Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hey - muszę wymienić obie fajki do świec. Oryginały zeżarł kwas z aku który się wylał po szlifie :/

No i jak wymontowałem obie faje to okazuje się że mają piękne gniazdo i w ogóle inne są od tych standardowo dostepnych np,. NGK czy innych zamienników.

Czy może wiecie jakiego zamiennika można użyć zamiast oryginału w naszym moto?

Good Bless za jakąkolwiek pomoc.

Pozdro x 650

Fellow

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam - rozeznałem temat i nie jest dobrze.

Fajka u nas jest niestety kompletem z cewką zapłonową - całość kosztuje prawie 400PLN za sztukę a trzeba to pomnożyć x 2 bo mamy "twin-sparka".

Jako, że jestem na "przednówku" ;) i z kasą krucho na takie cele dalej pozostaje otwarty na ewentualne Wasze rady jak problem rozwiązać jakimiś zamiennikami.

Pozdr x 650

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No widzisz, jakbyś w stopce albo w profilu umieścił rocznik swojego moto to od razu bym Ci powiedział że poliftowe mają cewkę zintegrowaną z fajką. Niestety jest to dość rzadkie rozwiązanie w motocyklach więc zamienniki pewnie nie istnieją. Gdyby udało się znaleść fajkę zintegrowaną z innego motocykla to pozostaje problem zamocowania - u nas trzyma je na miejscu taka fikuśna blaszka.. Pozostaje przebudowanie trochę instalacji i zastosowanie 2 kompletów cewka - kabel -fajka z jakiegoś japońca ;)

A ten kwas to tak je zeżarł że nie działają? niezły szlif musiał być jak się aku rozszczelniło..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki wielkie Dakarowy - kupiłem obie ;) i dało zejść do 250 pln za komplet także znośnie w porównaniu z 800pln z serwisu.

Wkrótce się odwdzięczę a ja jak mówię tak robię :lol: - a chodzi o to że mam do oddania nówencja "dziób" do starszych wersji GS (tych sprzed 2004), chodzi o ten element co jest czarnym plastikiem pod lakierowaną atrapką. Facet w serwisie mi zły zamówił a jak mu powiedziałem że się pier...ł to mi to dał za darmo i zamówił nowy XD - niezły cyrk tylko, że mi to tak potrzebne jak worek miauczących kotów a że się często łamie przy byle wywrocie to może Tobie albo komuś innemu z forum się przyda. Oddam w dobre ręce za free.

Pozdr. x 650

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

You're welcome ;)

a że się często łamie przy byle wywrocie to może Tobie

Eeee.. ja dopiero tylko raz sie powaliłem Dakarem.. ;) Wrzuć zdjęcie z łaski swojej, bo nie do końca kumam który to plastik, gdyby to był montowany w Dakarze, tym przed 2004, na końcówce błotnika przedniego, to napewno taki chciał Vengosh, tak czy siak wrzuć zdjęcie wtedy zapewne pojawi się las rąk.. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super, kupiłem ten plastik ostatnio za 120 w BMW :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Yo - jak się okazało nie kupiłem wskazanych fajek jednak. Już je zabukowałem ale, że ojciec mieszka niedaleko to go wysłałem po odbiór i się okazało że jedna pęknięta jest a druga ma ślad po młotku więc nie wiadomo kto i jak je wyciągał z moto |O_o|. po zaproponowaniu zapłaty, sprawdzenia we własnym moto i zwrotu w przypadku gdyby nie działały facet wycofał się z transakcji :shock:

Szukam więc fajkocewki dalej. Jak by kto wpadł na trop czegoś ciekawego to będę wdzięczny za cynk.

Ten element co to mam do oddania to jak w załączniku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
po zaproponowaniu zapłaty, sprawdzenia we własnym moto i zwrotu w przypadku gdyby nie działały facet wycofał się z transakcji

To niezły patafian :evil: Niewielka strata znaczy dla Ciebie :D , choć szkoda miałbyś problem z głowy :roll: Ten błotnik (a raczej wypelnienie błotnika) to nie jest ten o którym pisał Vengosh, ale jeśli jest Ci faktycznie niepotrzebny możesz mi podesłać, wrzucę na priv moje dane, mam nadzieję że się nie przyda. :D

Na zlocie będzie :beer: :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ufff, to nie ten... :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

OK - Dakarowy - wyślę w tym tygodniu ale że mam urlop w piątek to możliwe że dopiero właśnie w piątek to zrobię bo nienawidzę kolejek na poczcie :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×