Skocz do zawartości
red

dźwignia zmiany biegów - do Dakara

Recommended Posts

To poszukaj jakiejs skladanej. Od Yamahy YZ chyba pasuje ale nie jestem pewien na 100%.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może być ( o ile dobrze pamiętam ) ze zwykłej F - trochę inna jest gumka ( inny system ) - mam coś takiego - mogę ci pożyczyć jak pilne ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To poszukaj jakiejs skladanej. Od Yamahy YZ chyba pasuje ale nie jestem pewien na 100%.

Może być ( o ile dobrze pamiętam ) ze zwykłej F - trochę inna jest gumka ( inny system ) - mam coś takiego - mogę ci pożyczyć jak pilne ;)

ok to proszę o radę, potrzebuje takiej dźwigni, która przy glebie się wygnie a później będę mógł ręką wyprostować i pojechać dalej, sładaną końcówke (tą z gumką) mam w standardzie ale dźwignia jest z odlewu (może z odkuwki) aluminiowego, i jest mało plastyczna, a więc przy glebie przenosi duże siły na wałek włączający - co może się źle skończyć,

widziałem w dakarze dźwignia była wygięta z kawałka grupej blachy (może płaskownika) i w miarę plastyczna - więc myśle że było by ok,

http://shop.touratechpolska.pl/adjustable-gear-lever-for-bmw-g650x-challenge-country-moto-bmw-f650gs-f650gs-dakar-g650gs-g650gs-sertao-husqvarna-tr650-terra.html

to jest rozwiązaniem bardziej bajeranckim niż spełniającym moje oczekiwania

Michał te rozwiązanie z Yamahy to chyba też odlew aluminiowy więc chyba nie bardzo

no chyba, że powiecie, że się mylę i muszę zrewidować swoje wymagania :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam takie cus na podmianke. Zostawilem sobie z Dakara :) Robil takie akcesoryjne Wunderlich.

8160420.jpg

Jest tez sprawdzony sposob na oryginal. Nawierca sie otwory aby oslabic konstrukcje. Nie wiem tylko czy przy glebie sie nie ulamie po takim zabiegu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam takie cus na podmianke. Zostawilem sobie z Dakara :) Robil takie akcesoryjne Wunderlich.

8160420.jpg

Jest tez sprawdzony sposob na oryginal. Nawierca sie otwory aby oslabic konstrukcje. Nie wiem tylko czy przy glebie sie nie ulamie po takim zabiegu.

To jest dźwignia tym "zwykłe F" ;) Dobrze się gnie bez dziur ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Red - tu masz cos na szybko jesli potrzebujesz:

http://allegro.pl/nozka-zmiany-biegow-bmw-f650-st-i3505220149.html

http://allegro.pl/bmw-f650gs-kolektor-abs-instalacja-zacisk-i3482025148.html

http://allegro.pl/bmw-f-650-gs-st-dzwignia-zmany-biegow-i3517271716.html

Ta ostatnia wydaje sie najlepsza pozycja. Odmalujesz i bedziesz mial taka ladna jak ja :).

PS Ostatnio wszyscy o tej dzwigni... Red- kojarzysz Dime... Spotkalem go w niedziele w Brannej na wyscigach i tez sie pytal czy juz ta dzwignie wymienilem :). Musze sie za to zabrac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

PS Ostatnio wszyscy o tej dzwigni... Red- kojarzysz Dime... Spotkalem go w niedziele w Brannej na wyscigach i tez sie pytal czy juz ta dzwignie wymienilem :). Musze sie za to zabrac.

Bo to wielka skucha ta dzwignia - w razie jak wygnie walek, co jest przy oryginalnej dzwigni dosc powszechne, to pol biedy bo jeszcze dziala i moze nie bedzie cieklo ...

gorzej jak walek peknie co sie zdarzalo (myku to przerabial m.in) - caly silnik do rozpolowienia w celu wymiany ...

lepiej zapobiegac niz leczyc

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może być ( o ile dobrze pamiętam ) ze zwykłej F - trochę inna jest gumka ( inny system ) - mam coś takiego - mogę ci pożyczyć jak pilne ;)

Jarku chcę kupić - jak masz na sprzedaż to na pw poproszę info kwota / ewentualnie fota

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ino drozsze ;) Trza szukac uzywek :)

Ale wiadomo czego :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarku chcę kupić - jak masz na sprzedaż to na pw poproszę info kwota / ewentualnie fota

Jak pilnie potrzebujesz to dawaj adres, albo telefon na PW

Moja jest piękna, ale nie bez wad. Nie ma gumki - dałem w prezencie jednemu takiemu forumowemu ;) i jest uszkodzona sprężynka co prostuje to co się ma składać - po za tym igła, piękna, bez rysek - z pod nogi babci co w kapciach jeździła :lol:

Mi tam nie przeszkadza bo za serwisową mi robi, ale w potrzebie się podzielę z kolegą forumowym :)

Edytowane przez Jarek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma gumki - dałem w prezencie jednemu takiemu forumowemu ;)...

no nie wiem, nie wiem, ja w swoim mam ładną gumkę. Wcześniej wydawało mi się, że mam zużytą, ale po odebraniu motka z jednego warsztatu wyglądała jak nowa ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wielkie dzięki Jarku - moja jest jeszcze sprawna i działa

chcę poprostu coś poszukać, kupić i zmienić u siebie

narazie przeglądam aledrogo co Mutomb wkleił

dziekuję wszystkim za wskazówki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×