Skocz do zawartości
Giba

Czarny 650GS z Sędziszowa - oględziny

Recommended Posts

Od bodajze dwóch dni jest motorek w Sędziszowie Młp (podkarpacie). Jest ktoś z okolic kto zna się co nieco i mógłby ze mną podjechać na oględziny? Ja jade dziś o 16.00 ale nie chciałbym pochopnie decyzji podejmować

http://otomoto.pl/bmw-f-650-gs-abs-2005 ... 54913.html

Jeżeli ktoś z "bractwa" ;) chętnych prosze o pomoc - mój numer 602483446

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nieźle wyposażony 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U tego goscia kupilem suzuki. Bądz czujny i niech Cie nie zmyli perfekcyjnie czysty motocykl, bo pewnie taki będzie. Sprawdz wszystko co możesz, gumy na podnóżkach, gumy manetek, przełęczniki, grubość tarcz, stan klocków, stan napędu, date produkcji opon. Facet jest mistrzem w doprowadzaniu moto do idealu.

Wcale nie twierdzę że będzie to jakieś padło, poprostu sprawdz jak najwięcej możesz. Przy okazji będziesz mógł zobaczyć z 50 lub więcej innych motocykli które ma pochowane po wielu garaźach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widze, ze anglik. Jakbys kupil to lampe od razu wymien bo bedziesz oslepial innych. Ze zdjec to nawet ladniutki taki ale jak Pawel napisal facet jest mistrzem w upiekszaniu sprzeta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się tam planuję wybrać we czwartek, więc jak kupisz, to daj znać, żebym odwołała akcję ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Enemy właśnie ruszył do Sędziszowa, rozmawiałem z nim przed momentem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć,

Jestem właśnie świeżo po oględzinkach motorku. Na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach ;) Co mi rzuciło się w oczy to:

1. spięty zipami przewód od smarowania łańcucha widoczny na zdjęciach - fabrycznie to raczej nie jest tak monotwane...prosze o opinie

2. brak przypuszczam osłonki na puszke z elektryką - widoczne na zdjęciu - prawy bok motoru

3. jak się okazało przebieg podany jest w milach a nie kilometrach więc jest nieco ponad 52 tys przebiegu.

Reszta wszystko jak w opisie z allegro

Sam sprzedawca ma w garażu kilkadziesiąt motocykli i odniosłem wrażenie że raczej nic nie kombinuje przy kręceniu liczników itp. Nawet sam nie widział jak dostać się do akumulatora... i ogólnie nie sprawia wrazenia handlarza który chce sprzedać za wszelką cene...może jestem w błędzie ale takie mam odczucie.

Prosze o Wasze opinie bo do jutra mam rezerwacje...jak wedle Was z opisu i zdjęc wszysktko ok to jutro będe szczęśliwym posaiadaczem tego motorku..

Z góry dzięki wszystkim za pomoc

Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fabrycznie nie ma oryginalnego smarowania łańcucha ;)

Fakt brakuje osłony jak to nazwałeś na puszkę elektryczną :lol:

Jak dla mnie jest ok, ale nie napisałeś najważniejszego.. jak tam silnik ryrał? :roll:

Jeśli jest ok, to się nie zastanawiaj, choć przy tym przebiegu trzeba będzie jeśli nie teraz to juz niedługo myśleć o lekkich wymianach w silniku, chyba że ma powymieniane ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

..ładne naprawdę ładne sie prezentuje moto, sporo dodatków, więc sprawdź z fachowcem stan techniczny silnika, czy manetki i ABS działają, tarcze klocki, napęd i brać !!!!!! ;)

PS- ..kufry boczne mogę odkupić.... :twisted: ;)

Co do smarownicy to w większości tak się montuje, co szkoła to sposób...

Przydatne te smarownice na długich trasach nie trzeba pamiętać.....

Pamiętaj iz przy zakupie i potem do rejestracji potrzebujesz :

1. Dowód rejestracyjny- tłumaczenie dwóch stron - ok 80 pln

2. Umowę kopna ( jak jest brak to musisz wymyśleć ) najlepiej z z adresem właściciela z dowodu - mniej wizyt w US i pytań u pani w okienku, tłumaczenie 50 pln

3. Ksera tłumaczeń i dokumentów i do urzędu zapłacić vat25- 160 pln

4. Wymiana lampy - ( do 500 pln i nie tak łatwo kupić )- dobrze jest znegocjować z "anglika" koszt wymiany tej lampy bo mocno boli po wydatkach na motocykl... :?

5. Po wymianie lampy pierwszy przegląd techniczny przed rejestracją - 70 pln

6. Rejestracja tablice wraz z karta pojazdu - 170

5. Albo teraz albo wcześniej ubezpieczenie OC - ok 70-130 pln zależy od ubezpieczyciela, jak nie masz zniżek to spooooooro więcej..

6. Potem przed sezonem dla spokoju: wymiany płynów oleum filtrów ( dobrzez wiedzieć kiedy był zmieniany filtr paliwa - bo to droga wymiana ) itp- tego nie zapomnij...

7. Już tylko kask w miarę od 350 pln ( i w górę ) i ubranko ekonomiczne komplet od 1500 pln i w drogę... całość szacować trzeba na ok. 3 000 pln a to znacznie podnosi całkowity koszt inwestycji, więć należy pamiętać i kalkulować...

Piszę to wszystko bo często zapominamy przy zakupie motocykla ( dodatkowo z zagranicy ) o wielu kosztach ( aby sie w budżecie zmieścić )-( jak tak miałem ) nawet ten sprzedający "uczciwy sprzedawca" pisze "koszt rejestracji 200" no tak sama wizyta w urzędzie komunikacji „może i tylko lub prawie” 200 to tak :lol:

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super - dzięki za obszerną ściągawke ;) Dość długo poloje na dobry okaz i mam nadzieje, że w końcu udało się znaleść. Rozumiem, że całe to smarowanie to dodatek z którego powinienem się cieszyć... ;) Pozostaje mi więc tylko jutro dobrze się potargować i jak wszystko będzie ok po sprawdzeniu przez mechanika to z pewnością kupie tego Gs. Co do kosztów dodatkowych...to cóż....dopiero zaczynam swoją przygodę motocyklową więc liczyłem się z kupnem kurtki, butów, kasku itp...do sezonu jeszcze troche czasu więc będe miał na co zbierać kaske..:lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od tego handlarza dostaniesz polską fakture, przynajmnij ja dostalem jak kupowalem od niego moto, wiec nie ma kłopotu ze skarbówką. nie zapomnij zabrać od niego ksero "zasioadczenia o prowadzniu działalności gospodarczej" Pozostaje:

- przeglad

- tłumaczenie

- wydzial komunikacji

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Rozumiem, że całe to smarowanie to dodatek z którego powinienem się cieszyć... :lol:

Masz się cieszyć ;) Jeśli to jest to http://www.scottoiler.com.pl to zapomnisz o smarowaniu łańcucha. Zajrzyj pod kanapę (bo tam z reguły jest całe ustrojstwo zamocowane) czy jest wszystko na miejscu i podłączone.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sprzet naprawde niczgo sobie doposażony ładnie(kufry,smarowanie łańcucha,handbary-rewelacja) jakieś slady eksploatacji musi miec jak nie to by było podejrzane ja bym sie chyba zdecydoeał na twoim miejscu (tylko posłuchaj silnika)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witajcie,

Od wczoraj stałem się posiadaczem tego cacka... ;) Niestety za oknem śniegu mase więc nie mam jak się nawet przejechać... (; jak pech to pech.... Pozostaje mi poczekać do odwilży. Serdeczne dzięki wszystkim którzy podzielili się swoimi uwagami co znacznie pomogło mi podjąć decyzje o zakupie. Świeże fotki "mojego już sprzęciku" umieszcze w odpowiednim dziale. Tymczasem pzdr dla wszystkich - do zobaczenia na zlocie :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Niestety za oknem śniegu mase więc nie mam jak się nawet przejechać... ; jak pech to pech.... Pozostaje mi poczekać do odwilży.

Łączymy się z Tobą w bulu z tego powodu :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gratulacje:-)

PS. Ktoś chciał odkupić boczne kufry, a ja moge centralny ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Klapeczka nabyta.... podziękował :beer: :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×