Skocz do zawartości
stoner

Kupię XChallenge'a!!

Recommended Posts

Potwierdzam - jechał. Ona nawet ma swojego bloga. Z tego co czytałem - opinie userów z advrider.com - jest to jak najbardziej maszynka do jazdy nie tylko terenowej. Natomiast w dłuższe trasy trzeba jednak przerobić kanapę. I ew. przerobić mocowanie zbiornika paliwa - ma tam jakis fabryczny mankament, który powoduje potencjalnie oberwanie ich w wypadku mocowania z sposob wymyslony przez fabrykę kufrów/stelaży/bagażu. Ale to nie jest trudne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

gorne sruby mocujace zbiornik - sa bardzo cienkie - akcesoryjne z rally raid do kupienia bezproblemowo lub dorobienia we wlasnym zakresie. w ktm 690 nie ma subframe - jest tylko zbiornik paliwa. Dlatego np touratech daje stelaze do kufrow ktore sa mocowane w miejsce podnozkow pasazera - usztywnia to dodatkowo calosc.

01-051-0170-0_I_01.JPG

Jerzy w tym roku 690EndR byl ze mna na Kolskim wiec sie da i na standardowej kanapie :lol:

Rozsadnie zakladac predkosci przelotowe w granicach 90-120km/h.

Rajdowa morda wskazana - zwieksza znaczaco komfort jazdy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A widzisz - wiedziałem, że jest coś na rzeczy :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak, z tymi śrubami zbiornika pamiętam historię. też zaglądałem kiedyś na blok tej amerykanki. nie pamiętałem, czy to 690, kojarzyłem tylko paskudne przednie lampy.

z takich gadżetów użytkowych rally raid robi też termostat uruchamiający wiatrak chłodnicy przy 85 zamiast 105 stopni w standardzie. Widocznie też coś jest na rzeczy.

A odnośnie stelaży, jakoś dają radę te do podnóżków. widziałem wiele zdjęć obładowanych egzemplarzy gdzieś na długich tripach.

Rajdowa morda jest śliczna.. http://www.albertodottori.net/africa%20ecorace.htm

Jeśli chodzi o te padające pompki hydrauliczne sprzęgła, faktycznie, okazało się, że mój kolega w 950 Adv też miał problem. Można kupić jakiś trwały zamiennik.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

niby wszyko wiesz Aliku a zebatka Ci sie odkreciła pod Tatrami :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Błąd w sztuce, błąd w sztuce, Pawle... :lol: Brak Loctite'u w tym strategicznym miejscu sie zemscil. Kolejne 1500 km ani sladu poluzowania się.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No cóż, jazda próbna 690 Enduro R odbyta.

Moje wrażenia:

- Dakar przy tym jest jak 1200 GS przy Dakarze

- wysoookie

- twarde

- duży promień skrętu

- krótkie przełożenia skrzyni

- dzika świnia jak cholera

Podobało mi się ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widze pierwsze objawy pomaranczowej goraczki ! go stoner go :D zmieniaj sprzeta i knujemy plan na przyszly rok

P.S

Tylko nie przychodz potem i nie mow ze sie popsulo i zeby pomoc naprawic ;) :beer: :D zarcik taki :lol:

Banano generator z Rki jest niezly :lol: ja nie chcialem oddawac wlascicielowi tylko niczm osiol ze szreka mialem ochote zakrzyknac - JA CHCE JESZCZE RAZ !! :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyznam, że chyba rzeczywiście zaczynam gorączkować. Wygląda jednak na to, że ze względów finansowych bardziej realna jest wersja bez R - jest kilka fajnych ofert.

Ta R z Płowieckiej ma mały przebieg, ale dostała chyba tyle, co inne w 15k.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×