Skocz do zawartości
borówka

Chciałbym kupic F650 - niestety na GS brakuje kasy

Recommended Posts

a czy ktoś wie coś na temat tego suzki? jak sie on ma do BMW? Sam jestem najarany na GSa tylko ze boje sie że braknie kasy. A Suzuki xf 650 freewind stoją po ok. 6000zł. Spalanie koło 4l czyli bardzo podobne do GSa a jednoczesnie mniejsze od eFki. Bede miał około 8-9 tys (zalezy za ile sprzedam obecne moto) ale to dopiero jak w wordach wznowią egzaminy na A bo narazie na A1 śmigam 125ccm. Miał ktoś jakieś doświadczenia związane z tym modelem suzuki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a czy ktoś wie coś na temat tego suzki? jak sie on ma do BMW? Sam jestem najarany na GSa tylko ze boje sie że braknie kasy. A Suzuki xf 650 freewind stoją po ok. 6000zł. Spalanie koło 4l czyli bardzo podobne do GSa a jednoczesnie mniejsze od eFki. Bede miał około 8-9 tys (zalezy za ile sprzedam obecne moto) ale to dopiero jak w wordach wznowią egzaminy na A bo narazie na A1 śmigam 125ccm. Miał ktoś jakieś doświadczenia związane z tym modelem suzuki?

Ja osobiście nie miałem, ale kolega ujeżdżał to g.wno i jeśli chodzi o porównanie, to go po prostu nie ma , BMW jest kilka las wyżej jeśli chodzi o prowadzenie i jakość wykonania jakichkolwiek elementów, być może Suzuki Freewind jest tani i dla niektórych dobry, każdy woli co innego.. wybór należy do Ciebie i to Ty powinieneś przejechać się i jednym i drugim, dopiero na tej podstawie sam stwierdzić co Ci bardziej pasi.. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A Suzuki xf 650 freewind stoją po ok. 6000zł. Spalanie koło 4l czyli bardzo podobne do GSa

Nie samym spalaniem człowiek jeździ :)

W pełni zgadzam się z przedmówcą... sam zdecycuj co Ci bardziej pasi :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a czy ktoś wie coś na temat tego suzki? jak sie on ma do BMW? Sam jestem najarany na GSa tylko ze boje sie że braknie kasy. A Suzuki xf 650 freewind stoją po ok. 6000zł. Spalanie koło 4l czyli bardzo podobne do GSa a jednoczesnie mniejsze od eFki. Bede miał około 8-9 tys (zalezy za ile sprzedam obecne moto) ale to dopiero jak w wordach wznowią egzaminy na A bo narazie na A1 śmigam 125ccm. Miał ktoś jakieś doświadczenia związane z tym modelem suzuki?

.. poczytaj kolego o charakterystyce silnika danego modelu. W singlach dużej pojemności wibracje to jest duży problem lub jest mniejszy. Jeśli Suzi Ci się podoba i ma dobrą dla Ciebie cenę, będziesz musiał zaakceptować spore wibracje i szarpanie....

W singlu GS-a tego problemu w zasadzie nie ma lub jest minimalny.... kultura parcy " poza dzwiękiem" jest najwyższa w tej kalsie motocykli, spalanie i niezawodność, duże możliwe przebiegi, jakość wykonania ( nic nie trzeszczy, nie odpada podczas "off" ), to dodatkowe atuty jednak cena jest wyższa od innych marek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

PODOBNO, ale to mowie, ze PODOBNO, bo ja, tez szukajac Freewind, natrafilem na taki problem i poczytałem trochę w sieci o tym, od wibracji silnika odkręca się umiejscowiony w silniku czujnik położenia biegu neutralnego. Z pozoru wygląda to jak przepalona żarówka, ale w praktyce potrafią się odkręcić śrubki mocujące ten czujnik w silniku. Nie wiem jak w BMW ale w Freewind ten czujnik jest wewnątrz silnika, w oleju, i te śrubki po odkręceniu się, znajdowane są na magnesie śruby spustowej oleju. O ile wcześniej nie wkręcą się w coś w silniku. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

co Wy wiecie o wibracjach..

Suzuki LS650..

tam człowiek czuje się jakby siedział bezpośrednio na głowicy.. jazda powyżej 110km powoduje brak czucia w rękach i stopach.

W lusterkach nie widać właściwie nic.

Ale nic sie nie odkręcało..

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.. ja tak sobie myslę i myśle i wymyśliłem że o wibracjach to napewno najwięcej wie...

...wibrator.... :-P

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

co Wy wiecie o wibracjach..

Suzuki LS650..

tam człowiek czuje się jakby siedział bezpośrednio na głowicy.. jazda powyżej 110km powoduje brak czucia w rękach i stopach.

W lusterkach nie widać właściwie nic.

Ale nic sie nie odkręcało..

Prawie jak w KTMie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli wynika z tego że nawet nie ma co porównywać GSa z tym suzuki. Tyle że cena wyższa no ale jednak za coś się płaci. Wiem że wybór należy do mnie ale narazie jestem w klasie maturalnej także nie ma mowy o żadnej pracy żeby dorobić coś a kolejne lato jeździć 125ccm to tak nie do końca mi się uśmiecha. :P Czyli pewnie wyjdzie na to że kupię bmw f 650 ale bez tego któtkiego a jednak jak wiele znaczącego napisu "GS" :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z moto się żenił nie bedziesz :)... Zdążysz jeszcze zarobić i kupić sobie młodszego...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×