Skocz do zawartości

KaeS

Użytkownik
 • Zawartość

  3558
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  16

KaeS last won the day on 25 Czerwiec

KaeS had the most liked content!

Reputacja

2562 Excellent

O KaeS

 • Tytuł
  małomiasteczkowy
 • Urodziny 03.02.1968

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja:
  Suwałki
 • Motocykl
  F700GS

Ostatnie wizyty

2593 wyświetleń profilu
 1. KaeS

  Czarna Sucz!! moje BMW F650

  Janek, jak to przerwa? Te baby to są, tak wziąć i zabronić.
 2. KaeS

  Czarna Sucz!! moje BMW F650

  Użytkowany zgodnie z przeznaczeniem...
 3. KaeS

  Czarna Sucz!! moje BMW F650

  @abwehry a na co zmieniasz?
 4. KaeS

  Za marzeniem na motocyklu

  A przecież czeka ją jeszcze Afryka...
 5. KaeS

  Za marzeniem na motocyklu

  @MrBodek na szczęście Katia nie kontynuuje swej podróży przez Brazylię. Myślę, że dopiero tam zaczęłyby się jej "przygody" ze złodziejami.
 6. W necie chłopaki z oldtimerbazar ogłaszają się, że nie mają z rejestracją starych pojazdów problemu, nawet takich znalezionych po stodołach, których papiery dawno zaginęły. http://oldtimerbazar.pl/
 7. KaeS

  Za marzeniem na motocyklu

  Po rozmowie z mężem Katriny oraz jej opisie całej sytuacji na Instagramie dowiedziałem się dokładnie w jaki sposób skradzione zostały jej dokumenty. Obrobili dziewczynę podczas snu w namiocie. Wcześniej w pobliskiej restauracji jadła kolację i tam zapewniano ją, że pobliskie miejsce, na którym chciała postawić namiot aby przenocować jest bezpieczne. Uwierzyła. Najprawdopodobniej już w restauracji zostało coś jej dosypanie podczas posiłku. W nocy była burza a pobliski szum fal spowodowały to, że nic niepodejrzewająca dziewczyna zasnęła snem kamiennym. Dopiero rano zorientowała się, że w namiot został otwarty tak na 15 cm i brakowało kurtki. Z kurtki nie zostały skradzione meksykańskie pieniądze a jedynie dokumenty. Nawet power bank do komórki został wyrzucony nieopodal. Wezwana policja wzruszyła ramionami mówiąc, że mają ważniejsze sprawy jak zabójstwa i narkotyki. Później przyjechał gość z policji turystycznej i przeszukał pobliski teren na quadzie. W ambasadzie białoruskiej w Argentynie, bo w Meksyku nie ma takowej szykowano już jej dokumenty powrotowe, i to byłby koniec jej podróży. Motocykl musiałby zostać i pewnie uległby konfiskacie, dlatego, że minąłby czas jego przebywania w tym kraju. Ambasador poinformował ją, że cały czas istnieje szansa zwrotu dokumentów dopóki ona przebywa na miejscu, że prawdopodobnie będą chcieli jej je "odsprzedać". Ogłoszenia o skradzionych dokumentach szły w miejscowym radio co 15 minut. Puszczono hasło w obieg w miejscowym złodziejskim półświatku o chęć ich wykupienia i nie informowaniu policji, kto i co i za ile. No i w piątek (jakoby) zgłosił się złodziej do szefa pobliskiej restauracji, właśnie tej, w której jadła kolację, że odda dokumenty za 5000 pesos (ok 260$). Widać, że dla Kati była to wcale nie mała kwota i zgodzić się nie chciała ale jej meksykańscy pomocnicy wynegocjowali cenę zwrotu na 3000 pesos (ok 160$). Pieniądze zostały przekazane w restauracji i 15 minut należało poczekać w samochodzie. Po 15 minutach wszystkie dokumenty znalazły się na stołku w restauracji, skąd wziął je jej pomocnik. Ot i taki to Meksyk.
 8. KaeS

  Za marzeniem na motocyklu

  Teraz można sobie pożartować. Dobrze wiemy co znaczyło słowo paszport Ale mogło i tak się skończyć...
 9. KaeS

  Za marzeniem na motocyklu

  I znów pomogli jej zupełnie obcy ludzie. Ktoś tam z USA (nie pamiętam czy nie Rosjanin) przedzwonił do kogoś znajomego w Meksyku, który ją zabrał i zorganizował pomoc. Później u lokelsów i miejscowego półświatka nagłośniona została sprawa chęci odzyskania dokumentów, że bez policji, że pieniądze za paszport, że nie będzie żadnych kłopotów i po pewnym czasie zgłosił się złodziej, który na początku zarządzał 5000 pesos a po negocjacjach zgodził się na 3000. Oczywiście istniało ryzyko utraty i tej kasy, bo złodziej wcale nie musiał być tym, który ukradł. Pieniądze zostały podjęte w umówionej kawiarni a po 15 minutach jeden z jej meksykańskich pomocników wrócił z dokumentami. Złodziej okazał się być uczciwy. Kurtkę motocyklową, którą ukradli porzucili już na następny dzień.
 10. KaeS

  Za marzeniem na motocyklu

  Najnowszy news! Paszport odzyskany, wprawdzie po zapłaceniu okupu 3000 pesos (około 540 zł) ale najważniejszy dokument do podróży jest!
 11. KaeS

  [S] Honda NT700 '06 ABS

  Pixel czy chciałbyś poleczyć swój ADHD?
 12. KaeS

  [S] Honda NT700 '06 ABS

  Jeśli chodzi o te nowoczesne choroby to i tak najskuteczniejsze są tradycyjne metody. Na grypę A1/H1 najlepszy jest gorący C2H5OH. Podobnie zresztą jak na ADHD najskuteczniejszy jest tradycyjny łomot.
 13. KaeS

  Za marzeniem na motocyklu

  Już zdążyli ją, na szczęście tylko z drobnicy, na strzeżonym parkingu pod hotelem w USA okraść. W USA też wypaliła dziurę w głowicy i tam na szczęście miejscowi Rosjanie jej pomogli. W Meksyku zdążyła mieć dość grożą glebę na kamieniach, czego wyszła na szczęście jedynie poobijana a teraz zaczynają się kolejne "przygody", których finał może być różny.
 14. KaeS

  Za marzeniem na motocyklu

  Wiadomość sprzed chwili. Właśnie Katię w Meksyku okradziono ze wszystkich dokumentów. Nieprzyjemna sprawa zwłaszcza, że do najbliższej ambasady ma dwa dni drogi a złodzieje wiedzą co można zrobić z kompletem dokumentów. Łatwowierna dziewczyna myślała, że w każdym kraju jest tak bezpiecznie jak w jej przytulnej Białorusi. Pozostawiła kurtkę z dokumentami w namiocie i .... Szum fal - doskonały wspólnik w ograbianiu. Ograbiono mnie. Teraz nie mam dokumentów, żadnych. Miejsce noclegu - w ioverlander wyglądało niczym super bezpieczna zona, teraz - pluć na to. Wyciągnęli kurtkę z namiotu. Policja wzruszyła ramionami, powiedziała, że będą szukać. Ambasada jest dwa dni stąd. Starałem się jak najlepiej widzieć dobro w tym kraju.
×