Skocz do zawartości
maj

Kupie / Pozycze ''magiczny grzybek''

Recommended Posts

Hej

Kupie albo Pozycze gorne mocowanie kufrow bocznych vario, grzybek (magiczny).

Jezeli chodzi o pozyczke to w celu dorobienia na wzor, mowia ze sie da ;) , pozyczka mile widziane z okolic Trojmiasta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mogę Ci zwymiarować jeżeli nie znajdziesz a coś to pomoże.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Grzybek można zastąpić sprytnie zestawem śruba i 3 nakrętki. Napisz do użytkownika Kowal niech wrzuci tu fotke.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zestaw środa i 3 nakretki juz mam ale nie wiem na ile jest wytrzymałe mocowanie, prawdopodobnie Kowal ma coś podobnego, a moze nawet to samo, sprawdze to.

Piotrdk czy moge ci prosić o zwymiarowanie wraz ze zdjęciami oryginału? Prędzej czy pózniej i tak chciałbym wykonać coś na ten wzór.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam nadzieję, że czytelne. Robiłem starym Corelem a wymiarowanie nie jest jego mocną stroną.

Złożone i rozłożone - zdaje się, że do regulacji odstępu. Nie mam kufra ale może ktoś coś podpowie.

_IGP1972.JPG

grzybek.JPG

grzybek2.JPG

grzybek3.JPG

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

post-3214-0-84891300-1374245258_thumb.jpg

Czesc;]jeszcze raz sory ze dopiero teraz odpisuje.Na załaczonym zdjeciu widać "grzybek" zrobiony przez poprzedniego własciciela.Wykorzystał srube M10 o długości 5,5 cm + 2 nakrętki: jedna na srube M10 druga na M8.Pierwsze 4 cm gwintu przegwintował na f8-to jest ta czesc która wkrecasz w uchwyt motocykla.Na nie przegwinowaną cześć nakrecił nakrętke 10 tak żeby zostawic maksymalnie na styk miejsca na uchwyt z walizki i skontrował nakretka 8.Wszystko tak na prawde musisz sam dopracowac metoda prób i błedów aż stwierdzisz że walizka nie ma luzów po zamknięciu zamka.Całość trzyma sie na prawde solidnie jednak troche gorzej wyglada wkładanie walizki i zapinanie zamka nie jest tak do konca "płynne" ale to wina 6-kątnej główki sruby.Już mam plan na wykonanie tego z innych srub przede wszytkim z okrągłą główką;]jak zrobie to wkleje tu co udało się stworzyć;]pozdr.

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Genialnie proste. ;) choć może wygląda patenciarsko ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już mam plan na wykonanie tego z innych srub przede wszytkim z okrągłą główką

Wydaje mi się, że główka śruby imbusowej może być za mała chociaż spróbować warto.

Oryginał widać, że jest toczony bo ma dziurę od nakiełka od strony gwintu. Można pewnie zlecić wykonanie komuś na obrabiarce CNC. Jakiejś lepszej co by miała przystawkę do wyfrezowania gniazda na klucz imbusowy. Drugi element to już żadna filozofia - wałek z dziurą w środku, kawałkiem gwintu wewnętrznego i wyfrezowanym na zewnątrz miejscem na klucz płaski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×