Skocz do zawartości
kuki1990

pomocy!!!

Recommended Posts

20110903233.jpg

witam potrzebuje tych części ząbki się wyrobiły i rolgaz mi się blokuje jeżeli ktoś ma lub wie gdzie je można dostać niech pisze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O w mordę, ale patent- to jest seryjna konstrukcja? :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obawiam się, że musisz nabyć nowy rolgaz. Szukaj na allegro rozbiórki i pisz/dzwoń do ludzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz w tym zużytym grzane łapy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odświeżam temat. Pojawił mi się ten sam problem. Niestety trochę na własne życzenie, przy zakładaniu nowych gripów na manetki przekręciłem za mocno i wyrobiły się ząbki na rolgazie. Czy ktoś może ma na sprzedaż prawą manetkę z ogrzewaniem? A najlepiej sam rolgaz (ta plastikowa część na którą nakładana jest gumowa rączka manetki)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odświeżam temat. Pojawił mi się ten sam problem. Niestety trochę na własne życzenie, przy zakładaniu nowych gripów na manetki przekręciłem za mocno i wyrobiły się ząbki na rolgazie. Czy ktoś może ma na sprzedaż prawą manetkę z ogrzewaniem? A najlepiej sam rolgaz (ta plastikowa część na którą nakładana jest gumowa rączka manetki)

Raczej nie mogły wyrobić się od tak :)

Sprawdź jeszcze raz czy na pewno dobrze to ustawiłeś i czy linka gazu jest ok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie panikujesz troszeczkę ?

http://www.bmwstore....erownicy/i51601

Uff dzięki Jarku :) właśnie o ten element chodzi - pozycja nr 2 rurka uchwytu. A już prawie kupiłem całą używaną manetkę na stronie http://www.akcent.pl/czmbmwf650gs.php za całe 100zł + przesyłka, a tu widzę w oryginale wspomniany element kosztuje tylko 25zł :D forumowa pomoc okazuje się bezcenna.

A "ząbki" nie wyrobiły się ot tak. Po prostu ułamałem je nakręcając na siłę nowego gripa na manetkę :mellow:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uff dzięki Jarku :) właśnie o ten element chodzi - pozycja nr 2 rurka uchwytu. A już prawie kupiłem całą używaną manetkę na stronie http://www.akcent.pl/czmbmwf650gs.php za całe 100zł + przesyłka, a tu widzę w oryginale wspomniany element kosztuje tylko 25zł :D forumowa pomoc okazuje się bezcenna.

A "ząbki" nie wyrobiły się ot tak. Po prostu ułamałem je nakręcając na siłę nowego gripa na manetkę :mellow:

To trzeba było od razu tak - połamałem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak będziesz zakładał ponownie nową gumę to wsadź ją na 5 minut do gorącej wody.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na pewno tego spróbuję :) ewentualnie rozgrzanie za pomocą suszarki. Co o tym sądzicie? Powinna również delikatnie się rozciągnąć. Najgorzej że przy okazji nakładania można uszkodzić spiralę grzewczą

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepiej rozgrzać w wodzie bo się równomiernie rozszerzy i będzie przynajmniej o połowę łatwiej założyć

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proponuje zastosować powietrze ze sprężarki jak będziesz wdmuchiwał sprężone powietrze pomiędzy rączke a kierownicę robi się wtedy płaszcz powietrzny, który odziela kierownice od gumy bez problemu zdejmiesz i założysz nową tak robiłem w crossówkach i było banalnie proste .

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×