Skocz do zawartości
enlil

[S] MyPhone Hammer Axe LTE 16GB

Recommended Posts

Sprzedam telefon MyPhone Hammer Axe LTE 16gb dualsim kolor czarny.

Telefon zakupiony w sklepie RTV EURO AGD 27.08.2015. Jeszcze ok. 15 miesięcy gwarancji. Dołączam kopie dowodu zakupu.

Telefon używany, ale w bardzo dobrym stanie. Wyświetlacz bez widocznych rys. Na obudowie jest otarcie w lewym dolnym rogu. Widoczne na drugim zdjęciu.

Rozpisywać się nie będę, można poczytać testy i opinie w necie.

Telefon bardzo popularny ze względy na stosunek ceny do tego co oferuje. Poza konkurencją jeżeli chodzi o specyfikację w tej klasie i cenie.

Pancerny - pyle i wodoszczelny (IP68).

Specyfikacja:

- wyświetlacz 4,5 HD IPS TFT Gorilla Glass 3

- procesor Octa Core (8 rdzeni)

- aparat z tyłu 13 Mpx (wideo full HD 1080)

- 16 GB pamięci wewnętrznej

- 2GB pamięci RAM

- dualsim

- akumulator 3700 mAh

- Android 4.4.4

- LTE

Zalety:

- pyle i wodoszczelny.

- Bateria trzyma naprawdę bardzo dobrze. Korzystam z telefonu bardzo intensywnie, a praktycznie nigdy nie udało mi się go rozładować w jeden dzień. Przy normalnym użytkowaniu dwa dni spokojnie wytrzyma.

- płynność działania.

- stabilność. Nie przycina się, nie zawiesza się.

- w miarę dobry aparat foto. Konkurencja w tej klasie cenowej ma zdecydowanie gorsze. Ale pamiętamy, że to oczywiście nie jest to klasa aparatów typu Samsung Galaxy S6, LG G4, Sony Z3+ lub nowszych flagowców :)

- dobra jakość połączeń. Nie ma efektu "studni" co się często zdarza w telefonach, gdzie się stosuje membrany zabezpieczające przed namoknięciem.

Wady:

- ciężki i masywny (waga 226g)

- kabel micro USB ma długi wtyk. Można ładować tylko kablem z długim wtykiem, zwykły kabel micro USB nie spasuje

- słuchawki również mają długi jack więc zamiana na akcesoryjne nie będzie łatwa chociaż można dobrać z wąskim wejściem.

- jak ktoś ma obcisłe spodnie, to będzie miał problem z włożeniem do kieszeni ;)

W zestwie z telefonem wszystko co daje producent:

- słuchawki z klipsem (nieużywane)

- kabel USB

- wtyczka

- klucz

- pudełko

- instrukcja w języku polskim

Cena: 770 zł.

Zdjęcia za chwilę.

Jeżeli ktoś ma pytania, to śmiało pisać.

Edytowane przez enlil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myslałem o nim jako nawigacji na moto, jak się sprawdza? Dopasowanie usb podobno można rozwiązać odpowiednio przecinając plastik wtyczki.

Edytowane przez agreSorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam, używam, sprawdza się. Wtyk ładowarki faktycznie "oberżnąłem" nożem i działa Trochę upierdliwy podział na dyski w telefonie, aplikacje instalowane tylko na dyskach telefonu i są takie przy których krzyczy że brak miejsca mimo że na innej partycji miejsce jest, Ekran ma przydatną dla nas funkcję - obsługę w rękawicach - działa, z tym że przy deszczu działa także... na krople i wariuje - do jazdy z nawigacją w deszczu trzeba "rękawicę" wyłączyć. Nie ma niestety funkcji deaktywacji dotyku.

Czemu się pozbywasz? Pojawiło się coś fajniejszego na rynku? ;)

Edytowane przez arthurr
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli bez dodatkowego pokrowca daje radę. A szczelność w miejscu zasilania? Widoczność w słońcu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szczelności w trakcie ładowania... oczywiście nie ma - dopiero zaślepka jest uszczelniana. Widoczność zadowalająca (oczywiście w mocnym słońcu z powodu braku daszka trzeba dłonią przysłonić, ale nie jest to jakoś upierdliwe) Co ważne - wożę go podpiętego do ładowarki i używając navi i tak się doładowuje - wiem że np. iphone'y mają z tym problem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki. Oczywiście jakby to była tylko nawi, to jakiś silikon na złączu załatwił by sprawę.

Edytowane przez agreSorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

AgreSorek, pokrowiec napewno nie jest potrzebny.

Co do widoczności w słońcu, to nie jest ona idealna, ale w Sony Z1 miałem chyba gorszą.

Wyświetlacz nie jest zły, ale na słońcu jest gorzej czytelny niż normalnie w pomieszczeniu, ale bez przesady. Z drugiej strony dzięki temu że wyświetlacz nie jest aż tak bardzo jasny w słońcu bateria starcza na dłużej. W przypadku topowych wyświetlaczy w smartfonach przy mocnym słońcu jasność wyświetlacza wykręca się na maksa i jest praktycznie tak samo czytelny jak w pomieszczeniu, ale wtedy bateria znika na oczach.

Arthurr, ja lubię próbować nowych rzeczy. Ktoś często zmienia auta, ktoś motocykle, a ja telefony. Jak tylko pojawił się myphone hammer axe lte, to go kupiłem na próbę. Wiedziałem, że to będzie hit. Ale ja de facto nie potrzebuję takiego telefonu na codzień. nie rzucam im, a wodoszczelność przydała mi się tylko raz kiedy byłem z dzieckiem na basenie i chciałem porobić zdjęcia

Natomiast na codzień do pracy zdecydowanie bardziej przydaje mi się bardzo dobry aparat oraz duży wyświetlacz z bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów. Jedyny wodoszczelny telefon o takich parametrach, to Samsung S7/ S7 edge, ale cena powala na kolana. Jest jeszcze Sony Z5/ Z5 Premium, ale Sony ma troche słabszy wyświetlacz i aparatu a cena podobna. poza tym telefony Sony z Serii Z są bardzo delikatne. podobno coś tam poprawili w ostatnich modelach, ale nie testowałem :)

To tak w skrócie

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i Android, szczęście i przekleństwo ale uniwersalny system do różnych nawigacji.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie wiem do końca co macie na myśli z Arthurem, pisząc o ucinaniu wtyczki? W którym miejscu trzeba by było ją uciąć i w czym by to pomogło?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam Z5, jeździ ze mną na moto. Kilka gleb zaliczyła, kilka wypadnieć z ręki również i jest cała, tylko kanty obite.

Widoczność w słońcu kiepska.

wytapatalkowano

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nie wiem do końca co macie na myśli z Arthurem, pisząc o ucinaniu wtyczki? W którym miejscu trzeba by było ją uciąć i w czym by to pomogło?

Można wtedy zaadaptować wtyczkę z krótszą metalową końcówka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a w sensie ze zwykłej wtyczki obciąć płastki i zrobić dłuższy wtyk? Niektórzy takie rozwiązania nawet na allegro sprzedawali ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, no, wtyk przy ładowarce obżynam żeby wlazł. Jak wyrżniesz gniazdo to go po ładowaniu nie uszczelnisz :)

Ja hammera kupiłem po trzecim rozwaleniu wyświetlacza w sony, Nie żałuję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

×