Skocz do zawartości
Siwy

Dakar w poznaniu

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Zna ktoś może ten motorek? Jestem nim zainteresowany, tylko troszkę daleko, żeby jechać w ciemno.

http://moto.allegro....2299049562.html

Będę wdzięczny za podpowiedź co widzicie jako znawcy tematu...

A może jest ktoś z Poznania i mógłby mi oglądnąć to moto? (zapłacę za stracony czas:))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ze zdjęć nic nadzwyczajnego i podejrzanego nie widać, ale gość kupował uszczelniacze zawieszenia (to na plus - oczywiście jeśli je wymienił) i dwa kierunkowskazy, ale tego czy to plus czy minus to już nie wiem, ogólnie z tych słabych zdjęć wygląda normalnie... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

OK, więc jeśli nie wygląda źle, to teraz szukam kogoś, kto mi obejrzy na żywo ten moto, bo już kilka razy jeździłem po Polsce i jak to często bywa moto dużo lepiej wyglądało w ogłoszeniu niż na żywo. Tak więc nie bardzo chce mi się zrobić ponad 1000km, aby to obejrzeć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pogadaj ze sprzedającym i podaj mi namiary gdzie i kiedy można obejrzeć. Podjadę dzisiaj po południu albo jutro. Teraz mam urwanie głowy.

Podaj mi na PW też kontakt do siebie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzialem, ogladalem, jezdzilem. Plastiki tu i tam ruszone, ale nic wielkiego. Naped nowy. Opony z 2007 i 2008.

Nowa bateria, a silnik i skrzynia biegow bez sladow wycieku. Przebieg 25 tys. km.

Moto swietnie sie prowadzi. ABS sprawny. Tarcze hamulcowe jak nowe, prawie bez zadnych

sladow zuzycia. Dopiero po powrocie do chaty skojarzylem, ze jak na ten przebieg, to tarcze za nowe.

Sprawa jednak nieaktualna, bo moto poszlo do ludzi. Przyznaje jednak, ze Dakar ma swietne zawieszenie.

Drugi, na ktorym sie przejechalem i drugi raz usmiechnieta geba. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za info. Tym bardziej, że potwierdzają mój sluszny wybor. To ja stalem sie wlasciciele tego Dakara :) Szybka decyzja i trochę w biegu, dlatego ciekawy byłem Twoich obserwacji. Pozdrowionka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za info. Tym bardziej, że potwierdzają mój sluszny wybor. To ja stalem sie wlasciciele tego Dakara :) Szybka decyzja i trochę w biegu, dlatego ciekawy byłem Twoich obserwacji. Pozdrowionka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To niezły z Ciebie Cygan.. :-P

Dawaj foty tego Dakara w odpowiednim wątku to go ocenimy.. tak na 100% :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za info. Tym bardziej, że potwierdzają mój sluszny wybor. To ja stalem sie wlasciciele tego Dakara :) Szybka decyzja i trochę w biegu, dlatego ciekawy byłem Twoich obserwacji. Pozdrowionka

mwaldiim, to podkupiłeś Siwego. Tradycja forumowa w tym względzie jest trochę inna i uważam, że nie do końca fair się zachowałeś, tym bardziej, że wiedziałeś, że jadę oglądać moto dla koleżki z Forum.

Kiedyś oglądałem innego Dakara i było kilku chętnych, i wszyscy czekali, aż pierwszy z kolejki się zdecyduje.

Podobnie było w innych wypadkach (piękny przykład JolKarów). Więcej nas coraz tutaj, ale jak widać ilość nigdy nie przechodzi w jakość.

mwaldiim, żeby nie było: nie oceniam cię, tylko tak sobie dywaguję. Jednakże, jako Św. leff uważam, że twoja bezkompromisowość i słowiański spryt, okazały się zbyt sprytne i bezkompromisowe jak na dotychczasowe standardy tego miejsca. Zastanów nad tym i nad swoją postawą, bo obawiam się, że przy takim nastawieniu do forumowej braci, będzie Ci tu ciężko...nam zresztą też, ale w kupie zawsze raźniej.

Przy okazji oprócz tego, co napisałem, kilka uwag przekazałem Siwemu na tel. ale nie chciało mi się pisać o wszystkich detalach, bo i tak było już pozamiatane. Dopiero teraz przeczytałem, że to Forumowicz, drugiemu zgotował ten los.

Mimo wszystko życzę, żeby Dakar ci dzielnie służył i dawał za każdym razem tyle radości, co i mnie po przejechaniu tych kilku km. testowych (poza pojebanym włącznikiem kierunkowskazów).

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmmm… bierzesz Leffku pod uwagę, że w trakcie podróży nie każdy siedzi na forumie? Może kolega wyruszył zanim Ty obejrzałeś motka/zgłosiłeś taki zamiar?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmmm… bierzesz Leffku pod uwagę, że w trakcie podróży nie każdy siedzi na forumie?

Tak.

Może kolega wyruszył zanim Ty obejrzałeś motka/zgłosiłeś taki zamiar?

Tak. Poczytaj wyżej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak. Poczytaj wyżej.

Leff, mógłbym o tym nie pisać, ale skoro tak się zagalopowałeś ... to zestawię fakty.

Z człowiekiem, który sprzedawał to moto umówiłem sie 21 na czwartek 24 kwietnia. Pojechałem obejrzałem i kupiłem, nie będąc w międzyczasie na forum. Szukając później jak zamontować kufer, wpadłem na Twój i Siwego post i postanowiłem zapytać Cię o zdanie w temacie oglądanego Dakara.

Na przyszłość proponowałbym, zamiast pochopnie wyrażać przemyślenia na czyjś temat, zweryfikować fakty i zastanowić się czy aby na pewno czynione założenia są poprawne. Niestety w moim przypadku grubo się rozjechałeś i … trochę się zdziwiłem czytając Twojego posta.

Pozwól, że nie będę się odnosił do Twojej „oceny”, bo uważam ją za przejaw daleko idącej dezynwoltury, wynikającej z błędnej interpretacji … ale smród pozostał.

Siwy, życzę powodzenia w poszukiwaniu wymarzonej stuki.

PS. Z kierunkowskazem wszystko OK.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Leff, mógłbym o tym nie pisać, ale skoro tak się zagalopowałeś ... to zestawię fakty.

Z człowiekiem, który sprzedawał to moto umówiłem sie 21 na czwartek 24 kwietnia. Pojechałem obejrzałem i kupiłem, nie będąc w międzyczasie na forum. Szukając później jak zamontować kufer, wpadłem na Twój i Siwego post i postanowiłem zapytać Cię o zdanie w temacie oglądanego Dakara.

Na przyszłość proponowałbym, zamiast pochopnie wyrażać przemyślenia na czyjś temat, zweryfikować fakty i zastanowić się czy aby na pewno czynione założenia są poprawne. Niestety w moim przypadku grubo się rozjechałeś i … trochę się zdziwiłem czytając Twojego posta.

Pozwól, że nie będę się odnosił do Twojej „oceny”, bo uważam ją za przejaw daleko idącej dezynwoltury, wynikającej z błędnej interpretacji … ale smród pozostał.

Siwy, życzę powodzenia w poszukiwaniu wymarzonej stuki.

PS. Z kierunkowskazem wszystko OK.

To ja też zestawię, bo daty się nie pokrywają, ale zacznę od końca. Ze smrodem bym nie przesadzał, ale fiołkami też nie pachnie. Dezynwoltura powiadasz...trudne słowo, to wskaż może, proszę, miejsce, w którym wyraziłem się o tobie lekceważąco albo bez szacunku.

A teraz fakty:

1. Siwy ogłosił na Forum, że interesuje się tym motkiem 25 kwietnia. Ty nie.

2. Moto oglądałem 26 kwietnia, a w rozmowie ze sprzedawcą dowiedziałem się, że 2 lub 3 godziny przed moim przybyciem dzwonił z trasy jakiś napalony kupiec, który powinien dojechać do Poznania ok. 16-17 (wygląda, że to ty).

3. Nie wiem kiedy moto trafiło na aukcję, nie umiem więc powiedzieć, czy było to 21 kwietnia, ale na pewno nie kupiłeś go 24 kwietnia. Przyjechałeś 26 kwietnia. Na pewno po tym jak Siwy się "odkrył" na Forum, że jest zainteresowany.

4. Co do słowiańskiego sprytu, to w kontekście powyższego, twój post, a mianowicie ten

Dzięki za info. Tym bardziej, że potwierdzają mój sluszny wybor. To ja stalem sie wlasciciele tego Dakara :) Szybka decyzja i trochę w biegu, dlatego ciekawy byłem Twoich obserwacji. Pozdrowionka

są niczym innym, jak właśnie świetnym przykładem słowiańskiego sprytu.

mwaldiim, jedna rzecz, żebyśmy się dobrze zrozumieli i nie darli niepotrzebnie kotów, nie oceniałem cię i nadal tego nie robię. Przedstawiłem własne spojrzenie na całą sytuację i własny komentarz - nie ocenę, bo ocena wiąże się z wartościowaniem.

Edytowane przez leff
  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trochę się Wam wtrącę chłopaki, cobyście się nie pogryźli...

Stało się...

Fakty są, strony mają swoje racje... a podobno są dwa rodzaje prawdy: Cała prawda i gówno prawda...

Ach jakie życie było by piekne, gdyby wszyscy byli w porządku wobec innych.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trochę się Wam wtrącę chłopaki, cobyście się nie pogryźli...

Stało się...

Fakty są, strony mają swoje racje... a podobno są dwa rodzaje prawdy: Cała prawda i gówno prawda...

Ach jakie życie było by piekne, gdyby wszyscy byli w porządku wobec innych.

Mnie coś po głowie się kołacze, że są trzy, nie dwie prawdy: święta prawda, też prawda i cytowana przez Ciebie prawda, mająca bliski związek z pozostałościami przemiany materii. :)

To zdaje się ks. Tischner tak ładnie prawdy pogrupował, ale jak to szło, jużnie pamiętam. :)

Ja tam z nikim gryzł się nie będę. Nieszczepiony jestem. :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam z nikim gryzł się nie będę. Nieszczepiony jestem. :lol:

Szkoda :)

Edytowane przez manioora
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz racje, wczoraj spojrzalem nie na ten miesiac, 23 sie umawialem a 26 kupilem, przy czym nie zmienia to faktu, ze o akcji Twojej i Siwego dowiedzialem sie z forum post factum - jak widzisz do tej pory nie bywalem tu zbyt czesto.

Takze konczmy nocne polakow rozmowy, bo nie ma o czym mowic. Pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piłsudski...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×