Skocz do zawartości
Wiktor

eFka '98 / Kraków

Recommended Posts

Pomyślałem, żeby wydzielić wątek z mojego poprzedniego postu do osobnego tematu.

Chodzi o następujące ogłoszenie: http://otomoto.pl/bmw-f-650-M3201598.html

Motór jest w Krakowie - cena i wyposażenie wydają się być atrakcyjne - moje główne zmartwienie, to czy motor jest faktycznie bezwypadkowy. Ostatnio rozmawiałem z zaufanym człowiekiem, który sprowadza motory i przesztrzegł mnie, że obecnie rynek jest przebrany. To co było w Niemczech było powypadkowe, ale i tak zostało kupione do Polski i Czech (i jak łatwo się można domyślić u nas występuje pewnie jako "bezwypadkowe, od kobiety, w stanie igła").

Czy ktoś z zacnych forumowiczek i forumowiczów mógłby wesprzeć radą, a może i nawet znajduje się w okolicach, żeby rzucić okiem na maszynę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak możesz to nie wydzielaj tak wątków jak to zrobiłeś a możesz takie rzeczy wrzucać do nowości z otomoto. Tam każdy się wypowie i Ci doradzi

A jeżeli chodzi o motek to całkiem ładny a i cena lepsza od poprzedniego.

Wg mnie warto przejechać się i obejrzeć.

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W zależności co masz na myśli mowiąc powypadkowy. 90% enduro miała mniejszy czy większy szlif,bo kupuje się do jeźdzenia bocznymi i tam się sprawdzają. Jeśli motocykl jest po delikatnym szlifie w którym padły tylko plastiki,to czemu nie. Co innego spawanie i prostowanie ramy. To już jest bee

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzwoniłem do sprzedawcy. Pytałem o historię i dokumenty - zapewniał, że wszystko jest (książka serwisowa z przebiegiem potwierdzonym do 30 tys. km). Pytałem o typowe usterki: naruszenie korka do spuszczania oleju itd. - zapewnia, że wszystko ok. Płyny są wymienione, założone nowe zębatki, akumulator z zeszłego roku.. Ogólne wrażenie z rozmowy średnie - "wszystko ok, żadnego wkładu finansowego, wszystko jest dobrze". Przedstawiony przez niego stan rzeczy jest super - wszystko ok i cena dobra. Teraz tylko jak to zweryfikować? Czy ktoś z forumowiczów byłby w stanie rzucić krytycznym okiem na moto w Krakowie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzwoniłem do sprzedawcy. Pytałem o historię i dokumenty - zapewniał, że wszystko jest (książka serwisowa z przebiegiem potwierdzonym do 30 tys. km). Pytałem o typowe usterki: naruszenie korka do spuszczania oleju itd. - zapewnia, że wszystko ok. Płyny są wymienione, założone nowe zębatki, akumulator z zeszłego roku.. Ogólne wrażenie z rozmowy średnie - "wszystko ok, żadnego wkładu finansowego, wszystko jest dobrze". Przedstawiony przez niego stan rzeczy jest super - wszystko ok i cena dobra. Teraz tylko jak to zweryfikować? Czy ktoś z forumowiczów byłby w stanie rzucić krytycznym okiem na moto w Krakowie?

Kurcze, jeśli jest, aż tak dobrze, to pewnie zniknie szybciej, niż zdążysz dojechać ;) Ale pewnie nie... Wymęcz go jeszcze przez telefon, jeśli faktycznie ma coś do ukrycia to raczej zacznie coś kręcić, im będziesz dalej drążył. Wygląda na ładnie odpicowany. Przeczytaj poradnik zakupowy Alika, jedź, oglądaj, sprawdź podstawowe rzeczy i kupuj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz co, rusz dupę i jedź ogladać bo puki co mnożysz wątki i lejesz wodę ale nic z tego nie wynika.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pojadę najprawdopodobniej w niedzielę (wcześniej nie dam rady). Problem w tym, że zupełnie się na tym nie znam. Ale dzięki za konstruktywną pomoc ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sory nie miało wyglądać nerwowo nie taki był mój zamysł ale chciałem trochę kolegę zmobilizować, bo na forum nie kupuje się moto. Owszem można coś napisać można poprosić o pomoc w oględzinach i takie tam, a kolega wkleja link i chciałby wszystko wiedzieć na temat danego motocykla i do tego tworzy kilka wątków tak się nie da. Trzeba pojechać, albo kogoś poprosić o podjechanie i ewentualną ocenę choć ocena znajomego z forum też może być brana tylko jako sugestia, a nie pewnik oglądać rozmawiać ze sprzedawcą Itp itd. Było już tu kilku takich, co sobie blokowali motki zmawiali odmawiali ech, albo się chce kupić i wie co się chce kupić albo nie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×