Skocz do zawartości
KamilH

Jaki rozmiar sprężyn

Recommended Posts

Witam

Może ktoś mi podpowiedzieć jaki jest rozmiar oryginalnych sprężyn do widelca dla modelu F650GS rocznik 2000

Chodzi mi o długość i średnice zewnętrzną.

chciałem kupić inne, ale do innego modelu i nie wiem czy będą pasować.

Z góry dziękuję

Kamil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakby cos to moge pomoc ale odnosnie sprezyn Dakara z 2002r. Mam zalozone akcesoryjne wiec oryginaly moge w kazdej chwili pomierzyc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

chciał bym mieć zawieszenie od Dakara...ale niestety mam zwykłego GS-a, i tam pewnie sprężyny są krótsze...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W katalogu jesli dobrze wyszperałem sprezyna oryginalna dla:

F650GS 2000r. (rotax) - 31422345381

F650GS 2008r. (twin) - 31427705923

F650GS Dakar 2002r. - 31427660359

Rozne nr tych czesci wskazuja na to ze oryginalnie ladowane sa tam inne sprezyny. W czym tkwi roznica? Dopoki nie przymierzysz jednej do drugiej to nie bedziesz wiedzial. Oprocz srednicy zewnetrznej i dlugosci jest jeszcze twardosc, skok i ilosc zwoji. Kazdy ten parametr jest istotny.

Nie wiem czemu chcesz zmieniac sprezyny w swoim moto. Czy rzeczywiscie jest to niezbedne? Jesli sie uklepaly to zawsze mozna dotoczyc jakas tuleje. Jesli szukasz prostych gotowych rozwiazan to zamiast na sile pakowac sprezyne od Twina za 350zł dołóż troszke i kup dedykowana do swojego moto.

Wersja tansza - WILBERS.

http://www.wunderlich.de/shop/bmw-f-serie/f-650-st-cs-gs-dakar/fahrwerk-reifen-rader/fahrwerke-zubehor.html

Zamowienia z Wunderlicha realizuje m. in. boxer-motor

Wersja lux - HYPERPRO

http://shop.touratechpolska.pl/progressive-fork-springs-for-bmw-f650gs-2000-2007.html

Jest jeszcze ebay:

http://www.ebay.pl/itm/WILBERS-Gabelfedern-NEU-BMW-F650GS-R13-F-650-GS-/360156084307?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item53daf9b853

http://www.ebay.pl/itm/Wirth-Gabelfedern-BMW-F-650-GS-00-07-/330666519853?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item4cfd42ad2d

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

widzę że znasz temat :)

sprężyny nie wyklepały się ale chciałem założyć progresywne, bo oryginalne nie pracują najlepiej szczególnie w cięższym terenie.

Dzięki za pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem co rozumiesz przez "ciezszy teren" bo do takiego generalnie moto sie w ogole nie nadaje. Moze sie okazac ze wladujesz sporo kasy a efekt bedzie nie taki jak oczekujesz. Po prostu zawiechy na wzor KTMa z tego nie zrobisz. Dakar jest ciut lepszy bo skok ma wiekszy i 21" z przodu ale tez szalu nie ma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cięższy teren jak na gs-a oczywiście.

Długo go nie mam, ale zdążyłem zaliczyć wyjazd do Maroka pod koniec sezonu i czasami przydało by się lepsze zawieszenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na zwykłych sprężynach Twin potrafił dobić na przednim zawieszeniu, na progresywnych już mi się to nie zdarzało.

Generalnie - jak pisze Mutomb - te motocykle nie są przeznaczone do "ciężkiego terenu" się nie nadaje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Progresy w "teren" to raczej nie bardzo...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w przypadku GS wystrzegałbym się słowa "teren" :-) O chcarakterystce tych sprężyn napisano już bardzo wiele, więc skupię się na moim doświadczeniu

Kiedyś wjechaliśmy z Jackiem za polną ścieżkę wyglądem przypominającą wielką tarkę - u Jacka (wtedy jeszcze na "singlu") przednie zawieszenie nie dobijało, a w twinie już tak. Po wymianie sprężyn na progresywne przód nigdy nie dobijał, a motocykl wydał mi się bardziej kontrolowalny "na luznym". Ile w tym efektu placebo, ile umiejętności, a ile przyzwyczajenia - nie wiem.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×