Skocz do zawartości
sccooby

Prośba o rzucenie fachowym okiem na moto z aukcji

Recommended Posts

Jeśli jesteś "prawdziwym mężczyzną...w terenie" :lol:

A tak poważaniej nie nzam zbytnio akurat tego modelu, ale na pierwszy rzut oka wygląda dobrze, poza ta ceną ;)

Ale trzeba pojechać, objerzeć na żywo, bo to tylko zdjecia, posłuchać, przejechać się, ponegocjować i kupić ;)

Ale zanim się juz ubierzesz to poczekaj jeszcze na opinie użytkowników tego konkretnego modelu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

Koledzy z forum dla Mnie sprawdzali u tego handlarza Bemkę - http://f650gs.pl/topic/4141-prosba-o-ocene-tego-cuda/ i na miejscu okazało się, że na żywo było znacznie inaczej niż na zdjęciach czy też podczas rozmów przez telefon...Generalnie radzę Tobie odpuścić sobie szukanie BMW bo i tak skończy się na zakupie najlepszego w tej klasie motocykla czyli Aprili!;) oczywiście bez urazy dla posiadaczy tej marki;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie radzę Tobie odpuścić sobie szukanie BMW bo i tak skończy się na zakupie najlepszego w tej klasie motocykla czyli Aprili! ;) oczywiście bez urazy dla posiadaczy tej marki;)

Oczywiście bez urazy, ale czy na pewno jestes tego pewny, bo pewnością nie grzeszysz? :-P :-) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

prawdę kolego głoszę tylko prawdę;)! w sumie i tak jest zapowiadany koniec świata na piątek więc może odpuść sobie szukania motocykla...

Musisz tam podjechać i ocenić na miejscu, słyszałem i sam przez telefon jak z nim rozmawiałem możesz dużo od ceny na dzień dobry zrzucić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no dzięki dzięki za porady Panowie, daleko nie mam to się chyba kopsne jutro albo w piątek z jakimiś mechanikiem co by ocenił dokładniej jak to wygląda :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no dzięki dzięki za porady Panowie, daleko nie mam to się chyba kopsne jutro albo w piątek z jakimiś mechanikiem co by ocenił dokładniej jak to wygląda :D

I tego sie trzymaj ;-)

A było kilku takich co prawdę głosili, a teraz muszą na 22.12.2012 się przygotować na dalsze życie :-) :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedź z motocyklistą, a nie z mechanikiem, no chyba, że to mechanik od motocykli ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A było kilku takich co prawdę głosili, a teraz muszą na 22.12.2012 się przygotować na dalsze życie :-) :beer:

A kasa i majątek oddany na potrzeby jakiegoś lokalnego "boga" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na pierwszy rzut oka wygląda całkiem dobrze. Choć zdjęcia nie pozwalają określić stanu np tarcz hamulcowych, łańcucha i nie ma konkretnego zdjęcia silnika - choć akurat motocykl jest odpicowany i nawet jakby były to pewnie zostałyby zmyte ślady ewentualnych wycieków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Npisz do Komira z forum on mial takiego i chcial sprzedac,z tego co wiem byl zadbany.

Z tego co wiem to już sprzedał

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie radzę Tobie odpuścić sobie szukanie BMW bo i tak skończy się na zakupie najlepszego w tej klasie motocykla czyli Aprili! ;)/>

Do mnie to rozumowanie jakoś dobrze trafia ;)/>

A tak serio, jeśli takiego motocykla szukasz na pewno to oglądaj, targuj i kupuj, ale cenowo, jakościowo (nie żebym podważała jakość BMW, mam namyśli, że nie ma różnicy) i według mnie wizualnie (bo ten model BMW to jednak trochę wczorajszy) jednak przyjrzeć się Pegaso nie jest takim do końca odjechanym pomysłem, pomijając fakt na jakim forum o tym piszemy ;)/>

Znajomy w maju zakupił Pegaso 98 za 4,8 tys, stan nienaganny wizualnie i technicznie. Fakt nie BMW, ale szczęścia z jazdy tyle samo, a różnicę łatwo obliczyć ;)/>

A to jeszcze dodam, że mnie moja z 2004 wyszła mniej, jak moto z aukcji :)/> A wygląda tak :

http://images45.fotosik.pl/743/90d2c9857b897898med.jpg90d2c9857b897898med.jpg

Edytowane przez Kastankas
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

EDIT:

Był problem z linkiem, ale już po problemie ;)

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Post usunięty - brak zrozumienia mojej intencji

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co to za akcja wirusowa na tym linku??? :evil:

No właśnie nie wiem,to forum motocyklistów strony wschodniej, rano było normalnie...Dałam inne zdjęcie, z innego miejsca

Troszkę taki nietakt z twojej strony - taka moja opinia.

No i czym przewyższa Aprilia BMW??

Nie przewyższa ale i nie ustępuje. Reszta to czysta matematyka :)

Nie ma sensu tak się na kolegę od razu oburzać. Toż Aprilia bliźniaczą siostrą BMW , a my jesteśmy wielką motocyklową rodziną i nikt nikogo na siłę na nic przecież nie wsadzi :)

Takty, nietakty to raczej na lekcjach muzyki... ;)

Edytowane przez Kastankas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeśli chodzi o pegaso, muszę przyznać że wychodzi korzystniej pod względem finansowym, jednak bmw jest ładniejsze. Kwestia do rozważenia. Z ciekawszych pegaso na allegro jeśli chodzi o wygląd jest ta oto sztuka http://allegro.pl/aprilia-pegaso-650-i2877924215.html#tabsAnchor . Z drugiej strony patrząc nie zawsze chodzi o wygląd, a o serce, domniemam że bmw je posiada, co do pegaso nie wiem, choć widzę pozytywne opinie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Troszkę taki nietakt z twojej strony - taka moja opinia.

No i czym przewyższa Aprilia BMW??

noo... literka A jest przed literką B... :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeśli chodzi o pegaso, muszę przyznać że wychodzi korzystniej pod względem finansowym, jednak bmw jest ładniejsze. Kwestia do rozważenia. Z ciekawszych pegaso na allegro jeśli chodzi o wygląd jest ta oto sztuka http://allegro.pl/ap...html#tabsAnchor . Z drugiej strony patrząc nie zawsze chodzi o wygląd, a o serce, domniemam że bmw je posiada, co do pegaso nie wiem, choć widzę pozytywne opinie :)

Wygląd to oczywiście sprawa indywidualna, jak to się mówi linia biustu kwestią gustu ;)

Co do serca, a dokładniej silnika, żeby nie było zbyt metaforycznie, to akurat są to takie same silniki Rotax (producent silników z Austrii) z tej samej fabryki :)

W BMW 4 zaworowy, w Pegi 5 zaworowy. W obu przypadkach równie niezniszczalne ;) Ale uwaga: z relacji użytkowników wynika, że BMW pali trochę mniej... Jest to dla mnie ogromną zagadką...

Jeśli szukasz BMW nie patrz na Pegaso, jeśli szukasz fajnego motocykla w kategorii turystyczne enduro i ogranicza Cię budżet a nie ogranicza wzrost ;) jest to realnie ciekawa alternatywa. I tyle :)

A najważniejsze przy zakupie to i tak wyrobić sobie własne zdanie. Jeździj, oglądaj, przymierzaj się i porównuj :) Jest zima, można kupić motocykl bez pośpiechu. I powodzenia :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląd to oczywiście sprawa indywidualna, jak to się mówi linia biustu kwestią gustu ;)

Co do serca, a dokładniej silnika, żeby nie było zbyt metaforycznie, to akurat są to takie same silniki Rotax (producent silników z Austrii) z tej samej fabryki :)

W BMW 4 zaworowy, w Pegi 5 zaworowy. W obu przypadkach równie niezniszczalne ;) Ale uwaga: z relacji użytkowników wynika, że BMW pali trochę mniej... Jest to dla mnie ogromną zagadką...

Jeśli szukasz BMW nie patrz na Pegaso, jeśli szukasz fajnego motocykla w kategorii turystyczne enduro i ogranicza Cię budżet a nie ogranicza wzrost ;) jest to realnie ciekawa alternatywa. I tyle :)

A najważniejsze przy zakupie to i tak wyrobić sobie własne zdanie. Jeździj, oglądaj, przymierzaj się i porównuj :) Jest zima, można kupić motocykl bez pośpiechu. I powodzenia :)

No trudno się z Tobą nie zgodzić :-)

Poza tym, że właśnie tu znaczenie ma matematyka jeśli chodzi już o spalanie i jeśli chcesz dużo jeździć to ma to nawet bardzo duże znaczenie, a inne rzeczy jak mniemam to różnice w ten deseń jak dzisiaj w autach typu skoda, vw, audi, itp. każdym się pojedzie, każdy ma podobne lub te same podzespoły, mają różne ceny bo poza ceną jest też jakość wykonania i materiały które zostały do tego użyte, a to przynajmniej dla mnie ma znaczenie. :beer:

I naprawdę trudno jest oceniać motocykle dopóki nie miało sie obydwu pod... 4 literami :-) :beer:

Chyba nie było albo nawet nie ma tutaj na forum osoby, która jeździła rzeczoną Aprillą i pokrewnym modelem BMW, więc każda opinia jest w tym przypadku stronnicza ;-)

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ja jeździłam :) Nie jestem tu wyrocznią, ale serio jeździłam, właśnie dlatego, ze sprawdzałam i się zastanawiałam...

Jest różnica - środek ciężkości.

Nie ma różnicy jakości i wykonania - w obu przypadkach jakość wysoka, nie należę do ludzi, którzy za wszelką cenę chcą koniecznie przekonać do swojego zdania, po prostu nic się w oczy nie rzuca... mam na myśli zewnętrze, co do wewnętrza ufam opiniom mądrzejszych ode mnie ;)

Oczywiście każdym się pojedzie, każdy ma podobne lub te same podzespoły, ale czasem myślenie, że mają różne ceny ze względu na jakość wykonania i materiały które zostały do tego użyte może być pułapką, ponieważ świat nie jest aż tak czarno-biały ;)

Tu warto wspomnieć o ogromnym sukcesie marketingowym BMW.

To oczywiście świetne motocykle, ale porównaniu GS'a 650 produkowanego do 2005 i Pegaso do 2004 jest nieuniknione, ponieważ technologicznie to modele siostrzane- na początku montowane nawet na tej samej taśmie montażowej. To po prostu fakt.

Każda sroczka swój ogonek chwali i to chyba nawet dobrze, bo to znaczy, że każdy jest zadowolony z własnego zakupu, a to najważniejsze :)

Jedyne, co zmierzalne, to dużo atrakcyjniejsze ceny Pegaso, który z pewnością nie jest 2 razy gorszy od GS - gdyby zastosować uproszczone patrzenie jakość/cena takie wnioski powinny by się nasuwać, ale w żadnych testach nikt takich nie zapisał :)

I żeby nie było - BMW GS świetnym motocyklem jest... to mówiłam ja itp.itd. ;)

Edytowane przez Kastankas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko się zgadza, ja rozpatrywałem modele przed GS, a przejehcać się i jeździć/posiadać/mieć na dłuższy czas to zasadnicza różnica ;-) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko się zgadza, ja rozpatrywałem modele przed GS, a przejehcać się i jeździć/posiadać/mieć na dłuższy czas to zasadnicza różnica ;-) :beer:

Jasna sprawa. :beer:

Aprilia to nie motocykl bez wad np. spalanie czy brak opcji z ABS jeśli np. komuś zależy, wyższy środek ciężkości robi wrażenie cięższej, co w terenie wiadomo nie jest plusem...

Rynkowo nigdy nie będzie konkurowała z GS, bo na GSem jeżdżą miliony motocyklistów na całym świecie i jego pozycji Pegaso nigdy nie zagrozi! Główną zaletą Pegaso jest jej atrakcyjna w porównaniu z GS cena za produkt bliźniaczo podobny, reszta to kwestia osobistych wyborów :-P Jeden nigdy by nie spojrzał inny z radością zakupi... życie ;-) Jednak zawsze przy zakupie warto wiedzieć jak najwięcej, by wybór był jak najbardziej świadomy i dopasowany do własnych potrzeb, ale to już przecież oczywista oczywistość :-P

I pamiętajcie, że to wszystko przez Krychu ;-) ;-) ;-)

Edytowane przez Kastankas
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×