Skocz do zawartości
klansman

BMW F650GS Dakar 2004

Recommended Posts

Hello,

Ani poki co nie sprzedaje, ani nie kupuję motocykla, ale...tak sobie dzis jezdzac pomyslalem, ze bede tu systematycznie pisal moto-fakty z zycia(pożycia) mojego i Dakara:). Moze w przyszlosci, poki co mysle ,ze za dwa-trzy sezony bedziemy sie rozstawac i bedzie to dosc ciekawy watek dla potencjalnego nabywcy. Wyatek, w ktorym beda te pozytywne i te mniej pozytywne nasze wspolne historie. Bedzie troche zdjec, bedzie troche dat i zdjecia licznika, tak aby to uwiarygodnic.

Co o tym sadzicie, chyba dobry pomysl??

Historia zaczenie sie od stycznia 2011 gdy od gdańswkiego dilera BMW Zdunek, kupilem uzywanego Dakara z 2004 roku z przebiegiem ok 21700km(dokladnie sprawdze na umowie). Dakar jezdzony zgodnie z przeznaczeniem, z normalnymi sladami uzytkowania(lekkie otarcie prawej lagi i felki - ale kosmetyczne), lekkie rysy na tylnych plastikach ( od mocowania bagazu), troche sfatygowane napisy na nibybaku- tak jakby postrzepione od karshera. Oprocz tego motocykl goly, z oponami prawie nowymi, niezlym napedem, srednimi klockami. Ogolenie wrazenie pozytywne. Motocykl u Zdunka, obejrzalem z zaprzyjaznionym mechanikiem i po jakism czasie zamieszakal a moim garazu. Moto do czasu zakupu serwisowane w ASO. Ja w ASO nie pojawilem sie nigdy i nei zamierzam sie tam pojawiac:). Drobne naprawy, przeglady, wymiany eksploatacyjne przeprowadzam sam. Niebawem kilka fotek i fakty.

Podsumowujac, watek bedzie bardziej na czasie za dwa -trzy lata, gdy bede sie pozbywal Dakara, chco moze i wczesniej...to zalezy kiedy bede mial wiekszy przyplyw biedronek w portfelu:) - wtedy przediadka na F800GS, F1200GS, XT1200, Brugmana 650 :lol: a jesli wygram w totka to Honda Crosstourer(jak niektorym wiadomomo, mam pociag do automatow :lol: ).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mówisz że masz pociąg do automatów ?! http://pl.wikipedia....=20051218081457 :twisted:

to juz bardziej to http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_Steyr_AUG albo http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_TAR-21 , zeby bylo troszkę inaczej jak zwykle, to oba sa konstrukcjami bulpop, a to prawie jak recluse :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja Ci zasugeruję, żebyś nie pytał co o tym sądzimy, bo jak przyszły nabywca będzie miał przeczytać setki stron to sobie chyba daruje...

Twój wątek, twoje wpisy,najlepiej żadnych off.

Tyl ode mnie... pisz, tylko czy to pomoże w sprzedaży?? Jak po 3 sezonach puścisz na forum to i tak sprzedasz,czy będziesz pisał, czy nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Klansiu od niedawna jest tatusiem i potrzebuje odskoczni :] pisz pisz, ja poczytam :D a moto polecam... na dzień dzisiejszy jest dopieszczony i zadbany - oczko w głowie :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pisz zobaczymy co z tego wyjdzie.Byle nie byly to poematy pisane z milosci.A moze cos sie komus przyda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tuż przed Sylwestrem 2010, wpadło mi w oko to własnie ogloszenie umieszczone na naszym forum http://f650gs.pl/top...h__1#entry12573 , napisalem, zadzwonilem, pojechalem, zobaczylem i nabylem tyluowego Dakara.

A wyglądał tak:

P1110356.JPG

P1110358.JPG

SDC11561.JPG

Motocykl posiadał i posiada kilka oznak normalnego uzytkowania, kilka rys, kilka otarc, co akurat tego rodzaju motocyklom ujmy nie przysparza, wiec nawet sie nie zastanawiałem, najwazniejszy dla mnie byl stan techniczny a ten byl i jets bez zarzutu. Nowe opony, 80%napęd, brak wyciekow czy niepokojacych odglosow z czelusci silnika:).

Wspominane mankamenty wizualne:

- lekko postrzepiony prawy napisas "dakar"

SDC11535.JPG

optarte plastiki - od mocowania sakw

SDC11536.JPG

SDC11540.JPG

napęd

SDC11538.JPG

silnik i reszta

SDC11537.JPG

SDC11541.JPG

SDC11542.JPG

i stan licznika w dniu zakupu, czyli

SDC11543.JPG

20110205143.jpg

P1110371.JPG

P1110579.JPG

P1110666.JPG

P1110674.JPG

P1120605.JPG

P1120607.JPG

IMG_7402.JPG

IMG_7412.JPG

P1130920.JPG

DSC_0003.JPG

Edytowane przez klansman
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piękna sztuka. I jak blisko. Może jednak zmienisz na F800GS? :-D :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Klansman, moto nie buja Ci sie na tym podnośniku? mam taki ale zastanawiam się czy będzie stabilnie

Nic sie nie buja. Spokojnie gdy moto jest w gorze mozna usiasc i odpalic i jest stabilnie. Smarowania lancucha, gdy jeszcze nie mialem olejarki to , moto na podnosnik, odpalanie i jedynka i smarowanie smarem w sprayu. Zp[odnosniekiem w zestawie byly pasy, wiec jak sie obawiasz mozna przypiac pasami i juz wtedy nie ma opcji ,ze sie gibnie:D :beer:

Edytowane przez klansman

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×