Skocz do zawartości
pepsi001

Co powinno się odebrać od sprzedającego?

Recommended Posts

Tak wiem, tylko że angielski urząd komunikacji musi wyrejestrować ten motocykl żeby można go było zarejestrować w Polsce. A Policja pewnie jek widzi angielski dowód z wyrwaną częścią o exporcie pojazdu to wie że motocykl jest w trakcie przerejestrowania i jest duże prawdopodobieństwo że obecnie jest nigdzie nie zarejestrowany. A to już jest niezgodne z przepisami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprzedający w UK wyrywa kawałek V5 i odsyła do tamtejszego starostwa celem zgłoszenia sprzedaży. W polsce to nikogo nie obchodzi. Troche inaczej jest sprowadzając pojazd z rzeszy,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mniejsza z tym bo pociągniemy wątek do granic absurdu. Zrobisz jak chcesz i jak podpowiada ci smienie, ja zrobiłem tak jak pisam wcześniej i było git.

A z innej strony, masz już ten motocykl ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na razie dokumenty do mnie dotarły, moto ma być wysłane dziś.

Zadzwoniłem przed chwilą do kumpla z drogówki. Wedle przepisów pojazd kupiony przez Polaka za granicą, wyrejestrowany w kraju macierzystym a nie zarejestrowany w Polsce jest pojazdem nie dopuszczonym do ruchu.

Ale powiedział że i owszem masa ludzi tak jeździ, do czasu aż trafią na służbistę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Załatw co możesz z papierami a jak motor dotrze to tylko tablice i jazda :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie i Panie,

podepnę się do tematu.

Czy ktoś może mi podać konkretną informację jakie dokumenty powinienem dostać (ew. link ze wzorem :) )

od sprzedającego jeśli kupuję motocykl sprowadzony ze Szwajcarii ? od razu mówię że cło podobno już zapłacone :lol:

z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi

Wilqu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie znam aktualnych wykładni - kompletny wykaz znajdziesz na stronach Wydziału Komunikacji w Twoim mieście/powiacie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zadzwoń tez do urzedu celnego. Szawajcaria nie jest w "uni oświęcim" wiec na pewno UC będzie chciał pare groszy od Ciebie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×