Skocz do zawartości

KaeS

Użytkownik
 • Zawartość

  6357
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  85

Zawartość dodana przez KaeS

 1. KaeS

  "Żółte" fotoradary

  Nowe przepisy – od soboty będzie można jeździć bez blankietu „prawka” 5 grudnia wchodzą w życie nowe przepisy regulujące korzystanie z dokumentu prawa jazdy – możliwa będzie jazda bez dokumentów. Żebyśmy mieli jasność – mówimy o jeździe bez dokumentu w plastikowej formie, nie o jeździe bez uprawnień. Ta wciąż jest prawnie zabroniona i nic nie wskazuje na to, by mogło się to zmienić. Chodzi o to, że plastikowy dokument można będzie zostawić w domu, a policjantowi okazać się dokumentem wirtualnym – w aplikacji mPrawo Jazdy. Całość.
 2. KaeS

  Przywitanie

  cześć
 3. KaeS

  Cześć wszystkim

  Cześć
 4. KaeS

  Cześć!

  cześć
 5. KaeS

  Kącik szperacza

  A tu chyba chiński czarny piątek, nowa chińska lampa LED za 6 stówek
 6. KaeS

  [S] Ford Focus 1.8

  Kurde, w moim świecie motoryzacyjnym legendą to może być np @dakarowy, który potrafi poza zawodniczą konkurencją (nie pamiętam imprezy) wyciąć ze dwie paczki offem, ale taki Zientarski?
 7. Kurna, co za dziadowski wątek
 8. KaeS

  [S] Ford Focus 1.8

  Przecież to jest ustawowy obowiązek. Zgodnie z treścią przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, w razie zbycia pojazdu, dotychczasowy właściciel zobowiązany jest do: 1. przekazania nowemu właścicielowi dowodu rejestracyjnego oraz karty pojazdu, o ile była wydana; 2. zawiadomienia o tym fakcie starosty w terminie nieprzekraczającym 30 dni. Ja to robiłem zawsze najszybciej jak to było możliwe. Jeżeli dziś można zdalnie to jeszcze lepiej. Pamiętam jak na mazurskim zlocie [mention=5582]Warmiak[/mention] mówił, że na umowie kupna sprzedaży sprzedająca mu motocykl pani (policjantka) obok daty wpisała i godzinę i to jest chyba dobre podejście.
 9. Krzysiu zapomniałeś dodać aby aby obrobił to pilnikiem, oszlifował papierem, pomalował by nie wyglądało to dziadowsko
 10. KaeS

  Kącik szperacza

  Może komuś się przyda złożenie rysunku technicznego jak sememu zrobić stół do naprawy/serwisu motocykla, po wejściu na stronę wystarczy kliknąć na obrazek (PDF) aby go powiększyć. W podstronie są również zdjęcia wykonywanych elementów - http://nicolas.guischet.free.fr/Table Elevatrice/Plans de la Table Elévatrice.html?fbclid=IwAR064ygSP3NAaJbydkkEtm9DW0_QSmfIV5TQzXKrhy2JBBli04nKsI01_tQ
 11. KaeS

  Półkę górną BMW GS 800

  1330 CNC vs 1437 oryginalna z BMW Store? To niesamowita okazja!
 12. KaeS

  Półkę górną BMW GS 800

  Nie, "Mostek widełek górny" jedynie kosztuje 1 436,88 zł. https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/31_0841-mostek-widelek/i55254/r2010/m05#part05
 13. KaeS

  Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

  Znalazłem u producenta ledowego oświetlenia ulicznego odległości pomiędzy słupami według PN zależnie od dróg. @Karson z tego co widzę mieszkasz przy autostradzieeeeeee
 14. KaeS

  Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

  W pracy mam plany budowy tzw. Małej Obwodnicy wewnętrznej miasta, której częścią jest ta nowa ulica. Oznaczony jest na nim i zwymiarowany każdy najmniejszy "kabelek", jutro dla samej ciekawości sprawdzę.
 15. KaeS

  Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

  Za to u mnie na ulicy oddanej do użytku w tym roku z lampami LED jest to średnio 36 m. Za to na ulicy wybudowanej z 30 lat temu średnio 33 m. Czuwaj.
 16. KaeS

  Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

  Przeszukałem nieco interety i wyczytałem, że nie ma określonej prawnie odległości słupa od słupa. Prawo określa w jakiej odległości mają stać słupy od drogi i jaka ma być minimalna i maksymalna ich wysokość. Z tego, co wyczytałem w terenie zabudowanym słupy ustawia się zazwyczaj, co 35 metrów, zresztą taką akurat odległość zalecają też producenci oświetlenia ulicznego.
 17. KaeS

  Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

  A tego to ja nie wiem, może pijany człek miał więcej kasy od Logana? Może inne znajomości. Dla mnie jakieś 20 lat temu też pijak wyszedł na przejściu przed maskę i przewiozłem gościa kilka metrów aż gruchnął na asfalt. Widziałem go jak stal odwrócony do mnie plecami i się kiwał, dojeżdżając do przejścia zwolniłem i obserwowałem faceta, za to on nie obserwował mnie i nagle jest... Wątpliwości milicjanci nie mieli. Ale jakby nawet to są jeszcze drogi odwoławcze i inni eksperci. Kilka ładnych lat temu bogaty ćpun zamordował prawie całą rodziną turystów wracającą wieczorem rowerami z grzybów. Wyprzedał z ogromną prędkością a oni jechali z naprzeciwka. Sąd powiatowej metropolii Sejny w pierwszej instancji uznał winę rowerzystów, bo jakoby nie mieli świateł! Jakoby nie mieli prawa tam się znajdować. Tak orzekli biegli. Jedyna pozostała z tej rodziny żona i matka nie dała za wygraną aż dopięła swego.
 18. KaeS

  Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

  No dobra, ale prędkość tu nie jest "bezpośrednim sprawcą" a nieprawidłowy manewr kierowcy osobówki. Zacytuję @Pszemo - na motocyklu nie przekroczyć prędkości to jak zgrzeszyć Na szczęście kierownik przeżył.
 19. KaeS

  Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

  6 sekunda i wyprzedzanie na tez trzeciego, do miejsca zdarzenia jakieś 100 metrów. 8 sekunda. motocykl jest już na prawym pasie, wyprzedza jasny pojazd prawidłowo. 10 sekunda. Motocykl jest już na pasie czwartym, oznaczonym znakiem pionowym, że jest to pas dla skręcających w prawo. 11 sekunda. Motocyklista od ładnych kilkunastu metrów znajduje się na pasie do skrętu w prawo. Więc, co ma do rzeczy nieprawidłowe wyprzedzenie kilkadziesiąt metrów wcześniej innego pojazdu? W takim razie równie dobrze można by powiedzieć, że zawinił bo wyszedł z domu.
 20. KaeS

  Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

  Po przeglądnięciu kilkakrotnie filmu, moim zdaniem motocyklista inne pojazdy wyprzedzał prawidłowo. Przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez nieprawidłowy manewr osobówki, a nie wyprzedzenie innego pojazdu kilkanaście sekund wcześniej na tzw. trzeciego.
 21. KaeS

  Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

  Tu jest fajnie wyprzedzanie po prawej opisane z ilustracjami - https://prawko.pl/wyprzedzanie-z-prawej-strony/
 22. KaeS

  Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

  Jarek masz rację, podstawa to umieć na drodze przewidywać. Prędkość motocyklisty i lewy pas.. za co, motocyklista oczywiście może zostać ukarany natomiast bez wątpienia winnym wypadku jest kierowca osobówki.
 23. KaeS

  Kącik szperacza

  Sprzedane, panu od translatora!
 24. KaeS

  Kącik szperacza

  Oddam za cenę wysyłki paczkomatem (ok. 12 zł) przedłużenie bocznej stopki (chyba TT albo Givi). Nie wiem c,zy będzie pasowała do twina bądź do osiemsetki ale do siedemsetki pasuje na pewno. Zdjąłem tę markową sztuką z powodów wkurwu na nią w jej miejsca zainstalowałem produkt z za Wielkiego Muru. Owszem spełniała ona swoją funkcję ale niestety przy złożeniu napieprzała w centralkę, co widać na wyżłobieniu, podobnie jeżeli motocykl stał na centralce to po zestawieniu centralka zaczepia o tę przedłużkę. Chinol pasuje zaś idealnie. Jeżeli ktoś jest chętny i chciałby pobawić się i porzeźbić w tym ustrojstwie to ceną jest koszt przesyłki.
×