Skocz do zawartości
SoD

BMW Rallye 3

Recommended Posts

MyĹlaĹem wstÄpnie o Rallye 3, ale ostatecznie cena zabiĹa moje myĹli, wiÄc byĹem w piÄtek w BydĹoszczy i po przymiarkach, i obejrzeniu tego i owego zakupiĹem kurtkÄ Modeki ExtremadurÄ i spodnie Melville, jak potestujÄ to opiszÄ jak nie zapomnÄ, ogĂłlnie Ĺwietny krĂłj, rewelacyjny materiaĹ, wypinane membrany itp. w miarÄ przystÄpna cena wzglÄdem jakoĹci wink.png

P.S. Ze zdjÄÄ bez przymiarki chciaĹem zakupiÄ model Finn spodnie i kurtkÄ, po ich przymiarce i obejrzeniu innych zakupiĹem powyĹźsze :roll: wink.png

Fajny kołnierz – ciekawe czy zrobili dłuższy rzep wink.png

Ogólnie kurteczka przyjemna ze zdjęć. Zobaczymy jak w praniu będzie. wink.png

Moje 0,03$ do ciuchów - przyzwoite są Hein Gericke i wcale nie takie drogie. Bardzo je lubię - mają przemyślane detale, porządne materiały. Wada - w Polsce ciężko je dostać w sklepie. Raczej w grę wchodzi prywatny import lub wycieczka w rejony, gdzie takie sklepy są (DE).

Edytowane przez alik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chcę otwierać nowego wątku więc zapodam temat tu smile.png

Szukam jakiegoś odzienia dla siebie bo po poprzednim moto zostało mi tylko skórzane wdzianko IXS ( do sprzedania)

Zastanawiałem się nad RUKKA, MODEKA, SCOTT, BMW

A Wy w czym jeździcie ?? co polecacie ?? dla czego ?? gdzie można kupić obejrzeć ??

Ja się kieruję w wyborze:

1. Wygląd

2. Bezpieczeństwo

3. Wygoda

4. Cena

Jeśli admin uzna, że warto to może nowy wątek otworzymy ??

Rukka to bardzo dobra firma. Jakość przynajmniej taka jak BMW, a w grupie nie wyglądasz jak ciepły bolek bez gustu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rukka to bardzo dobra firma. Jakość przynajmniej taka jak BMW, a w grupie nie wyglądasz jak ciepły bolek bez gustu.

Aha.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Haha czyli jestem ciepłym bolkiem- cóż takiego nicka jeszcze nie miałam :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marta, jak czujesz się będąc "chodzącym bezguściem"? :) Chcesz o tym porozmawiać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aliku ja nie lubię chodzić po sklepach i po prostu kupiłam to co wpadło mi pod rękę. Tylko kurnia cena za kilogram wyszła jakaś taka wysoka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurteczka BMW, rally3 ma membrame gore-tex, jest trojwartstwowa, jest swietna! To fakt! Ale jak kto nie chce zostac klonem

Dla tych polecam ciuchy KLIM-a

Np. Taka Kurteczka

http://www.adventure-spec.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/3/2/3291-000-klim-adventure-rally-jacket-front.jpg

http://www.touratech-usa.com/media/JVNZtR/3291AdventureRallyJacketGrayBack.jpg?size=prodfull

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W 2 przeleciałem przez szybę w Maroku i jedyne co mogę jej zarzucić to brak ochrony na żebrach. Mojej małżonce się nie podoba bo jasna i szybko się brudzi . W 3 miałem wypadek i ratownicy chcieli mi ją pociąć, ale ich przekonałem że damy radę ją ściągać. Spodnie się trochę przetarły na biodrze, ale kumaty krawiec wstawił łatkę że skóry i jest dobrze. W 2 w której jechał że mną syn, rozpadła się wentylacja w rękawie oraz zrobiły się przetarcia na spodniach. Kurtka już jest ok a spodnie będą miały łaty że skóry. Ja jeżdżę ADV więc wyboru nie miałem , zasadniczo to jestem zadowolony z ochronnych właściwości dlatego nie pozwoliłem zniszczyć ratownikom prawie nowej kurtki.

Podoba mi się też Atlantis 4 ale szkoda mi pieniędzy ,tym bardziej że syn już nie jeździ to komplety mam 2 a właściwie to jejeszcze leży Capricorn Halvarsona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marek, a tej 2 nie masz ochoty odsprzedać? Już długo szukam... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ex:

3291AdventureRallyJacketGrayBack.jpg

a te kieszenie z tyłu to funkcjonalne są? Jakoś ta na środku pleców mnie nie przekonuje praktycznością.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Klim to uznana marka, choć u nas praktycznie niedostępna, że nie wspomnę o cenach

a Rally 3 nie ma membrany gore-tex, dwójka ją miała ale już 3 nie

ponadto kurtki Rallye 2 i 3 zostały dość szeroko opisane w tym temacie

PS.

uwielbiam osoby które zaczynają swoją obecność na forum od wykopywania jakiś archeotopiców i obrażania lub dyskredytowania tych co mają inny pogląd niż on

Edytowane przez Marcin N
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podrzucilem klima, jako opcje dla tych co nie chcą wygladac jak klony, jeżeli Cię to obraza to przykro mi, ale nie to było moim celem.

Wrzuć jakieś wiarygodne źródło skąd takie info ze nie ma gore?

Ps. Nie ja odgrzebalem ten wątek więc nie mnie uwielbiasz chyba? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

uwielbiam osoby które zaczynają swoją obecność na forum od wykopywania jakiś archeotopiców i obrażania lub dyskredytowania tych co mają inny pogląd niż on

Oj, Polska to biedna kraj i póki co autka, zabawki i ciuszki stanowią o "statusie" , więc kompleksiki wyłażą :)

Żeby nie było offa, to może to:

Rok temu dokładnie zanabyłem alpinestars adventure gore tex nie dlatego że podobała mi się, tylko że była to jedyna kurtka xxxl a ja na wariata kręciłem się po Wawie świeżutkim 200 i kompletowałem żeby mieć cokolwiek na grzbiecie.

Z perspektywy roku konkretnego użytkowania muszę stwierdzić, że jest to całkiem sensowny szmatex, fabrycznie protektory ramion i łokci, można dołożyć protektory pleców i klatki, przeżyłem na sucho naprawdę konkretne ulewy, daje się w tym wytrzymać w lecie, w listopadzie też było ok, jest to VIP - czyli Very Italian Product, co za tym idzie drobiazgi in minus są, "mechacące" się rzepy o niedużej powierzchni, małe i upierdliwe uchwyty suwaków, obsługa w rękawicach powoduje emisję dużej ilości słów ze spółgłoską "r" i to chyba tyle. Wyrwana w dobrej cenie (bo nie wyjściowej) ma sens.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no właśnie ex1, nie ty wykopałeś ten wątek więc nie rozumiem o co się szczypiesz :)

a jeżeli zależy ci już na wiarygodnym źródle to proszę bardzo, sprawdź opis na stronie producenta :]

http://shop.bmw-moto...-de_DE-EUR.html

albo podaj swoje wiarygodne źródło

temat z mojej strony uważam za zakończony

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ponieważ mam i jedną i drugą to z perspektywy mogę powiedzieć :

1.obie mają membramy, to czy w 3 jest gore nie wiem , ale nie puszcza wody

2.przy tym samym rozmiarze 50 2 jest ciaśniejsza, a podpinka jest sztywna. W 3 podpinka jest elastyczna co przekłada się na większy komfort.

3.nigdy nie odpinałem rękawów zarówno w jednej jak i w drugiej

4.obydwie zapewniają dobrą ochronę, w 3 ochroniacze twardnieją pod uderzeniem, podobno, ale na pewno pod wpływem temperatury. Wymagają trochę czasu aby uzyskać plastyczność po ubraniu się w chłodny poranek spędzony pod namiotem

5.obie zapewniają odpowiednią wentylację w ciepłe dni

6.komfort termiczny w chłodne dni dla 2 kończy się na jakiś 15 stopniach a w 3 na 10. Pod kurtką mamy tylko t-shirt

7.3 ma wygodne i funkcjonalne miejsce na camelbaga

8.w 2 bardziej wieje przez zamki którymi przypięte są rękawy

9.obie mają dużo kieszeni w 3 denerwuje rzep na biodrze, który może do czegoś służy ale najczęściej chwyta się do niego rękaw kurtki

10 obie są w rozmiarze 50

Moja 2 jest trochę zużyta ale ma za sobą kilka kilometrów i jestem przekonany że wytrzyma następne 3,4 lata.

Chętnie kupiłbym sobie Rukkę ale BMW było sporo tańsze przy podobnej jakości i materiałach. Obsługa gwarancyjna BMW jest mi znana , przy jakichkolwiek problemach , przeważnie dostawałem nowy produkt. Przetestowanie na butach, rękawiczkach itp.

Podejścia Rukki nie znam ale importer jest daleko i nie mam ochoty na testy.

Jak ktoś napisał wcześniej mam za mało pieniędzy aby kupować marną jakość , chociaż kupowanie teraz tzw najwyższej jakości może być złudne .

PozdrawiaM

P.S. W 2 kurtkach nie da się jeździć ale nie mam natury sprzedawcy, więc ceny nie zaproponuję

Edytowane przez marekw

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak 52 to może ta 2 byłaby dla mnie ciekawą propozycją.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli musiałbym zrzucić tu i ówdzie. :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alik za krótka ci będzie, trzeba było palić w młodości to byś tak nie wyrósł ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tego akurat nie żałuję. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×