Skocz do zawartości
kiziol23

[K] Kierunkowskaz do BMW Dakar '01

Recommended Posts

Jak w temacie, musze sprawnie kupic kierunkowskaz do Dakara. Prawy tylny postanowil odpasc w miniony weekend.

Migacze jakie posiadam na Dakarze maja biale klosze i sa zamocowane na gibkich gumowych 'wysiegnikach' (z takimi juz go kupilem). Btw te migacze pozostawiaja nieco do zyczenia - troche lataja podczas jazdy od pedu powietrza i przez poprzedniego wlasciciela zostaly 'domocowane' tasma izolacyjna.

1. Czy musze miec wszystkie 4 migacze z kloszami w tym samym kolorze? Nie znalazlem poki co aukcji/sklepu z kierunkowskazem z bialym kloszem na gibkim wysiegniku.

Czy moze wystarczy miec ten sam kolor kloszy na danej 'osi' - przod/tyl? Choc to by bylo troche druciarskie, tak jak i z reszta ta dotychczasowa tasma trzymajaca kierunki na miejscu.

2. Czy moze ktos polecic jakies pancerne kierunki ktore zbyt latwo nie odpadna? Czy w ogole jest sens w takie inwestowac czy lepiej kupic byle jakie najtansze bo i tak predzej czy pozniej przyjdzie ich czas?

3.czy musze kupic konkretnie prawy tylny kierunkowskaz, czy nie ma znaczenia ktory to bedzie, byleby pasowal do GSa? tzn. czy poszczególne kierunkowskazy różnią się od siebie: przód/tył, prawo/lewo? (wolę się upewnić)

Edytowane przez kiziol23

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Twoje kierunki muszą być już mocno zmeczone zyciem... Zapewne przez poprzednich właścicieli. Montaż nie nalezy do najlepszych rozwiazan wzietych z motocykli enduro jednak jako tako sie sprawdza. Mnie przez 7 lat nie udalo sie zadnego zgubic. Dwa złamałem.

Kierunkowskazy dzielone są na dwa typy:

1 przedni prawy/tylni lewy

2 przedni lewy/tylni prawy

Spróbuj poszukać białych kloszy na boxer-motor. Kiedys mieli. Z tego co kojarze to jeszcze intermotors i larsson.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to ja też złamałem dwa razy :P

Na szczęście klosz był cały, więc go przełożyłem

Ale jakoś nie pamiętam żeby była różnica między lewy/prawy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten oderwany kierunek tez mi sie nie zgubil, tylko troche polamal. Teraz na szybko potrzebowalem czegokolwiek, wiec go pokleilem i przymocowalem silvertape'm - dziala, swieci, ale i tak musze to rozwiazac w jakis bardziej cywilizowany sposob :)

W larssonie jakbyco nie maja ani bialych kloszy, ani kierunkow do GSow, jedynie pomaranczowe klosze (chyba za cale 6,60 pln).

Edytowane przez kiziol23

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×