Skocz do zawartości
GSuberalles

Kask LS2 MX433.3

Recommended Posts

Krótkie pytanko do tych co testowali te kaski: jak to się sprawuje :?:

Zapewne posypią się posty że to chinolskie gówno ale to już wiem więc mnie raczej nie zaskoczycie. Z drugiej strony jak pomyślę sobie, że np. MOMO produkuje swoje felgi w chinach to :shock: :angry:.

W necie opinie są różne więc trudno wyrobić sobie zdanie. Generalnie wiedza na temat LS2 potrzebna mi jest w celach zawodowych bo prawdopodobnie swojego IXSa nie zamienię na żaden inny. Prosiłbym zatem o opinie posiadaczy, byłych posiadaczy, przyszłych posiadaczy.

Thenkiu from małtyn

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej..

Kaski generalnie to temat woda..

Ale dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo, dopiero później: użyteczność, wyciszenie, ergonomia, wygoda..

Dlatego szukając kasku dla mojej żony - na średnio jakieś 120km w sezonie oglądałem LS2 - a skłoniły mnie do tego testy z UK.

Jakiś czas temu (tak z dobre 4 lata) prywatna firma zaczęła przeprowadzać testy wszystkich kasków jakie wpadły im w ręce - dzięki ich ocenom (badają poziom bezpieczeństwa i nic innego) motocykliści mogli poznać faktyczne PRAWDZIWE wyniki i porównać cenę do jakości.

Po roku firma została "znacjonalizowana" - rząd zauważył że podobne badania mają olbrzymi wpływ na wybory dokonywane przez motocyklistów a co za tymidzie wpływają na bezpieczeństwo jazdy. Dlatego też kaski osiągające 1gwiazdkę otrzymują ZAKAZ SPRZEDAŻY w UK.

http://sharp.direct.gov.uk/ => POLECAM !!!!

A wracając do tematu? - LS2 robi kaski różne, ale można wśród nich znaleźć tanie i bezpieczne kaski, które niestety odbiegająod standardów jeśli chodzi o poziom wyciszenia i oporów powietrza..

Edytowane przez Bartek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widziałem te testy i byłem w szoku że tak "dobrze" wypadły.

Niestety nie znalazłem na stronie kasku o który pytam. Na dniach ma trafić na półkę a ja ni chu chu nie wiem co o nim myśleć. Na oficjalnej stronie LS2 też nie znalazłem tego modelu. Nie wiem czy to jakaś podróba czy "tani zamiennik".

http://www.motoland....att-Silver.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chłopaki - zlitujcie się czasami i poszukajcie tematu przez wyszukiwarkę.

Jaki jest sens ciągłego tworzenia nowych wątków w pokrewnym temacie???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chłopaki - zlitujcie się czasami i poszukajcie tematu przez wyszukiwarkę.

Jaki jest sens ciągłego tworzenia nowych wątków w pokrewnym temacie???

Sęk w tym, że korzystając z tej opcji odpowiedź nie rzuciła mnie na kolana. Wyświetliły mi się 3 pozycje z czego jeden posta sam osobiście założyłem.

Pytam bo być może ktoś w tym latał i coś na temat ich wie. Ostatnio moja szefowa praktycznie na siłę chciała chłopaczynie wcisnąć na łeb Tigera. W temacie o kaskach znajdę info o kaskach z górnej półki a te mnie nie interesują.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale przecież to nie znaczy, że nie możesz się zapytac w wątku ogólnym kaskowym...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chcesz mi powiedzieć, ze jak wpiszesz kask to wyskakują Ci 3 informacje o kaskach ???

Chcesz mi powiedzieć, że o kaskach przeczytałeś wszystko co jest w archiwach ???

Chcesz mi powiedzieć, że nie znalazłeś żadnego miejsca gdzie można kontynuować rozważania o kaskach ???

Chcesz mi powiedzieć, że .... ???

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O kaskach jest już na forum temat rzeka, ja jeżdżę w kasku LS2 i jest ok .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sęk w tym, że korzystając z tej opcji odpowiedź nie rzuciła mnie na kolana. Wyświetliły mi się 3 pozycje z czego jeden posta sam osobiście założyłem.

Jak wpiszesz w wyszukiwarkę kask to wyskoczy Ci 145 pozycji - jedną z nich masz tutaj: http://f650gs.pl/topic/292-kask/

Co stoi na przeszkodzie na końcu wątku zapytać o ......???

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak wpiszesz w wyszukiwarkę kask to wyskoczy Ci 145 pozycji - jedną z nich masz tutaj: http://f650gs.pl/topic/292-kask/

Co stoi na przeszkodzie na końcu wątku zapytać o ......???

O kaska LS2 jest trzy wątki łącznie z moim. W zamyśle wątek miał zmierzać w innym kierunku niż ten o kaskach. Tak jak napisałem nie szukam kasku dla siebie i chodzi o etykę pracy i w tą stronę chciałem "pociągnąć" wątek ale...

W taki układzie proszę administratora o usunięcie postu

Zadowolony :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zadowolony :?:

Wiesz.... - to nie chodzi o moje zadowolenie czy jakąś satysfakcję z tego co napisałem wcześniej.

Zwyczajne uważam, że tworzenie nowych wątków nie jest właściwe jeżeli istnieje już watek pokrewny czy o podobnym temacie - a takie już istnieją. To forum jest tak samo moje jak Twoje - masz prawo do swojej opinii, a ja do swojej.

jeżeli pytasz o zadowolenie - to nie!, ale będę zadowolony jak na przyszłość forum zachowa ciągłość wątków ;)

Z mojej strony to wszystko co mam dopowiedzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zadowolony :?:

Strasznie ASERTYWNY kolego jesteś...

Mogłeś ten temat pociągnąć w jakimś wątku o kaskach.

Stałym bywalcom w 100% przyznaję rację.

Na tym forum gdziekolwiek nie zadasz pytania tam Ci na nie odpowiedzą... (Trzeba miec tylko cierpliwość do offtopów, ale mozna się przyzwyczaić :) )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tak jak napisałem nie szukam kasku dla siebie i chodzi o etykę pracy i w tą stronę chciałem "pociągnąć" wątek ale...

Jeśli tak, to sam jestes sobie winny, bo zobacz jaki dałeś tytuł wątku.

Nie lepiej byłoby:

"Jakość kasków z dolnej półki - np LS2"

W taki układzie proszę administratora o usunięcie postu

I znów mało precyzyjna wypowiedź - nie chodzło raczej o wątek?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×