Skocz do zawartości
Asia

Potrzebna opinia bądź rada fachowca :)

Recommended Posts

Witam,

Chciałabym zakupić sobie jakiś motocykl. W sumie nie mam jakiś konkretnych zapotrzebowań. Skromny budżet (do 10000tys). Byłby to mój pierwszy jednośladowiec (wcześniej tylko jazda na skuterach i motocyklach do 125cm3). Jako kobieta patrze też na wygląd zewnętrzny. Przeglądam allegro i znalazłam to: http://moto.allegro....html#tabsAnchor . Jak myślicie warto wgl się taką maszynką intereresować ? Przejrzałam wiele stron, forum. Mam 181 cm wzrostu i troche pary w rękach bo uprawiam sport także myślę, że tu nie byłoby problemu. Jak nie ten to może macie jakieś inne sugestie w czym szukać czy może poczekać jeszcze i zwiększyć budżet?

Czekam na jakieś rady.

Pozdrawiam,

Asia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wejście smoka po raz kolejny.

Najpierw się witamy zapoznajemy z forum a potem zadajemy pytania.

Twój pierwszy post powinien być w przywitalni.

Sory za zjebke ale porządek musi być!

Sprzedający białe monstrum o nazwie Bmw coś kręci w opisie bo w wachaczu nie ma łożysk tyko tuleje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

. Skromny budżet (do 10000tys).,

nie mogłam się powstrzymać... jeśli to jest skromny budżet, to klękajcie narody.. :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Baler, a nie łożyska igiełkowe?

Zwracam honor igiełki

Ale na to co koleś w opisie napisał to te 5 tys to troszkę za mało lub połowę wymyślił że wymienił.

Edytowane przez baler1950

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi się nie podoba już z samych zdjęć a o opisie nie wspomnę. Poszukaj może innego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wg opisu to handlarz :-( nawet stanu licznika nie miał czasu wrzucić :-(

Słońce, Ty nie patrz na kolor, pamiętaj - to nie puszka, tutaj plastiki jesteś w stanie wylakierować na jaki chcesz kolorek :-D patrz na stan techniczny, a ten jakoś tak...

szukaj GS-a :-P

nie mogłam się powstrzymać... jeśli to jest skromny budżet, to klękajcie narody.. :mrgreen:

noo, poszła szeroko :-D

(10000 tys.) - to jakieś 10'000'000 PLN-ów :twisted:

Asieńka, Ty kup se z salona noofkę sztukę :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wahacz spiłowany setem, więc leżała nie raz i nie dwa, albo raz, a porządnie.

Brak jednego Handbaru

Edytowane przez Logan

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie mogłam się powstrzymać... jeśli to jest skromny budżet, to klękajcie narody.. :mrgreen:

nie mogłam się powstrzymać... jeśli to jest skromny budżet, to klękajcie narody.. :mrgreen:

Ale oszczedna bo moto za 5 tysiaków

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam 181 cm wzrostu i troche pary w rękach bo uprawiam sport

Wejście smoka po raz kolejny.

Najpierw się witamy zapoznajemy z forum a potem zadajemy pytania.

Twój pierwszy post powinien być w przywitalni.

Sory za zjebke ale porządek musi być!

Asieńko, kolega baler nie przeczytał dokładnie twojego posta. Żartował, bo my tu wesoła kompania jesteśmy. :)

Nie skrzywdzisz balera, prawda? Powiedz, że nie skrzywdzisz. :) :lol: ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale oszczedna bo moto za 5 tysiaków

Ty patrz i nie z Poznania ani Krakowa :-D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Opis rzeczywiście dziwny, ale może właściciel jakiś dyslektyk, albo cóś . Zdjęć za mało i za małe, aby coś konkretnego powiedzieć. Cena niewielka - to fakt, ale czy warta zachodu? Trzeba stanąć przed sprzętem, oglądnąć, posłuchać, zrobić ze dwa kilometry i wtedy decydować - się targować, albo podziękować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Logan - gdzie Ty widzisz ten wahacz spiłowany z ciekawości - też bym chciała "zobaczyć" :D

Asieńka 10tys. to budżet na sam motocykl, czy też łącznie ze strojem, kaskiem i innymi duperelami?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz zwróciłem uwagę, że motek z Radomia i Ty z Radomia - trzeba oglądać i już!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Logan - gdzie Ty widzisz ten wahacz spiłowany z ciekawości - też bym chciała "zobaczyć" :D

Asieńka 10tys. to budżet na sam motocykl, czy też łącznie ze strojem, kaskiem i innymi duperelami?

Gdzieś słyszałem, że jak motocykl ma trochę więcej motochromosomów X, to właśnie trzeba mu piłować i szlifować wahacz, bo przerasta. A gdy ma już tych motochromosomów od cholery, to po szlifowaniu nawet lakierować trzeba na czerwono albo bezbarwnym. ;)

Edytowane przez leff

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czesc,

Ogladanie ogladaniem...

Zalecalbym dalece posunieta ostroznosc, po remoncie silnika, ogolnie remoncie i malowaniu to ten motek powinien kosztowac 7-8 tys. Jezeli to nie zostalo zrobione ja patentach. Jakie lozyska byly wymienione w silniku? Malowanie niestaranne - czarne elementy zostaly pomalowane na bialo. Na wahaczu a w okolicy podnozkow pasazera strasza klasyczne w efce slady po przewrotce. Sety pasazera albo prostowane albo wymienione.

Nie mowie, ze nie kupowac, ale mysle, ze po obejrzeniu bedziesz wiedziec, czy Ci on pisany czy nie. Uwazam, ze powinnasgo koniecznie ogladnac, bo wtedy bedziesz wiedziec jak ma wygladac moto. Doswiadczenie zdobywa sie w drodze porownania elementow, ich stanu, osluchu etc. Rzadko kiedy ten pierwszy ogladany to jest to.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alik - 100% myślę tak samo!

Motek jest na miejscu - oglądnąć go trzeba! Kupić ? - niekoniecznie. W tym przypadku ostrożność bardzo wskazana, ale zdobyte doświadczenie może okazać się niezwykle pomocne w przyszłych oględzinach i przy podejmowaniu decyzji - szczególnie szybkiej decyzji, a czasem tak trzeba.

Dodam jeszcze: warto zabrać aparat i porobić zdjęcia. Na tej podstawie możemy później wrócić do tematu i podzielić się tym co widzimy oraz odpowiedzieć na jakieś pytania która zostaną zadane - na podstawie tych zdjęć jak i rodzących się pytań czy wątpliwości.

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdecydowanie Ci odradzam.Po pierwsze "remont silnika",to nie brzmi zachęcająco.Generalnie motek mechanicznie styrany.Proponuję dwa wyjścia,albo wydaj całą kwotę którą masz na motorek ( za dziesiątaka na pewno kupisz coś bardziej świeżego ) albo dozbieraj grosza.Może to banał,ale im sprzęt młodszy,tym teoretycznie mniej problemów.Pozdrawiam.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... im sprzęt młodszy,tym teoretycznie mniej problemów.

Słowo klucz to "teoretycznie" ;)

Są dwie szkoły:

1) kupować możliwie najmłodszy rocznikowo sprzęt i żyć nadzieją, że nie będzie wymagał dofinansowania / napraw

2) kupić stosunkowo tani i możliwie w dobrym stanie motek ze starszego rocznika, aby w przypadku konieczności jakichś napraw było z czego dołożyć.

Ja najbardziej boję się starych drogich - po nieokreślonych "głębokich" remontach.

Sprawa jest indywidualna - a najlepiej kupić nowy i tanio ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obejrzeć zawsze można.Trochę zmęczony z wyglądu ale za oglądanie się nie płaci

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję za informacje i rady :) jak tylko znajdę chwilkę to podskocze. Chciałabym się zmieścić w tej cenie razem ze wszytskim aczkolwiek zdaje sobie sprawę, że dodatkowo parę groszy wydam więcej na kombinezon i buty bo reszte posiadam :) a co do wesołej kompani to racja :D zauważyłam :) ale to bardzo dobrze :) porządek być musi a ja mam nadzieję, że zrekompensowałam swoje niedopatrzenie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam nadzieję, że zrekompensowałam swoje niedopatrzenie :)

To nie słyszałaś, że w takiej sytuacji obowiązkowo trzeba pocałować każdego kto ma ponad 1500 postów, aby sprawa poszła w niepamięć ;) :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie słyszałaś, że w takiej sytuacji obowiązkowo trzeba pocałować każdego kto ma ponad 1500 postów, aby sprawa poszła w niepamięć ;) :lol:

To ja mam 2 całusy i trochę, ale Alik, to jednak cwaniaczek...:lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obejrzeć zawsze można.Trochę zmęczony z wyglądu ale za oglądanie się nie płaci

Bynajmniej*. W za film kinie i peepshow płacisz. ;)

*Dedykuję mygosi. :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja mam 2 całusy i trochę, ale Alik, to jednak cwaniaczek... :lol:

A ja usze troszke podgonić, żeby tez się załapać :D

Bynajmniej*. W za film kinie i peepshow płacisz. ;)

*Dedykuję mygosi. :D

Brawo - w końcu Ci się udało ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×