Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej!

Jak w temacie ;) mam zamiar kupić swoje pierwsze buty niestety budżet ogranicza mnie do czegoś w granicach 600-700zł. Czy jesteście mi w stanie polecic jakies konkretne modele? Czego oczekuje od butów ... hmmm. Ważne dla mnie jest to, aby sie w nich wygodnie chodzilo/jeździło i żeby nie przemakały ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wpisz w przeglądarkę "buty motocyklowe" i zobacz ile już postów było na ten temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja latam w kaloszach :) A teraz tak: jedź do sklepu i przymierzaj!!! Tak jak buty narciarskie. Skoro nie chcesz szukać na forum, to podpowiem: w trasie znacznie dłużej masz buty na nogach niż kurtkę na karku. Teraz sam wyciągnij wnioski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej!

Jak w temacie ;) mam zamiar kupić swoje pierwsze buty niestety budżet ogranicza mnie do czegoś w granicach 600-700zł. Czy jesteście mi w stanie polecic jakies konkretne modele? Czego oczekuje od butów ... hmmm. Ważne dla mnie jest to, aby sie w nich wygodnie chodzilo/jeździło i żeby nie przemakały ;)

Jeżeli już na jakieś się zdecydujesz, a w tej kwocie starczy na wersję z membraną, to takich szukaj :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja latam w kaloszach :) A teraz tak: jedź do sklepu i przymierzaj!!! Tak jak buty narciarskie. Skoro nie chcesz szukać na forum, to podpowiem: w trasie znacznie dłużej masz buty na nogach niż kurtkę na karku. Teraz sam wyciągnij wnioski

A to takie kalosze oddychające ??? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja zimą kupiłem buty Alpinestars Durban Gore-Tex za ok. 800 zł. Przecenione z 1600 zł

Wysokie, w miarę sztywne. Do chodzenia wygodne. Do jazdy w mieście i lekkim terenie w zupełności wystarczą.

Najlepiej tego typu rzeczy kupować pod koniec sezonu lub zimą. Większość sklepów wtedy wyprzedaje wszystko z zeszłego sezonu. Zawsze masz spore zniżki np. w Inter Motors.

Zastanów się dobrze do czego będziesz potrzebował tych butów? Gdzie najwięcej będzie w nich jeździł i do tego dobierz model. Jak napisał rPiotrek warto kupić dobre buty, ponieważ jeżeli sporo jeździsz na motocyklu, to buty masz na sobie więcej od kasku. Przyjemnie mieć suche nogi więc warto zainwestować w Gore-Tex. Jedyną wadą butów z tą membraną jest to, że jeżeli woda się dostanie do buta górą, to będzie problem z wysuszeniem - buty z gore długo schną. Ale żeby tak się stało musisz forsować rzeki lub błota. Przy normalnej jeździe w deszczu raczej nie ma z tym problemu.

Na forum były opisywane różne patenty - np. buty bez membrany + skarpeta z gore-tex wtedy omija cie problem z długim suszeniem.

Poczytaj odpowiednie wątki na forum - tam sporo pojawia się modeli butów, które forumowicze używają. są opisane ich wady i zalety.

Buty motocyklowe na pewno muszą być wysokie i dobrze chronić nogę. Pamiętaj, że nawet przy niewielkiej glebie noga może się znaleźć pod motorem więc but musi wytrzymać. Nie warto iść w rozwiązanie pośrednie. No i buty wkładać zawsze i bez nich nie wsiadać na moto.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×