Skocz do zawartości
pidzey

Dakar - nowy czy starszy model

Recommended Posts

Witam, ponownie zamierzam powrócić do motocyklowania oczywiście z BMW i zastanawia mnie jaka jest różnica między starszymi dakarami a tymi po "lifcie".?

Miałem Dakarka z 2003 roku i nie wiem czy może nie warto powracając do modelu, wziąć się jednak za nowszego np. 2005??

Wiem, że często starszy sprzęt bywa trwalszy i biorąc pod uwagę ewentualną późniejszą odsprzedaż co lepiej?

Czy przebiegi rzędu 80-100 tys to dużo jak na motocykle które są regularnie serwisowane w BMW?

Dzięki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, ponownie zamierzam powrócić do motocyklowania oczywiście z BMW i zastanawia mnie jaka jest różnica między starszymi dakarami a tymi po "lifcie".?

Po lifcie glowica dostala druga świece, zmieniko sie malowanie, przełącznik podgrzewanych manetek powędrował na prawą stronę, zmienił się zadupek, inne sa mocowania przdniej lampy (chyba). W każdym razie nie była to jakaś wielka zmiana.

Miałem Dakarka z 2003 roku i nie wiem czy może nie warto powracając do modelu, wziąć się jednak za nowszego np. 2005??".?

moim zdaniem nie wchodzi sie dwa razy do tej samej wody w tych samcyh gaciach, kup cos innego, bedziesz mial porownanie.

Czy przebiegi rzędu 80-100 tys to dużo jak na motocykle które są regularnie serwisowane w BMW??

myśle że to sporo, ale chyba wszystko zalezy jak jezdzili poprzednicy,

Dzięki

Luz, jak coś nie wiesz to pytaj :-D :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po lifcie glowica dostala druga świece, zmieniko sie malowanie, przełącznik podgrzewanych manetek powędrował na prawą stronę, zmienił się zadupek, inne sa mocowania przdniej lampy (chyba). W każdym razie nie była to jakaś wielka zmiana.

moim zdaniem nie wchodzi sie dwa razy do tej samej wody w tych samcyh gaciach, kup cos innego, bedziesz mial porownanie.

myśle że to sporo, ale chyba wszystko zalezy jak jezdzili poprzednicy,

Luz, jak coś nie wiesz to pytaj :-D :beer:

Chcę wejść do tej samej wody bo jestem zakochany w Dakarze, ale chcę się poradzić którego :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kup nowszego, starszego juz miales

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

starsze to tylko wina dobre ;) - podobno :P bo sama nie lubię

Edytowane przez MeJustine
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, że często starszy sprzęt bywa trwalszy i biorąc pod uwagę ewentualną późniejszą odsprzedaż co lepiej?

akurat przed i po 2004 modele nie mają aż takich zmian żeby mówić o tym co piszesz, raczej po pierwsze primo zastosowane są rozwiązania ulepszone do tego co było przed '04 (2świeca, mocowania na zadupku) po drugie primo nowszy rocznik to tylko plus, mniejsze zużycie (nie chodzi tylko o ilość km) lepsza cena przy odsprzedawaniu za pare lat itp...

80-100 kkm przebiegu to obawiam się już prosta droga do mogiły tych modeli... musiałby rzeczywiście być perfekcyjnie serwisowany, ale i tak musiałby mieć już bardzo sporo wymienione... i teraz kwestia jaką kupując będziesz miał pewność że tak było ?

bierz nowszego (czyli 2004-2007) i z dobrze udokumentowaną historią... oczywiście jak masz tyle kasy, bo jeśli cena w chodzi w gre to temat się mocno komplikuje

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

starsze to tylko wina dobre ;) - podobno :P bo sama nie lubię

a kto łoi grzańce?

;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a kto łoi grzańce?

;)

takie grzańce podgrzewane powyżej 70*C :D takie dla grzecznych dziewczynek, nazywają się piccoolloo :lol

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

starsze to tylko wina dobre

i skrzypce :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rozumiem, że kolega już dostał odpowiedź na swoje pytanie i możemy pisać o grzańcach? ;)

najlepsze grzańce w wawie: cafe furkot ;) no i najlepsze jedzenie :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

haha spoko wszystko jasne dzięki

nie wszystko jasne dzięki tylko wszystko jasne pełne :-D

piwo_jasne_pelne_big.gif

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

starsze to tylko wina dobre ;) - podobno :P bo sama nie lubię

Zależy od wina...niektóre trzeba pić póki świeże. :)

i skrzypce :-D

Tego jeszcze nie piłem. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×