Pawel

Administrator
 • Zawartość

  23482
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  706

Zawartość dodana przez Pawel

 1. Nie wiem jak w waszych stronach ale np na krajowej "8", pomiedzy wrocem a klodzkiem, nowe żółte "budki" działają i to wszystkie!
 2. Znalazłem w sieci coś takiego, osoby które planują wysłanie swojego motocykla poza Europę pewnie to zainteresuje motosamsara.pl Gdzie jest ślicznotka ? Gdzie mój motocykl? Gdzie jest granica wytrzymałości nerwowej.. Opiszmy krótko sytuację : wyruszyłem z Polski na Słowację, Węgry itd. Do Anglii - tam z Londynu do Stanów Zjednoczonych. Motocykl drogą lotniczą trafia na lotnisko JFK na podstawie dokumentu Air Way Bill (AWB) . Po 10 miesiącach motocykl wraca do Polski promem. Trafia na strefę Cargo w Siedlcach (?) I celnik wymaga odemnie karnetu ATA . Jest to dokument potwierdzający tożsamość motocykla ( że ślicznotka to ta sama śliczna maszyna która wyjechała do USA) jeżeli nie mam dokumentu ATA należy zapłacić CŁO - 29 % wartości rynkowej motocykla + kosztów przesłania.. na szybką matematykę jest to około 4500 zł ! Tak ! 4500 (cztery i pół tysiąca polskich złotych ) za motocykl którego wartość rzeczywista to jedynie ogromny sentyment i wspomnienia ! Oczywiście się nie zgadzam z tym faktem, bo cło płaci się za motocykl który jest sprowadzany zza granicy. Mój motocykl jest zarejestrowany i opłacony w Polsce już dawno ! Oczywiście posiadam na to odpowiednie dokumenty . Mało tego.. udało się załatwić certyfikat z firmy transportowej w Angli potwierdzający który motocykl został wysłany (dokument posiada nr VIN) Mimo wszystko.. Celnik wciąż odmawia wydania motocykla. A od pewnego czasu unika nawet rozmowy telefonicznej.. Udało mi się skontaktować z panią kierownik Krajowej Izby Gospodarczej (wydają karnety ATA) która poinformowała mnie o tym, że nie można wydać ATA rok po wysłaniu motocykla, zaproponowała jednak, że mogą zalegalizować oświadczenie, że Yamaha jest moją POLSKĄ własnością. Celnik stwierdza że.. 1.dokument kupna sprzedaży 2.karta pojazdu 3.dowód rejestracyjny 4.rachunek za zapłacenie podatku 5.dokument EPA (wymagane na wjazd do USA) 6. AIR WAY BILL 7. Certyfikat tożsamości motocykla wydany przez firmę transportową z UK do USA 8. W/w zalegalizowane oświadczenie w Krajowej Izbie Gospodarczej .. nie są wystarczającymi dokumentami by uznać że TO POLSKA MOJA WŁASNOŚĆ. Obecnie sprawa trafia do Ministerstwa Finansów, które są organem nadrzędnym Zarządu Głównego Izby Celnej.. To chyba tyle. Update: Celnik sugeruje wywóz "na Ukrainę" i wrócenie do kraju na kołach . Po czym informuje że nie ma pomysłu jak to rozwiązać i kieruje mnie do kierownika - z którym rzekomo już rozmawiałem. Co za kraj.. Sytuacja dalej stoi.. .
 3. Z fb Michał Kukliński 23 min Witam. Tylko dla grupy. BMW F 650 GS 2011r. Przebieg 14 tys. km. Ubezpieczenie i OC do 2018r. Full wypas a nawet więcej. Tylko turystyka szosowa. Bez wypadek. Więcej informacji dla osób zdecydowanych pod 663 209 031. Proszę nie pytać czy olej wymieniony bo to śmieszne. Motor przeznaczony dla osób wysokich ze względu na wymianę amortyzatora centralnego. Oryginalny BMW. Obecna cena dla grupy to 27.500zł. Posiadam również dodatkowy zbiornik paliwa Touratech o wartości 5.300zl który nie wchodzi w rachubę. Jeżeli ktoś nie lubi długie tankowanie przez 1000 km. To polecam ten zbiornik. Pozdrawiam.
 4. Chyba już po jabłoniach
 5. Ty recydywisto drogowy Ty
 6. Jak CIe strzelą w Suchym Dworze na hopce to inaczej będziesz śpiewał
 7. Może to po prostu taka zwykła ludzka chęć życia - Kaesie.
 8. Ale w Szpindelku nie ma skoczni
 9. Robi sie szefie
 10. Dostałem pozdrowienia z kraju Frankow Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
 11. Swoją drogą, dzisiaj mija dokładnie rok
 12. Tak, tak, to szpindl. Tam tam mgla konie dusi i w rynny wciaga :-D Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
 13. Wiadro ;-) Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
 14. Używane w bardzo dobrym stanie. Bez kozery powiem 200 + donosiciel. Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
 15. Klan tez lubi B-) Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
 16. Jak mawia ciocia Stasia z klanu :-D Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
 17. Urodzony w maju
 18. Sprzedawałem w sierpniu i w lutym i w maju też, Co za różnica,
 19. Bardzo lubię takie maksymy, bardzo
 20. Kazdy Z w sumie Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
 21. http://m.nadmorski24.pl/aktualnosci/33138-zderzenie-motocykla-z-osobowka-jedna-osoba-zmarla.html
 22. Przykra wiadomość,
 23. Jak masz brakujące 43900 to jest we Wrocu taki jeden u Dealera. https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-r-1200-gs-adventure-salon-polska-max-wyposazenie-wroclaw-okazja-ID6z4DrJ.html
 • Przyjaciele