Skocz do zawartości
grzech25

jaki akumulator do Pegaso 650?

Recommended Posts

Witam. W zakupionej niedawno aprilci siedzi prawie nowy bosh o prądzie rozruchowym 120A.

Moto jednak bardzo słabo na nim odpala a czasem jak za 3 razem nie odpali to już nawet nie bardzo kręci rozrusznikiem.

Czy wymiana na yuase 160A pomoże? Dodam, że wymieniona fajka i świeca na iryd.

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witamy się w Przywitalni, jak Pan Bóg przykazał.. :twisted:

A o akumulatorach czytamy i piszemy w odpowiednim temacie. Był juz poruszany, trzeba poszukać w Wyszukiwarce :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może to nie jest kwestia baterii. Moj dobry znajmowy mial w zeszłym sezonie Aprilia Caponord. Piekny turystyczny sprzęt który miał jednak kilka niedomagań. Pierwszym i najpoważniejszym była właśnie elektryka. Na zimno nie palił, nie palił jak było wilgotno itd. Powodem były zasniedziałe kable które idą od alternatora. Były skorodowane nie tylko na końcach, ale jak się okazało po przecięciu izolacji, na całej długości przewodu. Jak się dostała wilgoć do wnętrza przewodu nie wiadomo ale aby usunąć usterkę trzeba było je wszystkie wymienić. Nie chciał bym tu generalizować że aprilia ma kiepska elektryke, bo może wcale tak nie jest, ale sprawdz przewody.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za link ale ten wątek już znam:)

Gdzieś chyba na tym forum wyczytałem, że te silniki wolą więcej prądu. Mój aku sprawia wrażenie jak by był słabawy, dziś odpalił ale mniemam, że to dzięki nowej świecy, ledwo kręcił ale załapał a na poprzedniej chychłał, chychłał i zdychał, tak że kontrolki ledwo świeciły.

Ktoś również pisał, że słabo mu paliła ale po wymianie filtra paliwa jak "ręką odjął":) Moja pegazinka ma dość słuszny przebieg - 72tys więc może pora pomyśleć o jego wymianie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktoś również pisał, że słabo mu paliła ale po wymianie filtra paliwa jak "ręką odjął":) Moja pegazinka ma dość słuszny przebieg - 72tys więc może pora pomyśleć o jego wymianie?

To ja ;) Miałem problemy z odpalaniem etc... opisane tu.

Po wymianie filtra paliwa... cud miód i orzeszki :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedno się wyjaśniło. Aku jest dobry. Tylko, że jakoś mnie to nie cieszy:(

Dodam jeszcze, że poprzedni użytkownik wymieniał w niej sprzęgiełko rozrusznika. Czy to może mieć związek?

Oczywiście mogę również wymienić filtr paliwa i tu pytanie - to musi być oryginał czy może być jakiś zamiennik?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też nie wiem jaki może być filtr paliwa nigdy nie wymieniałem a by się przydało wymienić.Oryginał kosztuje sporo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czy istnieje zamiennik, pewnie tak, natomiast ja nie kombinowałem i zamówiłem oryginał. Natomiast prędzej skusiłbym się na zamiennik, niż używany.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam też mam Pegaso,i miałem taki sam problem ,slabo kręcił mimo sprawnego akumulatora ,okazalo się że wine ponosi spżęgielko rozrusznika ,ale ty mialeś ponoc wymienione .Tylko u mnie slabo kręcił i coś przeskakiwało i strzelalo dodatkowo .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×