

Kontrolka abs zapala sie przy predkosci 40-50 km/h

Recommended Posts

Witam. Mam takie pytanie. Moze ktos spotkał sie z czyms takim przy F650GS. Po ruszeniu i rozpedzeniu sie do jakis 40-50 km/h zapala mi mi sie kontrolka abs-u (bez hamowania) i nie gasnie. Po wylaczeniu silnika lampka gasnie. Dodam jeszcze ze gdy wlacze zaplon kontrolka gasnie normalnie to jet po jakis 2 sekundach. Zapala sie tylko przy wspomnianej predkosci. Czy przyczyną moze byc awaria czujnika lub pompy abs-u????

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie sądze żeby to była wina pompy. Nie wiem jak jest w naszych maszynach ale w samochodach zazwyczaj jest coś związane z zanieczyszczoną zębatkom. Czujnik zaczyna gubić sygnał obrotów koła. Czyste masz zębatki?? Morze czujnik się wycofał. Morze styki na kostce odbijają i wprowadzają jakieś zakłócenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadzam się z kolegą, jakby pompa była walnięta to kontrolka świeciłaby się cały czas.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czystosc zebatki raczej niewiele ma do tego. Sadze, ze pada czujnik przy kole. Ale wyczyszczenie zebatki jak najbardziej nie zaszkodzi a moze pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzeba się koniecznie podpiąć pod GS-911 i sczytać błędy modułu ABS. Tylko kto ma GS-911?

Ale zgadzam się z kolegami. Jeśli nie dzieje się to przy hamowaniu to nie powinna być wina pompy. Wygląda na niewiarygodny odczyt jednego z czujników.

Przetestuj póki jest ślisko, czy ABS działa prawidłowo na oba koła zanim osiągniesz 50 kmph i czy działa w ogóle po zaświeceniu kontrolki :lol: poważnie mówię ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teoretycznie ABS przy zaświeconej kontrolce nie powinien działać. To ustrojstwo albo działa albo nie, nie ma nic pośredniego-jeżeli świeci kontrolka to nie działa i już. Daruj sobie podpinanie pod kompa w serwisie bo to zbędny wydatek. Posprawdzaj wszystkie połączenia elektryczne ew.przeczyść a jak se nie dasz rady to jedź do pierwszego lepszego elektryka który zrobi ci to za parę groszy a za zaoszczędzone pieniądze kup sobie jakiegoś whiskacza :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ha - na forum drugi dzień a już się podzielę swoją wiedzą (mała bo mała ale przecież Wołodyjowski też był mały a każdy wie że był wielki).

No więc hmm..hrrmmm..ha:

Mi też się coś takiego przydarzyło (kontrolka ABS zapalała się przy około 50km/h) - zauważyłem, że częściej robi to świnia jak jest mokro i za radą speca poczyściłem czujnik + wymieniłem klocki + generalnie umyłem moto :) - i od tamtej pory nawet ABS nie błysnął. A co ważne nawet jak się świeciła kontrolka to sam system ABS działał - dziwne ale prawdziwe ;)

Pozdrawiam x 600

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×