Skocz do zawartości
qba

f650 VS f650gs skrzynia

Recommended Posts

Hej, czy na GSie podobnie trzeba wachlować biegami jak w przypadku efki ?

Jeśli ktoś miał okazję jeździć tym i tym modelem, poproszę o opinię.

Kolejna sprawa, czasem po ok 150 km siadam wyżej (dalej) prawie na miejscu pasażera, choć mam ledwie 180 cm, tak jakby efka była nieco mała. Też tak macie ?

I jeszcze jedno, ostatnio zamieniłem się z kolega na trampka, i odczucia były jednoznaczne, że efka idzie po lesie zdecydowanie bardziej przewidywalnie. Opony te same, a przecież trampiszon ma koło 21'' . Czy to sprawdzona teoria, czy kwestia przyzwyczajenia ?

To byłoby na tyle pytań, bardzo prosze o odpowiedzi osób które pojeździły na obu motocyklach, a w zasadzie trzech.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem Fkę, a gs jest aktualnie w garażu. W sumie nigdy nie zwracałem szczególnie uwagi na zmiany biegów, bo jak na enduro wydawały mi się normalne, ale chyba można stwierdzić że skrzynie chodzą podobnie. Co do wielkości, to jak się przesiadłem na GSa, wydawało mi się że jest nawet mniejszy od Fki... Mam 182cm wzrostu, i wydawał mi się pomimo wszystko wygodny, ale uzywam go tylko na całkiem krótkie wypady więc nie wiem jakie by były odczucia nawet po 150km...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trochę trzeba machać biegami, ale bez sensacji. Ja zmieniłem tylną zębatkę na 45 zębów i jest lepiej. Niby 5 %, ale czuć, że biegi są dłuższe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skrzynia w Gs-ie jest taka sama jak w efce (przełożenia). Ja mam w efce skrzynię od Gs-a i działa (było delikatne dostosowanie wymiarów tylko).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ile masz wzrostu ? jeśli pow 180, nie masz odczucia że efka jest nieco mała ? Choć przyznać muszę, że pojawia się syndrom siadania dalej dopiero po jakimś dystansie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam 178 i jakoś wytrzymuję. Czasem robię nawet 600km jednego dnia i nie ma problemu. Może wyższy byłby lepszy, ale na szutry itp. ten jest super.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×