Skocz do zawartości
mabesto

Oryginalne Kufry BMW

Recommended Posts

Witam, przyjechał do mnie we czwartek po południu mój GS z zestawem fabrycznych kufrów. Widzę iż wewnątrz mają mechanizm do ich powiększania (boczne kufry), takie zółte zatrzaski po dwa po lewej i prawej stronie wew.ścianki kufra. Po ich zwolnieniu powinno się dać powiększyć objętość kufra ...tylko jak? Sory za lamerskie pytanie ale utknąłem w miejscu :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzeba je rozsunąć "na siłę" oczywiście z głową, ale da się... spróbuj, nie bój sie że je zepsujesz :)

Powodzenia :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

yyyy na siłę???? Kufry mam zdjęte. Otwieram, zwalniam 4 zółte blokady i co? CIągnę na tył nic, pcham od wewnątrz nic. Użyć znacznej siły? Czy coś jeszcze trzeba przydusić? No co za licho :). Poproszę o łopatologiczną instrukcję :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Musisz niestety użyć siły tak jak radzi Dakarowy. Gdzieś przeczytałem, że mechanizm chodzi dość ciężko. Nie ma cudownego patentu. Możesz po otworzeniu przesmarować nieco mechanizm, może następnym razem będzie łatwiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rękami trzymaj przednią część kufra, a np nogą "wywrzyj nacisk" :) (jak kolwiek to brzmi) na tylna część tegoż kufra :) Klamry (żółte) muszą być w tym momencie odpięte

Powodzenia po raz wtóry :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w tym celu możesz np. wejść do kufra i podciągnąć ku sobie resztę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
yyyy na siłę???? Kufry mam zdjęte. Otwieram, zwalniam 4 zółte blokady i co? CIągnę na tył nic, pcham od wewnątrz nic. Użyć znacznej siły? Czy coś jeszcze trzeba przydusić? No co za licho :). Poproszę o łopatologiczną instrukcję :)

Trzeba na siłę. Inaczej się nie da. Ja popycham od wewnątrz raz z jednej raz z drugiej strony po kawałku i wychodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×