Skocz do zawartości
matador

jeśli nie Dakar to .... ?

Recommended Posts

Witam z przemrożonego Podhala ...

Od jakiegoś czasu rozglądam się za pierwszym moto. Ze względu na zamiłowanie do bezdroży, użytkowość i niewytłumaczalną sympatię do biało niebieskiej szachownicy padł wybór na Dakara. Jak widzę jednak nabycie ciekawego egzemplarza nie jest rzeczą łatwą i jako że lepiej zacząć w ogóle jeździć niż spędzić sezon w internecie powoli zaczynam myśleć nad planem awaryjnym. Nadziei oczywiście nie tracę bo trochę czasu jeszcze jest, nie mniej .... mam do Was pytanie co ewentualnie można rozważać w zamian??

Z góry dzięki! M.

PS. budżet na poziomie 15.000

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kle 500

Yamaha xtr

Też miałem ten problem i kupiłem dakara w niemczech nawet taniej(11500zł) ale wymaga małych poprawek:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Husqvarna TE610

Honda XR650

Suzuki DR650

Yamaha XT660

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bmw Xcountry 650

Jak najbardziej nadaje się na bezdroża.

Za 14 tys jestem skłonny oddać mojego nowemu właścicielowi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bmw Xcountry 650

Jak najbardziej nadaje się na bezdroża.

Za 14 tys jestem skłonny oddać mojego nowemu właścicielowi.

Baler XCountry ma dwa minusy jesli o bezdroza (nie drogi nieutwardzone a offroad czyli czysty teren) - rozmiar kol (19"/17") i skok zawieszen

jesli chodzi o szutry i boczne drogi to spokojnie XCountry sie nadaje

Edytowane przez MTBiker

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

KTM 690 Enduro

Zwykły GS na czymś więcej niż szutry też poleci ale Dakar oczywiście jest w tym względzie lepszy. Tak naprawdę zależy jak kto jeździ.

Edytowane przez Vengosh10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za podpowiedzi i propozycje!

Maszyna na początek moto-drogi. Z użytkowego punktu widzenia powinna latać po asfaltach, nazwijmy to służbowo. Jeśli zaś chodzi o off to mierzę siły na zamiary, więc pewnie na razie szutry i okoliczne bezdroża ... choć te kuszą i potrafią być mocno off ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za podpowiedzi i propozycje!

Maszyna na początek moto-drogi. Z użytkowego punktu widzenia powinna latać po asfaltach, nazwijmy to służbowo. Jeśli zaś chodzi o off to mierzę siły na zamiary, więc pewnie na razie szutry i okoliczne bezdroża ... choć te kuszą i potrafią być mocno off ;)

przy takich zalozeniach xcountry jest niezlym wyborem - drogowo spoko, nie jest to scigacz ale jak na 1 moto osiagi wystarczajace. terenowo o tyle przyjaznie ze nisko ma siedzenie i nisko srodek ciezkosci wiec prowadzi sie przyjemnie, z minusow 19/17 a nie 21/18 kola co daje gorsze prowadzenie w terenie i zmniejsza troche ilosc dostepnych opon terenowych. XCountry od f650gs i dakara chyba lzejszy jest a kazdy kg w terenie liczy sie podwojnie ;) nt egzemplarza oferowanego przez balera nie wiem nic. Niezlym pomyslem jest pojezdzic sezon i sprecyzowac w ktorym kierunku chce sie dalej zdazac - bardziej szosa, bardziej podroze, czy bardziej offroad.

Edytowane przez MTBiker

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej, a dlaczego nikt nie wspomina o bliźniaczce bez śmigła - pegaso 650? :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Xcountry 150kg

Aprilia pegaso 170kg mniej więcej jak Dakar

Jeżdząc w terenie z kumplem który ma pegaso z 97r jest potężna różnica

Pomyśl sobie jak się musisz naszarpać żeby wyciągnąć 170kg zakopanego a 30kg to jest potężna różnica.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jeszcze zależy, ile waży kierownik - bo jak 30kg mniej to wychodzi na to samo :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jeszcze zależy, ile waży kierownik - bo jak 30kg mniej to wychodzi na to samo :-P

Tzn. że jak? Dla 30kg lżejszej osoby podnoszona aprilia waży mniej? Czy może jest jej łatwiej podnieść te 170kg? ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tzn. że jak? Dla 30kg lżejszej osoby podnoszona aprilia waży mniej? Czy może jest jej łatwiej podnieść te 170kg? ;-)

Zakładajac że te 30 kg to czysta tkanka mięsniowa to na pewno łatwiej ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zakładajac że te 30 kg to czysta tkanka mięsniowa to na pewno łatwiej ;)

znaczy, trzeba zacząć mocno ćwiczyć? Ech, do wiosny mało czasu ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tzn. że jak? Dla 30kg lżejszej osoby podnoszona aprilia waży mniej? Czy może jest jej łatwiej podnieść te 170kg? ;-)

Nieee - dla podłoża :-P nie zakopie się o 30kg głębiej. A jak pojedzie po śladach Xcountry, który się nie zakopie bo jest lżejszy to i aprilia przejedzie:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×