Skocz do zawartości

KaeS

Użytkownik
 • Zawartość

  6614
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  92

KaeS last won the day on 13 Styczeń

KaeS had the most liked content!

Reputacja

7398 Excellent

O KaeS

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja:
  ***** ***
 • Motocykl
  F700GS

Ostatnie wizyty

4192 wyświetleń profilu
 1. KaeS

  Yamaha SR 500 Kupię.

  I co Ty Biedny Miś byś robił z tą ślicznotką? Przecież ta laleczka na błota i ukraińskie autostrady się nie nadaje. To Krzysio ma żonę? -tak -i dzieci?" Nigdy nie wspominał.
 2. Tak to prawda. Przeprowadzałem się za pomocą Malucha i jego bagażnika dachowego oraz wymontowanych siedzeń tylnych i przedniego pasażera. Jeżeli ktoś miał hak a do tego przyczepkę to... o panie!
 3. KaeS

  Akumulator

  To ja głupi cały czas myślałem, że za ten prónd odpowiada regulator napięcia i byłem co do tego święcie przekonany, bo taką mi wiedzę przekazano w technikum samochodowym na początku lat 80 ubiegłego wieku. Rozumiem, że od czasów Nys i Żuków, których regulatory składały się z jakiś zwojów miedzianych nawiniętych kabelków i styków coś się mogło w tym temacie zmienić ale zasada działania tegoż ustrojstwa chyba nie?
 4. KaeS

  Akumulator

  No tak tylko nazwałem po swojemu takie ciało stałe wyglądające jak sprasowany grafit, czasami być może być lekko wilgotne. A resztę, co w chodzi w jego zawartość można wyczytać w internetach - akumulator litowo-jonowy (Li-Ion) – akumulator elektryczny, w którym jedna z elektrod jest wykonana z porowatego węgla, a druga z tlenków metali, zaś rolę elektrolitu stanowi ciecz zawierająca sole litowe rozpuszczone w mieszaninie organicznych rozpuszczalników lub ciało stałe. Benefity tych akumulatorów są takie, że ma niski stopień samo rozładowania, wysoki prąd ładowania, może pracować w każdej pozycji, jest mały, wysoka pojemność, odporny na niskie temperatury, a minusy to trzeba mieć specjalny prostownik do niego - nie wolno przeładować i jest dość drogi. Są nawet prostowniki, które go w godzinę naładują, bo normalny akumulator to 10% pojemności a litowy można ładować i 30A. O tu gość wymienił kilka cel w jakimś wielkim akumulatorze i je potem porozcinał.
 5. KaeS

  Szlajanka po Polszy

  No i śniegu pod dostatkiem. Sypie non stop jak nigdy w ostatnich latach. Ten łikenda ma być na - 20 gradusach.
 6. KaeS

  Akumulator

  AGM w zupełności wystarczy no ale jeśli masz Danielku kasę na zbyciu to litowo-jonowy jest fajną opcją. Jego plusy to odporność na niskie temperatury, niski ulot prądu, stały elektrolit, jest bezobsługowy a minusem, co najważniejsze, to trzeba do niego mieć specjalny prostownik, który się wyłączy w odpowiednim momencie by ta super lekka bestia nie wybuchła.
 7. KaeS

  Yamaha SR 500 Kupię.

  Krzysiu jest coś na OLX, no może nie stan fabryczny ale i cena daleko od tej proponowanej przez Ciebie. O ten aparat to nawet nie wie co sprzedaje - w opisie Yamaha a w szczegółach Suzuki ze zdjęciem Yamahy Za to kilka fajnych sztuk w proponowanej przez Ciebie cenie jest u Niemca.
 8. KaeS

  Akumulator

  Miałem tak w oryginalnym akumulatorze od KIA, 74Ah, który pracował dzielnie nieprzerwanie przez 12 lat!!! w CRDI 1.6 W zeszłym roku niestety musiałem go wymienić pomimo, że miał jeszcze żywotności 60%. A regenerowałem akumulator od starej Astry 55Ah. Operacja się udała tylko niestety pacjent zmarł.
 9. KaeS

  Akumulator

  A zawsze przecież mogłeś pomnożyć koszty zakupu nowego akumulatora poprzez koszty zakupu wody destylowanej i elektrolitu za pomocą próby regeneracji tą metodą. O zregenerował się a jakże i żarówka nawet świeciła ostro z tym, że prąd rozruchowy = się całe 0. Czyli wyszło tak - nowy akumulator plus około 4 dychy więcej na bezsensowne eksperymenty, które uwielbiam robić.
 10. KaeS

  Akumulator

  Ależ skąd, zapewne są pełni troski.
 11. KaeS

  Akumulator

  To może komuś odsprzedaj.
 12. KaeS

  Akumulator

  Dziadek, Ty nie patrz na kontrolki u lidlowej, ty mierz jej pełne ładowanie w tygodniach a nie minutach i nie godzinach i nie za pomocą kontrolek a woltomierza
 13. KaeS

  Akumulator

  Dokładnie albo w taki sposób jak ja tutaj poprzez zwykłą wtyczkę.
 14. KaeS

  Akumulator

  Moim zdaniem nie. Podłączyłem przez podobną wtyczkę DIN ładowarkę lidlowską, która natychmiast pokazała błąd ładowania.
 15. KaeS

  Witam

  cześć
×