Skocz do zawartości
rampus

eFka dla wielkoluda - podwyższenie kanapy i kierownicy F650

Recommended Posts

Akurat zbiegły się w czasie dwie poczynione przeze mnie, w celu zwiększenia komfortu jazdy, modyfikacje: podwyższenie siedzenia i kierownicy, więc dzielę się poniżej efektem:

IMG_7560.JPG

IMG_7581.JPG

IMG_7574.JPG

IMG_7577.JPG

IMG_7567.JPG

Dla porównania oryginalna kanapa i normalna wysokość kierownicy:

IMG_7540.JPG

Więcej zdjęć, w większej rozdzielczości -> https://picasaweb.google.com/bartek.bis ... sDK_r-gRg#

Kanapa została zmodyfikowana przez tapicera Patryka Urbaniaka w Poznaniu (Górczyn), którego namiary przewijały się w jednym z wątków. W Eurofoam (http://www.eurofoam.poznan.pl/) w Janikowie k. Poznania zakupiłem piankę (najtwardsza - HD90) grubości 4cm, firma ta po dostarczeniu kanapy wycięła ją komputerowo do kształtu poprzedniego siedziska, czego nie uczyniłby tak dokładnie tapicer przy użyciu noży. W efekcie miejsce kierowcy zrównało się z miejscem pasażera, zaś jego miejsce również zostało podniesione i utwardzone dodatkową pianką grubości ok. 1cm.

Efekt jest świetny, nowa pianka jest dużo twardsza, acz sprężysta, co wypływa zdecydowanie na komfort. Oryginalna kanapa jest pod tym kątem bardzo słaba, momentami miałem wrażenie, że dobijam do plastiku.

Ze względu na równą powierzchnie mogę swobodnie wybrać pozycję na kanapie przesuwając się wzdłuż niej, dodatkowo antypoślizgowy materiał dba o to, żebym nie przytulał się ciągle do baku.

Jednocześnie zastosowałem uniwersalny zestaw do podwyższania kierownicy, z możliwością regulacji 20-35mm (Blackway L11022), który nabyłem na Allegro (118 zł). Opierając się na wskazówkach, które znalazłem w FAQ Chain Gangu, ustawiłem od razu maksymalną wysokość 35mm. Po jeździe próbnej nie zanotowałem żadnych niedogodności, długość linek wystarczająca, pozwalała by podnieść jeszcze z 5mm. Zmiana odczuwalnie jest ogromna, trochę zatarła się po zamontowaniu podwyższonego siedzenia, ale mimo wszystko przy moim wzroście (ok. 2m) to świetne rozwiązanie.

Namiary na tapicera podam w wątku o warsztatach, mogę śmiało polecić, Patryk "czuje" temat siedzeń motocyklowych, sam jest motocyklistą i ma uczciwe ceny.

PS. W Poznaniu popołudniu wyjrzało słońce! :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli nie jesteś związany tajemnicą handlową :) podaj całkowity koszt przeróbki kanapy. Twoja kanapa wygląda naprawdę super.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyszło pięknie - mnie brakuje jeszcze etapów pośrednich - fotki owej gąbki i fotki starego siedzenia, które zakupiłeś na Allegro. Oraz Ciebie na moto przed i po - zmiana pozycji powinna być znakomicie widoczna.

Fotkę z profilu z oryginałem i z nowym siedzeniem - mogę ładnie zmontować w fotoszopie aby móc porównać sobie efekt.

O ile się orientuję to jedna z niewielu takich modyfikacji w Polsce - przynajmniej na tym forum nikt się nie wypowiadał na ten temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeśli nie jesteś związany tajemnicą handlową :) podaj całkowity koszt przeróbki kanapy. Twoja kanapa wygląda naprawdę super.

Dzięki, Patryk zrobił kawał dobrej roboty.

Koszt całkowity:

Podniszczona kanapa (Allegro) - 100 zł z przesyłką

Pianka wraz z cięciem - 24 zł

Tapicer: robocizna + materiały - 150 zł

Total: 274 zł + paliwo na dojazdy do Janikowa i na Górczyn :)

Oryginalną kanapę w dobrym stanie zachowam pewnie do ew. odsprzedaży sprzętu.

Wyszło pięknie - mnie brakuje jeszcze etapów pośrednich - fotki owej gąbki i fotki starego siedzenia, które zakupiłeś na Allegro. Oraz Ciebie na moto przed i po - zmiana pozycji powinna być znakomicie widoczna.

Fotkę z profilu z oryginałem i z nowym siedzeniem - mogę ładnie zmontować w fotoszopie aby móc porównać sobie efekt.

Przyznam, że skrobałem trochę w pośpiechu, kanapę odbierałem na ostatni moment, całe popołudnie zajęło pakowanie, a jutro rano ruszamy w trasę. Szczegółami i relacją podzielę się po powrocie.

Zdjęcia starej kanapy mam, z gąbką się trochę zgapiłem, bo wiozłem ją rano przed pracą prosto z Janikowa na Górczyn i bardziej myślałem o tym, ile się spóźnię do roboty :(

Pomysł z porównaniem mi się podoba, pobawimy się jak wrócę z wojaży, obie kanapy są, więc nie będzie problemu. Chociaż trochę się boję rezultatu, bo z moimi gabarytami to jedyna słuszna modyfikacja to...

softseatTrevor.jpg

:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeśli nie jesteś związany tajemnicą handlową :) podaj całkowity koszt przeróbki kanapy. Twoja kanapa wygląda naprawdę super.

Dzięki, Patryk zrobił kawał dobrej roboty.

Koszt całkowity:

Podniszczona kanapa (Allegro) - 100 zł z przesyłką

Pianka wraz z cięciem - 24 zł

Tapicer: robocizna + materiały - 150 zł

Total: 274 zł + paliwo na dojazdy do Janikowa i na Górczyn :)

Cena atrakcyjna.

Wyszło pięknie - mnie brakuje jeszcze etapów pośrednich - fotki owej gąbki i fotki starego siedzenia, które zakupiłeś na Allegro. Oraz Ciebie na moto przed i po - zmiana pozycji powinna być znakomicie widoczna.

Fotkę z profilu z oryginałem i z nowym siedzeniem - mogę ładnie zmontować w fotoszopie aby móc porównać sobie efekt.

Przyznam, że skrobałem trochę w pośpiechu, kanapę odbierałem na ostatni moment, całe popołudnie zajęło pakowanie, a jutro rano ruszamy w trasę. Szczegółami i relacją podzielę się po powrocie.

Zdjęcia starej kanapy mam, z gąbką się trochę zgapiłem, bo wiozłem ją rano przed pracą prosto z Janikowa na Górczyn i bardziej myślałem o tym, ile się spóźnię do roboty :)

Pomysł z porównaniem mi się podoba, pobawimy się jak wrócę z wojaży, obie kanapy są, więc nie będzie problemu.

No to czekamy na uzupełnione fotki i na relację z podróży oraz info czy d... nie bolała od siedzenia.

:(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Faktycznie przedsięwzięcie nie było zbyt kosztowne. Nie jestem takim wielkoludem ale tak czasem sobie myślę, że te trzy cztery centymetry więcej pod tyłkiem byłoby akurat. No i to śliskie tworzywo mnie wkurza wciąż zjeżdżam na nibyzbiornik. W Yamasze mt-03 żony było takie niby welurowe i mi zdecydowanie bardziej to odpowiadało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 23.07.2011 o 17:49, rampus napisał:

Akurat zbiegły się w czasie dwie poczynione przeze mnie, w celu zwiększenia komfortu jazdy, modyfikacje: podwyższenie siedzenia i kierownicy, więc dzielę się poniżej efektem:

IMG_7560.JPG

IMG_7581.JPG

IMG_7574.JPG

IMG_7577.JPG

IMG_7567.JPG

Dla porównania oryginalna kanapa i normalna wysokość kierownicy:

IMG_7540.JPG

Więcej zdjęć, w większej rozdzielczości -> https://picasaweb.google.com/bartek.bis ... sDK_r-gRg#

Kanapa została zmodyfikowana przez tapicera Patryka Urbaniaka w Poznaniu (Górczyn), którego namiary przewijały się w jednym z wątków. W Eurofoam (http://www.eurofoam.poznan.pl/) w Janikowie k. Poznania zakupiłem piankę (najtwardsza - HD90) grubości 4cm, firma ta po dostarczeniu kanapy wycięła ją komputerowo do kształtu poprzedniego siedziska, czego nie uczyniłby tak dokładnie tapicer przy użyciu noży. W efekcie miejsce kierowcy zrównało się z miejscem pasażera, zaś jego miejsce również zostało podniesione i utwardzone dodatkową pianką grubości ok. 1cm.

Efekt jest świetny, nowa pianka jest dużo twardsza, acz sprężysta, co wypływa zdecydowanie na komfort. Oryginalna kanapa jest pod tym kątem bardzo słaba, momentami miałem wrażenie, że dobijam do plastiku.

Ze względu na równą powierzchnie mogę swobodnie wybrać pozycję na kanapie przesuwając się wzdłuż niej, dodatkowo antypoślizgowy materiał dba o to, żebym nie przytulał się ciągle do baku.

Jednocześnie zastosowałem uniwersalny zestaw do podwyższania kierownicy, z możliwością regulacji 20-35mm (Blackway L11022), który nabyłem na Allegro (118 zł). Opierając się na wskazówkach, które znalazłem w FAQ Chain Gangu, ustawiłem od razu maksymalną wysokość 35mm. Po jeździe próbnej nie zanotowałem żadnych niedogodności, długość linek wystarczająca, pozwalała by podnieść jeszcze z 5mm. Zmiana odczuwalnie jest ogromna, trochę zatarła się po zamontowaniu podwyższonego siedzenia, ale mimo wszystko przy moim wzroście (ok. 2m) to świetne rozwiązanie.

Namiary na tapicera podam w wątku o warsztatach, mogę śmiało polecić, Patryk "czuje" temat siedzeń motocyklowych, sam jest motocyklistą i ma uczciwe ceny.

PS. W Poznaniu popołudniu wyjrzało słońce! :)

Kolego masz jeszcze może stare foty ? Odświeżyć trochę temat ? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kolego masz jeszcze może stare foty ? Odświeżyć trochę temat ? 
Ostatnio był 3 lata temu Screenshot_20230604_135425.jpg

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, zibolek napisał:

Może jak dostanie pinga, że go zacytowałem, to się odezwie :)

Tylko, że on rzucił wszystko i pojechał na koniec świata..

;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tylko, że on rzucił wszystko i pojechał na koniec świata..


Tyż fajnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×