Skocz do zawartości
anitap

buty gore tex dla motocyklistki

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie!

Mam wielką prośbę, szczególnie do Pań, chyba, że Panowie tez coś wiedza na ten temat, to chętnie wysłucham ;)

Szukam butów z gore texem i oczywiście wielki problem, bo chciałam sidi adventure, albo tcx infinity i tak: sidi - nie ma 38, a tcx - produkują, ale na naszą polską prowincję nie sprowadzają.

W związku z tym postanowiłam zapoznać się z ofertą tylko dla kobiet i wybrałam dwa rodzaje butów:

http://www.atm-motocykle.pl/product-pol-1852-Buty-damskie-TCX-SUNRAY-Gore-Tex.html

http://www.atm-motocykle.pl/product-pol-1855-Buty-damskie-TCX-T-LILY-Gore-Tex.html

Czy któraś z was miała z nimi do czynienia? Może ktoś coś słyszał jak się sprawują?

Bardzo zależy mi na nieprzemakalności, bo tam gdzie z Tomkiem jedziemy w sierpniu mają być jakieś strumienie, czy inne zbiorniki wodne i mam je ponoć przekraczać..... więc wolę mieć jakieś nieprzemakalne buty - i nie mają to być kalosze ;).

pzdr

Anita

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam do sprzedania Hein Gericke Rallye II z Gore-tex

To to samo co TCX Infinity, albo BMW Santiago - wszystkie produkowane w tej samej fabryce w Rumunii :D

Zamówiłam w ciemno - promocja była ;) Założyłam je jeden jedyny raz na jakieś 40km [dojazd do i z pracy] - miałam nadzieję, że będa dobre, ale jednak uznałam, że nieco dla mnie zbyt obszerne są.

Normalnie noszę jakieś 37,5 - długość stopy 24,5. Na długość wchodzą spokojnie, może nawet trochę więcej się zmieści [stopa 25 lekko].

Podobne ma Doodek [tylko TCXy] - mówiła, że jest bardzo zadowolona.

Obie mamy ten problem, że ochraniacz kostek wypada zbyt wysoko - Agata rozwiązała to poprzez 1,5cm podpiętki korkowe. U mnie jeszcze wyszedła sprawa niskiego podbicia - i część "stopowa" jest po prostu luźna.

Nie pasujemy do siebie.

:)

Dałam za nie 500pln [promocja w hein-gericke.de - ostatnia para ;) ] - i za tyle mogę sprzedać :)

Zwrotów nie przyjmuję ;)

Edytowane przez mygosia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprostowanie do posta mygosi - ja mam dokładnie Hein Gericke Rallye II, a nie TCXy

Edytowane przez Doodek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A no tak - przecież to ta sama promocja :D

Cos mi sie pozajączkowało...

Takie dokładnie:

Hein_Gericke_Rallye_II_GTX_Stiefel_schwarz_20.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no moje już takie ładne nie są... muszę je wreszcie umyć ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przepraszam ze się wtrącę choć jestem płci odmiennej, ale temat dla mnie świeży o tyle że szukaliśmy niedawno butów dla mojej małży

niemiecka rozmiarówka wypada trochę większa

z kolei Sidi r.39 mogą się okazać w sam raz na nogę 38 więc może warto podjechać i przymierzyć

do podanych przez Ciebie przykładów butów z gtx o charakterze turystycznym masz jeszcze w ofercie Alpinestars Web

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety nie mam takich wniosków odnośnie Sidi.

Przymierzałam Adventure 39 i okrutnie duża - duża i szeroka. Mogłam swobodnie włożyć doń i wyjąć nogę bez odpinania :/

Pewnie dlatego, że to jednak but nie typowo kobiecy/juniorski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moja Ania przymierzała akurat inne modele tej firmy i zawsze musiała mieć 37 mimo że na co dzień nosi 35-36

ja też musiałem mieć 43 mimo że na co dzień noszę 41-42

za to moje Daytony 42 mogły by być pół numeru mniejsze, coś mi się zdaje

Edytowane przez Marcin N72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hein Gericke Rallye II z Gore-tex - super są! Wyglądają o niebo lepiej od tych przeze mnie znalezionych.

Doodek - a jak z wodoszczelnością? Dają radę? Sprawdzałaś je w ostrym deszczu?

Co do sidi 39 - też tak myślałam i nawet udało mi się przymierzyć je w motoakcesoriach w Gdańsku. Po zapięciu wszystkich klamerek na maxa mogłam wyjąć stopę z buta bez problemu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdzałam w ostrym deszczu, nie przemokły,, nie przewiewają, dają radę jak jest zimno (tak ze śniegiem dookoła). W Bieszczadach był upał i było trochę ciepło, ale wolę w tę stronę niż przemakać w deszczu.

Edytowane przez Doodek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gore w naszym klimacie dają radę. Mam daytonę i latam w nich przy +30 i -5. W lecie może ciut ciepło ale da się żyć. Za to test w deszczu typu 200km - nawet kropli w środku. Kiedyś chodziłem w nich w jeziorze jak w kaloszach i też 0 nieprzewidzianych efektów.

Ciężko coś doradzać bo damska rozmiarówka w butach enduro jest raczej marna. Chyba, że wystarczą Wam buty turystyczne (nieco słabsza ochrona w terenie) to zobaczcie damskie Daytony z Gore

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam damskie TCXy i żałuję, że nie wziełam Sidi. Były w podobnej cenie, tylko nie mogłam zdzierżyć kwiatków i różowych wstawek na tych drugich. Z drugiej strony leżały o niebo lepiej.

Co do rozmiaru Sidi - mam 38 i 38 z Sidi był ok.

Powiedziałabym tak - nie kupuj póki nie przymierzysz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zobaczymy za kilka dni jak leżą męskie. Na promocję bowiem nie ma rady… Wygląda na to, że moje Sidi sprzedane.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam męskie tcx z gore, wygrały z sidi tylko w konkurencji cenowej...promocja ostatniej sztuki... ale po 6k km, dają radę. Nie udało mi się ich przemoczyć, jadąc ponad 100km w mega ulewie. Osobiście jestem z nich zadowolony. Są dobrze wykonane, póki co nie widzę na nich niepokojących śladów zużycia czy innych defektów. Dość mocno zaangażowany motocyklowo sprzedawca w sklepie, charakteryzując sidi i txc, właściwie stwierdził tylko tyle...sidi sa wieczne, txc wytrzymają połowę tego ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Olacka - a o jakich sidi mówisz? Podałabyś mi namiary na nie? Przeżyłabym kwiatki jakoś ;) no chyba, że jest bardzo źle ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pod lupę wzięłam jeszcze sidi canyon -ale jak na razie problem z nr 38 - jak zwykle trzeba zamawiać... a ze zwrotem problem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mówię ci, przymierz te alpinestars web goretex, bardzo wygodne, a to dość istotny szczegół

albo szukaj daytony

Edytowane przez Marcin N72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Olacka - a o jakich sidi mówisz? Podałabyś mi namiary na nie? Przeżyłabym kwiatki jakoś ;) no chyba, że jest bardzo źle ;)

kwiatków była masa - do tego różowe :?

Nie pamiętam modelu, nie jestem w stanie w necie wyszukać, mierzyłam je w chyba w Luisie w Berlinie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam do sprzedania Hein Gericke Rallye II z Gore-tex

To to samo co TCX Infinity, albo BMW Santiago - wszystkie produkowane w tej samej fabryce w Rumunii :D

Zamówiłam w ciemno - promocja była ;) Założyłam je jeden jedyny raz na jakieś 40km [dojazd do i z pracy] - miałam nadzieję, że będa dobre, ale jednak uznałam, że nieco dla mnie zbyt obszerne są.

Normalnie noszę jakieś 37,5 - długość stopy 24,5. Na długość wchodzą spokojnie, może nawet trochę więcej się zmieści [stopa 25 lekko].

Podobne ma Doodek [tylko TCXy] - mówiła, że jest bardzo zadowolona.

Obie mamy ten problem, że ochraniacz kostek wypada zbyt wysoko - Agata rozwiązała to poprzez 1,5cm podpiętki korkowe. U mnie jeszcze wyszedła sprawa niskiego podbicia - i część "stopowa" jest po prostu luźna.

Nie pasujemy do siebie.

:)

Dałam za nie 500pln [promocja w hein-gericke.de - ostatnia para ;) ] - i za tyle mogę sprzedać :)

Zwrotów nie przyjmuję ;)

mygosia, fajne te obuwie, chcialabym je kupic jak jeszcze je masz :) . Moglabys je wyslac do mojej rodzicielki do Walbrzycha bo akurat bedzie u mnie w sierpniu to mi przywiezie. Daj znac jak i co i ile razem z przesylka :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stingery to następcy Mini force, które juz nie są produkowane przez Sidi :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×