honda-hybryda

PRZEBUDOWA GS'A CZYLI OD LEJDIS DO RALLY :)

58 postów w tym temacie

39 minut temu, Peterka napisał:

Bardo ciekawy wątek :)zastanawiałem się kiedyś czy dało by się wsadzić silnik od f650gs do ktma lc 640 adv, to mógłby być bardzo fajny motocykl adenczerowy :)

pompa paliwa będzie od ktma? kanapa ktma jest znacznie dłuższa, ciekawe jak ją zamocujesz :)

Nie myślałeś żeby zrobić "wierze nawigacyjną" z carbonu?

Tak pompa paliwa będzie od ktma. Z tego co się dowiadywałem są podobne wytwarzane podciśnie 3.5 bara 

Co do wstawienia tyłu od kata musiałem wyspawać nowy stelaż z profilu zamkniętego 2x2 .

Co do nawigacji myślałem o carbonie i zrobienia jej w drukarce 3D ale to w sumie na samym końcu jak będę miał wszystko spasowane i dobrane owiewki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@honda-hybryda zawias przód od YZF , a tył chcesz zostawić serię? czy też coś z tyłem kombinujesz? 

pytam bo sam rozważam zmianę zawiasu w moim dakarze. w grę wchodzi przód np. od WR`ki , i myślę co z tyłem zrobić. bo nowe kompletne zestawy kosztują niekiedy tyle co połowa wartości dakara, a o używki ciężko. myślę czy może np. sama wymiana sprężyny z tyłu na progresywna by wystarczyła? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, kiziol23 napisał:

@honda-hybryda zawias przód od YZF , a tył chcesz zostawić serię? czy też coś z tyłem kombinujesz? 

pytam bo sam rozważam zmianę zawiasu w moim dakarze. w grę wchodzi przód np. od WR`ki , i myślę co z tyłem zrobić. bo nowe kompletne zestawy kosztują niekiedy tyle co połowa wartości dakara, a o używki ciężko. myślę czy może np. sama wymiana sprężyny z tyłu na progresywna by wystarczyła? 

Witam Cię ja wrzucam na przód zestaw od yzf 426 w sumie te zawiasy są podobne .Obręcz także wrzucam od Yamahy,zostanie mi tylko dorobić uchwyt pod zacisk hamulcowy.Co do tyłu będę musiał poszukać Amora od Dakara i kości podwyższające .Co do tylnej obręczy będę chciał wrzucić 18 zamiast 17.Z tym że ja cały tył też modyfikuję. Wątek trochę ucichł bo jestem zawalony robotą

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po długich przemyśleniach zdecydowałem się na wypiaskowanie i polakierowania ramy oraz wahacza w odcieniu grafitu  ( paleta ral 7021 )  ,długo zastanawiałem się nad kolorem czarnym ale to już takie "oklepane" więc zdecydowałem się na coś innego :)  . Rama i wahacz zostały spakowanie i wysłane do Myślenic :)

Co do innych ważnych aspektów tej przebudowy, pisaem wcześniej że chcę wrzucić  zawias  UPS od yzf 426 i żeby motocykl nie wyglądał po tych modyfikacjach jak chopper zastanawiam się nad wrzuceniem amora na tył od innego motocykla . Po wymierzeniu oryg amora w zwyłym gsie wyszło ze dł  całkowita wynosi 34 cm27479424_5246710379182qpfh.jpg

Nie wiem czy dobrze kojarzę w dakarze dł całkowita wynosi 38 ,jeśli się mylę to proszę o poprawienie :)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 minut temu, honda-hybryda napisał:

Po długich przemyśleniach zdecydowałem się na wypiaskowanie i polakierowania ramy oraz wahacza w odcieniu grafitu  ( paleta ral 7021 )  ,długo zastanawiałem się nad kolorem czarnym ale to już takie "oklepane" więc zdecydowałem się na coś innego :)  . Rama i wahacz zostały spakowanie i wysłane do Myślenic :)

Wybór bardzo trafny i z pewnością będzie bardzo ładnie ale oryginalny nie będziesz :default_happy:

DFhQz6kzmw89ffLBL2X-1dpwV7PUwurz4r0z6y8Y

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taka drobna uwaga do wymiarowania - żeby nie popełnić niepotrzebnego błędu co do wysokości ( długości ) amorka to powinno się go wymiarować w osi ucha lub mocowania górnego i dolnego. Wymiar ( wysokość / długość ) całkowita też może być ważna, ale w różnych amorach te elementu mogą być różnr - cieńsze, grubsze ...

To tak tylko na marginesie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 minut temu, Jarek napisał:

Taka drobna uwaga do wymiarowania - żeby nie popełnić niepotrzebnego błędu co do wysokości ( długości ) amorka to powinno się go wymiarować w osi ucha lub mocowania górnego i dolnego. Wymiar ( wysokość / długość ) całkowita też może być ważna, ale w różnych amorach te elementu mogą być różnr - cieńsze, grubsze ...

To tak tylko na marginesie.

Dziekuję za podpowiedź :)   Czasem warto posłuchać kogoś doświadczonego :)

32 minuty temu, Vengosh10 napisał:

Wybór bardzo trafny i z pewnością będzie bardzo ładnie ale oryginalny nie będziesz :default_happy:

DFhQz6kzmw89ffLBL2X-1dpwV7PUwurz4r0z6y8Y

No to teraz będzie nas Dwoje :D hehe  ale co do długości amora od Dakara to z długością trafiłem ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz