Skocz do zawartości
mordoklejki

zakup bmw f650

Recommended Posts

Witam!

Poszukuję dla siebie bmw f650 do rocznika 1999 - ważne, żeby miał te 35kw w dowodzie, nie 37. Natknąłem dzisiaj na taką ofertę: http://allegro.pl/sh...acf77d00be2ff62

Co myślicie o tym egzemplarzu? :) Może ktoś ma blisko i mógłby go dla mnie obczaić? :D

Edytowane przez mordoklejki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam!

Jestem Piotrek, zarejestrowałem się tutaj, żeby z Waszą pomocą znaleźć jakiś fajny egzemplarz f650.

.....

Może ktoś ma blisko i mógłby go dla mnie obczaić? :D

Przeczytałem Twoje wszystkie 2 posty ... widzę, że uważasz nas za .... - ja tak "zachęcony" mam daleko ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę, że źle mnie zrozumiałeś :)

Tak - zarejestrowałem się po to, żebyście pomogli mi wybrać dobry egzemplarz, gdyż na pewno posiadacie większą wiedzę na temat tego modelu motocykla niż ja. Ale to na tym się nie skończy - jeśli uda mi się kupić to na pewno dołączę do Waszej społeczności w większym stopniu. :) Wydaje mi się, że po to są takie fora.

PS. Nie zależy mi aż tak bardzo na tym, żeby ktoś jechał go zobaczyć dla mnie. Bardziej zależy mi na tym, żebyscie ocenili go swoim okiem ze zdjęć.

Pozdrawiam :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeczytałem Twoje wszystkie 2 posty ... widzę, że uważasz nas za .... - ja tak "zachęcony" mam daleko ;)

Mordecizakleiło? :)

@MKi: nie łam się, Jarek to taka nasza świecka tradycja. ;)

Edytowane przez alik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

4 lata, 12 tys km, 4900 zl...

z samej lektury forumowych ogloszen cos mi sie tu nie klei z tych trzech parametrow...

np. cena dwa i pol raza za niska...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uszkodzona czacha, uszkodzona lampa, wersja ST

Wypicowany, że ho ho

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

4 lata, 12 tys km, 4900 zl...

z samej lektury forumowych ogloszen cos mi sie tu nie klei z tych trzech parametrow...

np. cena dwa i pol raza za niska...

Bond ... nie pij już tych swoich .... ;) - nie 4 tylko 14 ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podliczając koszta rejestracji, naprawy (bądz kupna i malowania) czachy, klosza (albo całej lampy) trochę wyjdzie.

Mam na oku również inny egzemplarz, troszkę starszy - 94r. :/ Oto on: http://tablica.pl/of...html#ff170efc97

Ze sprzedawcą rozmawiałem przez telefon jakiś tydzień temu, miło się rozmawiało, w większości info co do tego motocykla umieszczone jest w aukcji, bo nie przypominam sobie, zeby mi coś nowego powiedział. Nawet próbowałem negocjować cenę i wydaje mi się, że dałoby rade odkupić od niego za... 5 tysi :)

ps. jedynie co mnie dziwiło to wymiana samego łańcucha bez zębatek - powiedział, że mechanik (jego dobry znajomy) stwierdził, że zębatki są w tak dobrym stanie, że nie musi kupować nowych.

ps2. No i jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi: da się "dorzucić" do niego jakąś szybkę?

Edytowane przez mordoklejki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tymi zębatkami to trochę nie za bardzo.Według mojej wiedzy wymienia się wszystko (ok 500 PLN) Szybka do tego sprzętu występuje w cenie ok 160 PLN lub trochę więcej zależy jak się trafi tylko trzeba uważać bo do 1997 pasuje inna szyba a po inna Poza tym motek może być pod warunkiem,że wszystko co napisał sprzedający to prawda

Edytowane przez mirek2404

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

4 lata, 12 tys km, 4900 zl...

z samej lektury forumowych ogloszen cos mi sie tu nie klei z tych trzech parametrow...

np. cena dwa i pol raza za niska...

Bond ... nie pij już tych swoich .... ;) - nie 4 tylko 14 ;)

no dobra - 14 lat i 12 tys km.... - babcia na nim tylko w niedziele do kosciola jezdzila... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bo była mało wierzaca i tylko odpala motor na Wielkanoc ;)

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no dobra - 14 lat i 12 tys km.... - babcia na nim tylko w niedziele do kosciola jezdzila... :)

Motek ma kufer to pewnie do Biedronki też więc przebieg chyba trochę zaniżony ;-) Edytowane przez mirek2404

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tymi zębatkami to trochę nie za bardzo.Według mojej wiedzy wymienia się wszystko (ok 500 PLN) Szybka do tego sprzętu występuje w cenie ok 160 PLN lub trochę więcej zależy jak się trafi tylko trzeba uważać bo do 1997 pasuje inna szyba a po inna Poza tym motek może być pod warunkiem,że wszystko co napisał sprzedający to prawda

Ma faktury na wszystko to, co wypisał w aukcji. Ten motocykl ma zamontowany stelaż kufra, tak?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten czerwony wygląda przyzwoicie, choć zdjęcia słabowite troszkę i nie pokazują wszystkich newralgicznych szczegółów: stan ogumienia, stan napędu, czy silnik ma jeszcze lakier, stan podnóżków, manetek, który może pozwolić ocenić stopień zużycia... Aczkolwiek wydaje się, że ktoś już przy nim pochodził i co większe wydatki nie czekają w najbliższej przyszłości. Jakbyś jechał oglądać to sprawdź stan oleju :) się okaże, czy sprzedający się zna na eksploatacji swojego motka. :)

PS. stelażem kufra jest bagażnik.

Edytowane przez alik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak jest z rozrządem w f650? Po ilu km'ach lancuszek powinien dostać w tylek?

PS. Poprosiłem wlasciciela czerwonego f650 o podanie mi numeru vin. Podał coś takiego:

0323887 ten vin mam wpisany na stronie boxer-parts.eu i pokazuje części tylko do tego motocykla

0323887F650 to jest w dowodzie rejestracyjnym wpisane

Ten VIN jest przeciez za krotki, normalnie ma on 17 znaków, zgadza się?

Edytowane przez mordoklejki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlaczego są takie krotkie? Skoro powinny być 17znakowe? :/

to pytanie z natury tych.... filozoficznych ?

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprzedawca wysłał mi zdjęcia faktur i paragonów od: sprzęgła, handbarów, przewodów w stalowym oplocie, klocków hamulcowych, uszczelki kolektora, łancucha, akumulatora, łożyska głowki ramy, przewodu wysokiego napięcia. Brakuje mi dowodów kupna filtrów i olejów (z tego sezonu i z ubiegłych, bo mówił, że co roku wymieniał) oraz opon. Być może zapomniał, za niedlugo pewnie się dowiem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nawet jak co roku wymieniał nie musi mieć rachunków, ja np nie trzymam paragonów za filtry i oleje :-) Co do opon możesz to zweryfikować po ich stanie i DOT.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nawet jak co roku wymieniał nie musi mieć rachunków, ja np nie trzymam paragonów za filtry i oleje :-) Co do opon możesz to zweryfikować po ich stanie i DOT.

Wolałbym, gdyby akurat je miał, bo chcę mieć pewność, że jako tako dbał o motocykl, przynajmniej wymieniając olej i filtry co roku (tak jak mówił). Co do opon - zapytam się go o DOT, a stan ogumienia z tych zdjęć jest mi cięzko określić - słaba jakość na tablicy :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wolałbym, gdyby akurat je miał, bo chcę mieć pewność, że jako tako dbał o motocykl...

A co ma jedno do drugiego ??? :shock:

Czy brak paragonu według Ciebie świadczy o tym, że ktoś nie dba o sprzęt ??? :roll: Jak tak, to jesteś chyba z złym gronie - niewielu z nas jest takimi "papierkowcami"

A tak z drugiej strony ... na jaki olej potrzebujesz paragon i z jaką datą ??? - może da się "zrobić" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co ma jedno do drugiego ??? :shock:

Czy brak paragonu według Ciebie świadczy o tym, że ktoś nie dba o sprzęt ??? :roll: Jak tak, to jesteś chyba z złym gronie - niewielu z nas jest takimi "papierkowcami"

A tak z drugiej strony ... na jaki olej potrzebujesz paragon i z jaką datą ??? - może da się "zrobić" ;)

Chodzi mi o to, że jeśli akurat ma te paragony to świadczy o tym, że (raczej) NA PEWNO wymieniał te rzeczy = dbał o motocykl. Dla mnie to jest zrozumiałe, nie wiem jak dla Ciebie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×