Skocz do zawartości
arkey2006

witam wszystkich forumowiczow

Recommended Posts

wątek wydzielony z Deflektor powietrza!

witam wszystkich forumowiczow,

od niedawna jestem posidaczem f 650 gs i moje pierwsze wrazenia z jazdy skierowaly mnie wlasnie do tego watku.

swoj sprzet kupilem z dodatkowa/wyzsza szyba od Dakar' a, ale nie spelnia ona moich oczekiwan, bo kieruje ona strumien powietrza na wysokosc mojego mostka (okreslenie z zakresu anatomii czlowieka).

deflektor prezentowany powyzej wyglada wg. mnie ''mocno niezadawalajaco'' i poszukuje czegos bardziej banalnego czyli wyzszej szby.

moje pytanie: czy macie doswiadczenia z szybami akcesoryjnymi, ktore spelnialyby swoja funkcje?

(do rozwazan przyjmijcie fundusze nieograniczone)

z gory dzieki za Wasze impresje :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj

Ja mam wyższą szybę akcesoryjną i nie czuję powiewu na mostku :) . Mam jednak 180 cm i nie jeżdżę na max. (do 130 km) więc nie wiem czy u Ciebie będzie podobnie.

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam,

dzieki za szybkie podpowiedzi

... moj GS to rocznik 2006 dokladnie taki jak na drugim zdjeciu MiKo

w zalaczeniu dodaje zdjecie swojej szyby.. jest dosc wysoka, ale wydaje mi sie, ze przez zbyt obly( jak dla mnie) ksztalt nie spelnia dostatecznie swojego zadania (mam 180cm wzrostu i mam na mysli predkosci dopuszczalne przez kodeks drogowy)

na oko szyba z pierwszego zdjecia MiKo powinna spisywac sie lepiej.. ale czy ktos z Forumowiczow uzytkowal sprzeta z czyms podobnym?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pozwolisz Arkey2006 że pozamiatam nieco wątkami w imię porządkowania wszechświata :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
witam,

na oko szyba z pierwszego zdjecia MiKo powinna spisywac sie lepiej.. ale czy ktos z Forumowiczow uzytkowal sprzeta z czyms podobnym?

To jest standardowa szyba z Dakara po wyżej 2004.

Ja mam taką w swoim sprzęcie.

Przy wzroście 178 u mnie jest w miarę OK.

Moje trasy to przeważnie asfalt , bo dojeżdżam do roboty sprzętem (40km w jedną stronę),

więc zamierzam zakupić deflektor.

Przy prędkości 100km/h przykładając tylko rękę nad szybą znacznie się wycisza,

a powietrze nie wali centralnie w kask.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam podobny problem bo szukam wysokiej szyby do swojej 650 z 2006 roku.

Przedstawię 2 linki i jena z nich jest przypisana do roku [00-03]. a druga natomiast do mojego.

Ciekawe czy ma to jakieś znaczenie i jak spisywała by się szyba nr.2 czyli Givi D331ST.

Prosił bym o radę.

http://www.motobagaz.pl/szyba-turystycz ... 1eb0af798c

http://www.motobagaz.pl/szyba-turystycz ... 1eb0af798c

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

znaczenie w rocznikach to to ma, bo mocowanie z 3 na 4 śruby się zmieniło - teoretycznie jak wywiercisz nowe otwory to by się dało - w najlepszym przypadku będzie wyglądać szajsko - w gorszym odpadnie...

jesteś chyba w lepszej sytuacji bo ta szyba D331ST do modeli po 2004 jest spora szansa że będzie chronić, natomiast ta wcześniejsza prawie niczym się nie różni od oryginalnej Dakarowej, a Dakarowa słabo chroni... :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mam taką szybe Dakarową, jak zasówam ponad 130km/h to sie poprostu składam jak na ścigu.. normalne, że pęd powietrza będzie sie wdzierał. Ja aby moją szybe "podnieść" w celu lepszej osłony przed wiatrem podczas jak ja to mówie "inteligentnej" jazdy (pozycja wyprostowana, dumna, klata wypięta w przód:) ) poluźniłem nieco śruby i między licznik a szybe włożyłem elastyczną gąbke która odchyliła mi do przodu szybe tak aby była bardziej pionowo niż poziomo :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

druga z propozycji Ric' a wyglada ciekawie, ale "Nie może być zamocowana z oryginalnymi handbarami" brzmi juz gorzej..

..Szyba MiKo wyglada super, ale chyba tez nie widze handbarow (ale nie jestem pewien czy dobrze widze).. no i te 356$ (nieograniczone fundusze .. to takie potoczne powiedzenie :)

pozdrawiam, arkey2006

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
znalazlem cos takiego:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1755365

.. wyglada jak wyglada

:) to jest właśnie standardowa szyba dakarowa, przynajmniej w modelach do 04'.

Nie mam porównania z innymi szybami ale jakiś czas temu zastosowałem patent podobny do PietroAT - dodałem podkładki pod górne śruby, szyba jest bardziej pionowa i ochrona jakby się poprawiła :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tam ogólnie lubie wiatr w ryja wiec nie narzekam :)

jeżdże w goglach z daszkiem w kasku i ok140km/h jakoś mi łba nie urwało :) ale ja to inny jestem :) lubie jak mi niewygodnie czasem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam,

odzis odkrecilem 4 sroby i zdjalem szybe,

pod gorne sroby dalem plastikowe podkladki gr. 3-4 mm.

musialem tez zmienic sroby na takie o 10mm dluzsze

w efekcie tego prostego zabiegu moja szyba podniosla sie o jakies 3-4 cm

wracalem dzis z Radzymina i miejscami jechalem 130kmh

efekt jest zadawalajacy, zamieszczam kilka fotek... w sobote jade do Castoramy po ladniejsze podkladki i sroby, jak ladnie wyjdzie dam znac.

dzieki za podpowiedzi i pozdrawiam,

arkey2006

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajny pomysł. tez chyba tak sobie sprobuje.

Ale sruby to faktycznie takie jop twoja mać zasadziłes. DO wymiany, do wymiany :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gratuluje, super - oto chodzi, żeby sobie radzić a nie płacić :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie zakupiłem szybkę Givi do F650GS 07 i się załamałem. Kierownica blokuje się handbarami o szybę i ...

No właśnie, co dalej robić z tym fantem? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:mrgreen: Zdjąć handbary?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze w ostateczności możesz zeszlifować tą część o którą haczą handbary. Ja kupiłem szybę taką:

bmwf65004-07turystyczna.jpg

po założeniu okazało się, że przeszkadzają mi lusterka i trochę handbary. Przerobiłem ją więc na taką:

DSC_6324.JPG

DSC_6325.JPG

DSC_6326.JPG

Stała się węższa o kilka centymetrów oraz krawędź boczna bardziej prosta.

Ostatecznie jednak jeżdżę z krótka szybą bo z wysoką to mi głowę urywało - niezależnie od sposobu montażu :D :)

Podczas jazdy moja głowa czuła się tak jak po kilku :drinkbeer: na drugi dzień ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za odpowiedz. W jaki sposób obrabiałeś tą szybę? Zauważyłem na zdjęciach, że masz pod nią zamontowaną oryginalna. :) Wysoka szyba ma chyba służyć do tego, żeby właśnie głowy nie urywało????

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szybę obrabiałem szlifierką stołową kamieniową. Tak, jedną z prób był montaż na oryginalną szybę - i tak było najlepiej. Dodatkowo na zdjęciach jest ona z dystansami by była bardziej wyprostowana - nie widać ich nigdzie.

Generalnie każdy z możliwych wariantów z udziałem wysokiej szyby był w MOIM przypadku gorszy niż przy niskiej szybie.

Generalnie odniosłem wrażenie, że wysoka szyba zbierała cały pęd powietrza i waliła mi nim prosto w kask. Owszem na klacie jednak nie czułem uderzeń wiatru. Dodam jeszcze, że mam niską kanapę i 186cm wzrostu. Jeśli miałbym wysoką to deflektor musi być jakiś wysoki, a wtedy widzę asfalt pewnie już przez szybę co też mi nie odpowiada. :cry:

Być może będziesz miał inne odczucia. Zanim zaczniesz "kroić" szybę proponuję Ci do testów ściągnąć lub poluzować i opuścić handbary, a następnie pośmigać trochę z wysoką szybą.:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×