Skocz do zawartości
Krychu

Prośba o ocenę tego "cuda"

Recommended Posts

Witam,

Koleżanki i Koledzy mam mały budżet na moto i pytanie o ten egzemplarz:

Co o tym myslicie a może ktoś go już na swe oczy widział?

Mam do przejechania pół naszego kraju więc, prośba o wstępną opinię "ludzi z branży";)

http://gregorbike.otomoto.pl/bmw-f-650-ladny-stan-z-niemiec-M3443261.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Motocykl dla prawdziwego mężczyzny.

Mam taki sam, jupi! ;) Jeżdżę identycznym dwa sezony to trochę już jestem z branży?

- przebiegu nie komentuję, w odniesieniu do tego co wspomniał ostatnio Jarek, może mieć 30kkm, może mieć 60 czy 90, zależy jak był używany,

- ale jak na 30kkm to na niemca nie wygląda, chyba, że stał pod chmurką albo poszedł z falą powodziową, po obu stronach silniki odpryski, skorodowana pokrywa sprzęgła i alternatora, mój niedopieszczony brytol garażowany pod chmurką nie ma aż takich "baboli",

- mała gleba była na prawą stronę, ale raczej naturalne dla tego typu motocykla,

- obstawiam na odświeżony lakierek,

- nieoryginalne obszycie siedzenia,

- co to za czerwone prześwity spod kanapy widoczne po lewej stronie?

- cena nienajgorsza, ale do zbicia.

Problem z uszczelnieniem kolektora raczej nie rzutuje pozytywnie na autentyczność przebiegu. Poza tym jeśli mechanicznie OK, to zbijać cenę i brać. Ten handlarz miał kilka eFek nieźle wyglądających i widzę, że się sprzedały.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no tak, co do przeglądu to wiadomo jak u nas jest i tu nie podlega dyskusji o jego autentyczności...czyli elemnty skorodwane są bardzo po za normą (marginesem) jak na taki rocznik w tym modelu? też tak myślę, że cały pomalwoany jest, no ale za tą cenę, chyba nie najgorzej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie oryginalny lakier na tylnych zadupkach (jak się przyjrzeć to widać).

Czy wersje ST miały takie kierunki czy eFki też?? Bo jeżeli nie to jest to wersja ST z błotnikiem od eF

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no właśnie, aby to nie był składak z kilku różnych wersji...;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kierunki są OK, nie widzę tu śladów ST.

Korozja była by OK, jak na anglika, bo tam jeżdżą cały rok w różnych warunkach i często gęsto trzymają gdzie bądź. U mnie bąble są obecne, a od dołu odchodzą płaty. To raczej sugeruje, że nie był przechowywany w cieplarnianych warunkach. Lewy boczek wygląda jakby był przelakierowany z czerwonego na srebrny.

Zawsze to podstawa do negocjacji.

Btw. zapłaciłem mniej więcej tyle samo za rok młodszy, z 10kkm większym przebiegiem, przerysowany, anglik.

Edytowane przez rampus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak się poważniej przyjrzałem to potwierdzam. Nie jest to ST

Natomiast jeżeli chodzi o korozję silnika to wydaje mi się, że niestety ten typ tak ma i dość często spotyka się korozję w tych modelach (w GSach w sumie też). Jest to wg mnie niedopracowanie konstruktorów podobnie jak poprzypalane wydechy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Natomiast co można powiedzieć o samym motocyklu.

Jest odpicowany, wypolerowany i wypsikany jakimś preparatem plakopodobnym.

Zdjęcia niestety za wiele nie pokazują bo są zrobione w sumie tak aby nic nie pokazać poza tymi parchami na silniku.

Nie widać zużycia elementów takich jak chociażby napęd czy tarcze hamulcowe.

Generalnie cena chyba w miarę choć dochodzą koszty rejestracji i nie wiadomo czy przegląd już zrobiony i tłumaczenia dokumentów. Ja osobiście nie wierzę nigdy w zapewnienia handlarza dotyczące kosztów rejestracji (a w tej chwili nie pamiętam jakie są)

Ze zdjęć wg nie wygląda w miarę OK choć do ideału mu daleko. Sprzedający na pewno ukrywa w ogłoszeniu fakt malowania zadupka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odpicowany to on raczej jest.Przebieg mało wiarygodny.Błotnik jest od F-ki do 97 r potem montowali inny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

<h3 class="row2">

Słuszna uwaga o kosztach dodatkowych jak rejestracja i tłumaczenie dokumentów, muszę sprawdzić jak to wygląda i ile trzeba dodać do całości.</h3>

<p>Szkoda, że nie ma zdjęć podzespołów ale przez telefon sprzedawca twierdzi, że łańcuch, zębatki, hamulce są w dobrym stanie i sezon na nich można jeszcze prześmigać;)</p>

<p>Zdaję sobie sprawę, że w tym przedziale cenowym ideałów nie będzie ale szkoda też, że sprzedawca nie napisze od razu jaki jest jego stan (faktyczny) i prawdziwą historię.</p>

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...też Mi się wydaje, że za czasów młodości był czerwony i poczytam czy takie malowanie w ogóle było fabryczne. Mam za daleko aby jechać sobie na "wizję lokalną".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ależ nie przesadzajmy.

Spójrz w mój avatar. Srebrny jak się patrzy. Na pewno roczniki '99 i '00 wychodziły w tym kolorze. Ten handlarz ma w stałej ofercie kilkanaście motocykli, nie sądzę, żeby znał historię każdego i bawil się w picowanie. Pewnie przywiózł, jak stał.

Za egz. w stanie idealnym z tego rocznika spodziewałbym się ok. 1500 PLN więcej. Do 6k to wybierać można raczej w wersji < '97 r.

Edytowane przez rampus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no tak, faktycznie trochę Mnie poniosło, ale sprzedawca wie np. że był malowany a ze zdjęć ciężko jest ocenić to niech powie wprost;) a nie ćwiczy jakieś techniki sprzedaży.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten handlarz ma w stałej ofercie kilkanaście motocykli, nie sądzę, żeby znał historię każdego i bawil się w picowanie.

A ja sądzę wręcz odwrotnie. Ten koleś odpicował motocykl jak cholera.

Nie znaczy to oczywiście, że motocykl jest zły.

To co zauważyłem jeszcze w ogłoszeniu to tekst, który mnie mało nie zrzucił z fotela:

Jeśli chcesz zobaczyć motocykl, uprzednio zadzwoń i umów się na wizytę. Przepraszamy ale osoby przyjeżdżające bez umówienia się mogą być nie obsłużone.

Może trzeba zrobić wątek: śmieszne teksty w ogłoszeniach??

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Centrino - to Gregor ;) ma tak napisane od dawna. :)

Kiedyś już o nim pisałem. Ma i szroty i perełki. Zawsze stara się je choćby przygotować do sprzedaży - umyć, naprawić jakieś pomniejsze uszkodzenia. Gość jeździ do Niemiec i ściąga motki wracając na pusto po zawiezieniu garniturów do Klienta ;) tak było w 2009 przynajmniej. Ceny są atrakcyjne, miał już dość sporo enduro starszego typu, które jakoś się sprzedają - Afryki, Dr. BIG, Tenerki, Trampki, kilka eFek...

EDIT: obejrzałem wnikliwiej zdjęcia. Wydaje się, że mógł być malowany, lub bardzo dokładnie umyty (zobaczcie wgłębienia na migacze w boczkach, przód), ale mnie by to nie przeszkadzało ;) jeśli stan motka poza tym jest ok - a te motki jak wiadomo, dość trudno zniszczyć mechanicznie. Jeśli tylko nie składa się z wiaty przystankowej to powinno być OK.

Jak kolega ładnie poprosi to ktoś z Poznaniaków pojedzie i mu ten motek obluka.

Edytowane przez alik
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie! Jeżeli była by taka możliwość i ktoś z okolicy mógłby zrobić kurs do tego sprzedawcy aby ocenić dla Mnie ten motocykl i zreknąć na dokumenty byłbym bardzo wdzięczny i na pewno na podziękowaniach na forum się nie skończy;) Tak więc czekam na sygnał czy ktoś może oddać trochę swojgo czasu na odwiedziny tego motocykla...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"śmieszne teksty w ogłoszeniach", no znalazło by się od ręki kilka "tłustych" haseł;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak do soboty będzie jeszcze aktualne i pogoda będzie sprzyjająca to możemy się przejechać tam jakąś bandą - był taki pomysł, żeby gdzieś pojechać bez specjalnego celu ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byłoby elegancko;) Może do soboty poczeka a i pogoda ma być ponoć dobra no i CEL podróży się znalazł...;)

Daj proszę znać jak będziesz wiedział czy śmigacie tam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się dołączam do owej bandy. W sumie miałem plan polne drogi w właśnie w tamtym kierunku poeksplorować. Dajcie tylko chociaż te +5 i suchość :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Będzie sucho i +9 nawet;), Jak wiedziecie tam całą bandą to żeby się nie wystarszył ten sprzedawca...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jezier przyjezdza?! ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×