KaeS

Użytkownik
 • Zawartość

  2919
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  13

Zawartość dodana przez KaeS

 1. A w offie czasami kończy się glebą Lewa!
 2. Lewa!
 3. Lewa!
 4. Co dalej z prędkością w obszarze zabudowanym w nocy? Ministerstwo odpowiada 13 listopada pisaliśmy o przypuszczeniach, jakoby projekt zmian przepisów ograniczających dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym z 60 do 50 km/h został usunięty. Zapytaliśmy Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa czy rzeczywiście tak się stało. Przypominamy, że zmianę w zakresie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym zapowiadano już w 2016 roku. Chodzi o porę nocną – w godzinach 23.00–5.00 – kiedy to można poruszać się z prędkością 60 km/h, a nie jak za dnia 50 km/h. Taki przepis obowiązuje w Polsce od lat i w całej Unii Europejskiej jesteśmy w tym zakresie jedyni. Zmianę, czyli zmniejszenie prędkości z 60 do 50 km/h w godzinach nocnych, chciano wprowadzić przy okazji procedowania innych przepisów, dotyczących ujednolicenia kontroli pojazdów zgodnie z normami unijnymi. Jedną nowelizacją prawa Ministerstwo chciało załatwić dwie rzeczy na raz, ale niestety się nie udało. Konieczność wdrożenia postanowień dyrektywy Parlamentu Europejskiego w sprawie okresowych badań pojazdów to obecnie priorytet. Potwierdził to Szymon Huptyś, rzecznik prasowy MIB: "Zmianę przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym w zakresie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym w godzinach 23.00-5.00 przewidywał projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (numer w wykazie prac UC65). Ze względu na konieczność ograniczenia zakresu tej regulacji do wdrożenia do krajowego porządku prawnego postanowień dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/45/UE w sprawie okresowych badań zdatności do ruchu drogowego pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz uchylająca dyrektywę 2009/40/WE, z projektu ustawy usunięto przepisy zmieniające prędkość dopuszczalną. W związku z tym prędkość dopuszczalna w obszarze zabudowanym w godzinach 23.00-5.00 nie uległa zmianie i wynosi 60 km/h". Źródło: wp.pl
 5. A to jest Polska właśnie, czyli wylanie dziecka z kąpielą. Miało być dobrze, a wyszło... jak zawsze. No dobra, a jeśli miałeś ważne badania jednie do dziś, to jutro teoretycznie nie możesz przyjęć "o własnych silach"?
 6. Logan przez najbliższe kilka lat widać będzie miał ciekawsze zajęcie...
 7. Pewnie o tym specyfiku mowa: Apteka. - Panie czy ma pan jakiś dobry środek na porost włosów? - Mam, - Naprawę dobry? - Widzi pan wąsacza przy tamtej kasie? - Tak..? - To moja żona, próbowała nakrętkę odkręcić zębami.
 8. A jeszcze i mi Przecież to proste. Na prost tylko dieta kiełbasiana
 9. Na wzrost... ten w szerz... Na przykład z mego BMI ciągle wychodzi, że za niski jestem
 10. A co za problem? Czekolada z kiełbasą i wódka z piwem, po pół roku Arturów będzie wagowo za dwóch
 11. Jakbym widział tę scenę
 12. Nie znałem - https://www.miejski.pl/slowo-Bajura Tak jak na zlocie @mariusze30 mówi do mnie, że nie ma wachy... czego się pytam. Benzyny odpowiada @agreSorek
 13. No i zbiornik z paliwem za kierownikiem jak na porządny motocykl przystało Ben, przecież Ty na prędkościomierz nie patrzysz. A co to jest ta bajura?
 14. Myślałem, że coś napiszesz o tym klasycznym hydraulicznym kolanku przy tłumiku? A tu tak ot po prostu cytujesz klasyka. Jestem nieco zawiedziony.
 15. W Szczecinie to on może i jest ale na forum nie widziałem go ooooooo! A może i jeszcze dłużej ?
 16. No ale właśnie gdzie jest @Moto Troter?
 17. Tu na tym zdjęciu... wygląda jak chińska tragedia
 18. Jednak Afryka ze strony tłumika bardziej mi się podoba. W 800 ta rura idąca z katalizatora do tłumika wygląda jak nie przymierzając hydrauliczna rurka calowa wygięta naprędce na giętarce.
 19. No właśnie. Pal licho z blachami, to tylko martwa natura, jakoś stratę kasy się przełknie ale jeśli przyjdzie płacić komuś rentę za zdrowie, czy nie daj Boże za osierocenie...
 20. Jak to? To po co te przeglądy? Według milicji pojazd bez przeglądu nie może poruszać się po drogach publicznych.
 21. Mówisz o pincet plus dla emeryta?
 22. 3 listopada byłem skuterkiem pięćdziesiątką. sprawdzane były opony, hamulce, wszelkie światła, klakson i VIN. Co więcej tam można sprawdzić? Motocyklem podobnie, z tym, że hamulce sprawdzane były na rolkach a światła na przyrządzie. Za to nikt nie czepiał się do chińskich światełek LED bez homologacji.
 23. Wolę a nawet i wskazane jest abym kupił mieszkanie w Gdańsku. Syn tam 3 rok studiuje a córka od października się tam na studia wybiera. Nieruchomości w odróżnieniu od pojazdów nie tracą na wartości.