Skocz do zawartości
zuko

Proszę o pomoc!

Recommended Posts

Jestem zainteresowany zakupem F650gs z Kobierzyc http://allegro.pl/bmw-f-650-gs-wyposazo ... 76475.html

I dlatego zwracam się do Was drodzy forumowicze o pomoc. Czy ktoś z okolic byłby na tyle pomocny i dysponuje wolną chwilą aby w najbliższy weekend lub jeszcze w tym tyg obejrzeć ze mną ten właśnie motor? Co dwie głowy, to nie jedna ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak bede we wroclawiu to nie ma klopotu, moge jechac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozmawialem z człowiekiem. Umówiełem sie na 12.00 na telefon bo byl w aucie i nie mial jak gadac. Jezeli znajde czas to podjade dzisiaj. Moto fajnie wyposazone, tylko jedna uwaga, ma przejechane nie 26 tys km tylko 26 tys mil a to daje nie cale 42 tys km. Tylko sie nie napalaj, sprawdze czy masz co po przyjezdzac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Również z nim rozmawiałem, ale wiele się nie dowiedziałem. Nic też nie pisze o ABS... Przebieg przynajmniej jest udokumentowany do 21K mil. Dzięki bardzo i czekam na info ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ABS raczej nie ma, nie widze przewodu na zdjeciu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Opony są w dobrym stanie, o ile dobrze pamietam przód z 2008 a tył z 2007. Jest jakiś problem z lusterkami bo ich nie ma. Osoba ktora mi pokazywała motocykl, był to ojciec sprzedającego, przekazał mi informację że w jednym z nich jest problem z gwintem i zostanie to naprawione, same lusterka są. Kanapa, cała, nie podarta. Lewy plastik od "niby-zbiornika" ma ryse, nie dużą. Prawy jest ok. Kierownica chodzi lekko, bez oporu. Nie widać wycieków z elementów przedniego zawieszenia. Grzane manetki działają, tak jak kierunki i światła. Silnik pali od pierwszego, nie ma żadnych widocznych wycieków. Problem, to jak w każdym bmw, łuszcząca się farba na silniku. Szczególnie to widać w okolicy pompy wody. Elementy podnozków mają rdzawy nalot, czym akurat bym się nie przejmował. Pod kanapą, chyba komputer, przypięty jest do podstawy za pomocą trytki, ale nie widać jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych. Olej w zbiorniku jest na prawidłowym poziomie tak samo jak płyn hamulcowy w przdnim i tylnym zbiorniczku. Do motocykla jest naprawde spora dokumentacja. Są to orginalne rachunki potwierdzające wymianę częsci zamiennych oraz koszty napraw. Są też raporty z dokonanych przglądów technicznych. Wśród papierów znalazłem dokument z serwisu BMW, na którym zgłoszony jest probelem z niedziałającym prędkościomierzem i do tego rachunek na ponad 200 funtów za wymiane licznika. Miało to miejsce w kwietniu tego roku. W każdym razie zegar wygląda jak nowy a przegieg całkowity to 70 mil. 10.05.2010 motocykl przeszdle przeglad przy stanie licznika 25200 mil. nastepny przeglad odbył się 7.04.2011 przy stanie licznika 3 mile. Na dokumencie z ostatniego przegladu jest adnotacja o wymianie całego licznika przed dokonaniem przeglądu. Łańcuch musiałbyć nie dawno wymieniony, jest jeszcze mase miejsca do naciągania. Kluczyk widziałem jeden ale nie pytałem o drugi wiec nie wiem czy jest. Kluczuk pasuje do kufra i do klapki od podnoszenia kanapy. Tankbag jest cały, nie podarty, ale jakoś słabo się trzymał ( w sumie nie wiedziałem jak powinien być zaczepiony) Sakwy są ale takie sobie, bez stelaza przypalą tylko wydechy. Tłumiki nie sa poniszczone. Przypalone jak u wszystkich, czyli do spolerowania. Moim zdaniem grzechu warty ale to tylko moje zdanie. Przyjedz, zbijaj z ceny, rejestruj i z początkiem września widzimy się w Kłodzku. Wisisz mi .... sam się domyśl :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za szczegółową diagnozę! I na pewno się odwdzięczę %%%! Wychodzi na to, że nie pozostaje mi nic innego jak tylko zobaczyć go osobiście. Zdam relacje co i jak ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kiedy bedziesz we Wroclove? Jak bede mial czas to pojade z Toba, moze Miko i peterka sie tez dadza namowic, bedzie sila na jednego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może jeszcze dziś lub jutro. Dam znać na forum ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

podłączę się trochę do tematu, bo sam szukam i szukam (ale bliżej Trójmiasta, więc nie będę robić konkurencji ;)) ... jak jest z angolami? nie ma problemu na przeglądzie? chodzi o przednią lampę i to jak świeci. Pytam bo "pacjent" z tego tematu jest właśnie z GB.

oczywiście pomijam kwestie "nie oglądania" przez diagnostów ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lampa w GS i tak świeci jak kaganek oświaty ;-) A poważnie to nie doświetla pobocza tylko przeciwny pas.

Europeejskie lampy świcą tak:

bike002.jpg

A angielskie w drugą strone ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to wiem, że w drugą stronę :mrgreen: (no trochę się łudziłem, że może symetryczne są ... ale to by chyba nie przeszło). Dlatego pytam o przegląd i czy na przykład łatwo nabyć lampę z europejskiego modelu lub jakąś akcesoryjną ??

Jak Kolega nabędzie angola to będzie się z tym tematem musiał zmierzyć ... :idea:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam drugiego anglika i nie mam z tym problemu. Zobacz tu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co wyczytałem, to wszystko zależy od diagnosty. Jak będzie chciał, to się do wszystkiego przyczepi ;p

Pawle, czy dostałeś od tego gościa z Kobierzyc VIN ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak czepliwy diagnosta to lampa do wymiany. Jak człowiek to zazwyczaj da radę bez tego - choć świadomość oślepiania innych pozostaje.

Tomasz - ostatnio jak jechałeś za mną Ty albo Marcinn72 to świeciło mi po oczach w lusterkach. Czy obaj macie moto z Anglii?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Z tego co wyczytałem, to wszystko zależy od diagnosty. Jak będzie chciał, to się do wszystkiego przyczepi ;p

Pawle, czy dostałeś od tego gościa z Kobierzyc VIN ?

Mam WB10172A03ZH94770

tu jest drkoder vinu Wpisz ostatnie 7 znakow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki, umówiłem się wstępnie na jutro około 18 ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
podłączę się trochę do tematu, bo sam szukam i szukam (ale bliżej Trójmiasta, więc nie będę robić konkurencji ;)) ... jak jest z angolami? nie ma problemu na przeglądzie? chodzi o przednią lampę i to jak świeci. Pytam bo "pacjent" z tego tematu jest właśnie z GB.

oczywiście pomijam kwestie "nie oglądania" przez diagnostów ;)

Mam anglika, rejestrowałem w czerwcu, diagnosta kazał zmienić lampe na kontynentalną ale motor zarejestrował :D

Jest sposób na te lampy - nie jeździć w nocy :lol:

A poważnie to widziałem takie lampy kontynentalne po 300zł na alegro, możesz wymienić jak ci zależy. Ja śmigam na angielskiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dzięki, umówiłem się wstępnie na jutro około 18 ;)

Kupuj chłopie sprzęta bo nie mam z kim śmigać po terenie ;)

Powodzenia w zakupach :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kiedy bedziesz we Wroclove? Jak bede mial czas to pojade z Toba, moze Miko i peterka sie tez dadza namowic, bedzie sila na jednego.

czytam, juz sie chciałem zadeklarować że podjade a tu Paweł mnie wyprzedził sie okazuje ;) ... no jakbyśmy w czterech, w tym Peterka i ja Dakarami, dojechali to by koleś bał się słowa ściemy o nim powiedzieć ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dzięki, umówiłem się wstępnie na jutro około 18 ;)

Kupuj chłopie sprzęta bo nie mam z kim śmigać po terenie ;)

Powodzenia w zakupach :beer:

ostatnio bywam w Olkuszu przejazdem puchą - okolice macie fajnie "pofałdowane" na śmiganie terenowe :mrgreen: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wpadnij najpierw na "pepsi" do Kłodzka :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chętnie bym zajrzał tylko jest problem z czasem, mam mieć zaległy egzamin na uczelni i do tego spotkanie z promotorem. ;)

Dlatego się nie zdeklarowałem.

Ale dzięki ;) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×