Skocz do zawartości
Marcin

Dorobienie zamka do kluczyka (kufer)

Recommended Posts

Zastanawia mnie taka rzecz.

Jesli mam teraz kufer centralny z kluczykiem i kupie sobie kiedyś tam jeszcze zestaw bocznych to logiczne, ze klucz od nich nie będzie wspolpracowal z kluczem z centralnego.

Gdybym chciał miec jeden klucz do centralnego i bocznych to da sie takie cos zrobic? Czy istnieje technicznie mozliwosc dorobienia / przerobienia zamka pod klucz a nie na odwrót? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mogłes napisac to w jakimś temacie odnośnie kufra, niekoniecznie zakładać nowy temat.. ale skoro już napisałeś, to można... przynajmniej w kufrach BMW ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe, jak z innymi markami :)

Dzięki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Givi pewnie takze mozliwa wymiana na taki sam nr zamka. Powinien gdzies tam byc wybity.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze mozna probować poprzekłądać zapadki, ewentualnie niektóre wyciągnąć :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wyciągnąć lub dopiłować wystające do klucza. Właśnie tak się robi część wkładek. Wszystkie zapadki takie same, kluczyk do wkładki i wszystko w tokarkę - na okrągło na jeden wymiar.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wyciągnąć lub dopiłować wystające do klucza. Właśnie tak się robi część wkładek. Wszystkie zapadki takie same, kluczyk do wkładki i wszystko w tokarkę - na okrągło na jeden wymiar.

Dokładnie w ten sposób tylko najpierw spróbuj spasować zapadki po spiłowaniu na tokarce lub szlifierce zapadki po wyciągnięciu kluczyka maja wystawać około 2mm jak będzie mniej to każdym scyzorykiem to ci otworzą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tylko, że zwykle przynajmniej kilka można przełożyć we właściwe miejsce. A otwarcie plastikowego kufra nie stanowi problemu, zwykle wkładka i tak jest wkładana w plastikowe g... kiedyś musiałem dostać się do fabrycznego bagażniczka w moim GS. Zrobiłem to płaskim wkrętakiem i kluczem płaskim dla większej dźwigni. 0 problemu ;) Oczywiście pokrywka do wymiany...

Edytowane przez rPiotrek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eeeee teraz samochody kradną w mądrzejszy sposób. Zwłaszcza jak jest wyposażony w system bezkluczykowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kiedyś jak miałem jeszcze dużo czasu lubiłem pochodzić z wykrywaczem metalu..

Gdzieś w lesie znalazłem porozrzucane łamaki - generalnie coś w styllu kluczyków (rónych profili) a więc do różnych wkładek pasowały - każdy z nich zakończony był łbem na klucz oczkowy 12mm..

Ot taki zestaw dla "zapominalskich".

A w przypadku kufrów to chyba najlepiej faktycznie kupić sobie identyczne wkładki - nie jest to drogie a zawsze nieco dokładniejsze od spiłowanych zapadek :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

właśnie wpadłem na pomysł żeby zabrać się za dorobienie klucza do bocznych kufrów.Byłem już u jakiegos magika i powiedział że to żaden problem tylko musze mu przynieść wymontowany zamek.Skoro każe mi go wymontować to stwierdziłem że sam spróbuje zmodyfikować zamek do orginalnego kluczyka a jak nie podołam no to trudno oddam go w ręce specjalisty.Mam jednak problem ponieważ samo wykręcenie zamka jest dla mnie zagadkowe;/robił ktoś coś takiego?Może ktoś zna sama dokładny model tych kufrów i w tedy cos konkretnego może bym znalazł?znalazłem link na allegro z identycznymi kuframi jakie posiadam http://allegro.pl/bmw-f650-2-oryginalne-kufry-boczne-stelaz-i3230376071.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oooo widzę ktoś od nas sprzedaje kuferki :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

niejaki Marc-dziadosz z Rzeszowa :?: i nie wkleił wpierw oferty dla nas :-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×