Skocz do zawartości
sarawi

Ktokolwiek może w jakikolwiek sposób pomóc !

Recommended Posts

Ciezarowka z beemka dotrze w piatek albo w sobote do Poznania, docelowo jedzie do miejscowosci Wrzesnia.

Potrzebujemy, aby ktos zyczliwy odebral motocykl w Poznaniu i przechowal ja kilka dni u siebie, poniewaz ja "sluzbowo" musze jechac w kolejny weekend do Bydgoszczy, wiec zabralabym Krzyska, samochod z laweta i pojechalibysmy razem - on po moto do Poznania, ja na chwile do Bydgoszczy. Albo i razem do Poznania, coby sie odwdzieczyc jakos tej dobrej duszy, ktora nam pomoze. Sprawa pilna, bo trzeba kierowcy dac znac.

PS: zeby bylo wiarygodnie :) Mala beemka zachorowala, a ta czarna, z 80-ktoregos roku wrocila calo i szczesliwie do PL

526441_465670246790669_809020065_n.jpg

CSik wygląda na ogromny... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

CSik wygląda na ogromny... :)

Aliku, spokojnie, do mojego Caddy wszystko wejdzie, damy radę, po ostatnich naszych przewózkach ;-) :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sarawi dogadaliście w końcu transport w przystępnej cenie mam nadzieję?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sarawi dogadaliście w końcu transport w przystępnej cenie mam nadzieję?

Dogadali - wszystko dograne. Motek w piątek powinien zlądować do mnie. Podobno coś z napędem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no i ok, najważniejsze żeby motek bezpiecznie wylądował w odpowiednich rękach i wrócił do właściciela. Sprawa chyba do zamknięcia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poczekajmy, aż bezpiecznie wróci z wojaży. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zamkniemy jak beemka dotrze na polskie ziemie ... :) a podobno juz jedzie.

PS: dla zadnych informacji ;) cytuje, bo ja sie nie znam ;) " odpowiednik tylnej zebatki mocowany jest na wieloklinie na osi tylnego kola i wlasnie ten wielofrez sie obrobil zarowno na osi jak i na odpowiedniku zebatki (...) nie mam przelozenia napedu z silnika na tylne kolo " - cokolwiek by to nie znaczylo ...

I jeszcze kilka slow od Krzyska:

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc przy sprowadzeniu motocykla. Dziś po 14 dniach udało się wrzucić BMW do dostawczego samochodu, który zmierza do Poznania.

Edytowane przez sarawi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

" odpowiednik tylnej zebatki mocowany jest na wieloklinie na osi tylnego kola i wlasnie ten wielofrez sie obrobil zarowno na osi jak i na odpowiedniku zebatki (...) nie mam przelozenia napedu z silnika na tylne kolo " - cokolwiek by to nie znaczylo ...

Najprawdopodobniej znaczy to, że uszkodzeniu uległo połączenie:

1 - http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/33_1128-przekl-tylnej-osi-napodb-nap/i51543

i

1 - http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/33_1131-wahacz-walka-napedowego/i51543

;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarku, ty już widziałeś te miejsca zdaje się live ;) w innym motku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarku, ty już widziałeś te miejsca zdaje się live ;) w innym motku.

Coś ktoś kiedyś źle skręcił - jak tak się stało.

Co bym zrobił ?? Wiertarka, śruba i jazda ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to melduję zainteresowanym, że motek caly i zdrowy zaparkował w Poznaniu. Czeka na odbiór przez właściciela. ;)

A może jest jakaś koncepcja naprawy i powrotu na kołach? Jarku?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może jest jakaś koncepcja naprawy i powrotu na kołach?

O to trzeba by zapytać właściciela - może nie chce mieć ;)

Są dwie drogi:

1> Naprawa porządna - Jakieś nowe lub "nowe" części - klucz 55 i 46 ( 12-kątny ) ściągacz 3-ramienny i 1 godz roboty.

2> Naprawa awaryjna /prowizoryczna - Narzędzia jak wyżej + wiertarka i śruba - czas też ok 1 godz.

O ile informacja o uszkodzeniu i moja interpretacja jest właściwa ;)

Alik - a tak według Ciebie to co mu dolega ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem dokładnie - śruba na kole jest "zasmarkana" spawem, praktycznie jej nie ma. W 2 miejscach spaw trzyma się wałka. To chyba robótka w trasie w nadziei dotarcia do domu... Nie wiem jak ze zdjęciem tego wszystkiego.

Tu mają "nowe" części.

http://allegro.pl/bmw-cs-650-kolo-tarcza-chlodnica-kolektor-bak-set-i2560501245.html

Edytowane przez alik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to bez ocznego oglądu nic więcej nie dodam - mogę zabrać klucze :roll: - tak na wszelki wypadek.

Jeżeli jest tak jak przypuszczam to spawanie nakrętki i wałka było błędem i niepotrzebnie uszkodzono kilka "zdrowych" elementów. Jeżeli spaw to w innym miejscu, ale o ile pamiętam tam jest połączenie stal/aluminium - dlatego "śruba" :roll:

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrobię zdjęcia i wyślę Ci na priva, bo może właściciel sobie nie życzy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... może właściciel sobie nie życzy...

Może właściciel sobie nie życzy czegokolwiek ;) :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właściciel nie ma nic naprzeciwko - rozmawiałem. Części załatwia chyba tam gdzie Vengosh kupował do swojego rozrusznik. Odezwie się jak dostanie fotki.

Kontynuujac myśl - nie wiem czy uszkodzeniu nie uległ w wyniku spawania element aluminiowy, do którego mocowana jest zębatka. Aluminium chyba nie przepada za temp.

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/33_1128-przekl-tylnej-osi-napodb-nap/i51541#part03

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

problem jest na 1, a nie na 3 - choć 3 mogła zostać uszkodzone i nakrętka .... - szkoda :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to tak to wygląda:

Zrzut%2520ekranu%25202012-08-17%2520%2528godz.%252021.49.14%2529.png

Zrzut%2520ekranu%25202012-08-17%2520%2528godz.%252021.48.31%2529.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie do konca to rozumiem, ale może ten rysunek nam pomoże:

Zrzut%2520ekranu%25202012-08-17%2520%2528godz.%252022.09.01%2529.png

Problem wystapił na łączeniu elementu 8 i wałka napędowego.

A dlaczego spaw jest na elementach na lewo od śruby? I jaka była przyczyna? Zgubienie zabezpieczenia? Niedostateczna siła z którą był dokręcona nakrętka? Właściciel przejechał 20 tys. km w 2 sezony. Motek kupił z przebiegiem 3 tys. km (w co jak powiedział sam nie wierzy).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę, że ktoś zrobił, ale nie pomyślał.

Wzrokowo wygląda to tak:

Patrzysz od strony pasa napędowego. Napęd / pasek kręci kołem 5 i 6, a oś stoi - więc można wyciągnąć wniosek, że jak zespawasz koło paska z ośką to będzie oki - z tym, że w rzeczywistości przeniesienie napędu odbywa się głębiej na zabieraku ( na tym rysunku 8 ).

Wystarczyło przewiercić zabierak łącząc go na sztywno z ośką - i tak oba elementy nie nadają się już od późniejszego użytku, ale mogą przejechać wiele kilometrów. Inne elementy ostały by się nieuszkodzone.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnie zdanie wiele mi wyjaśniło. :)

A jak to teraz "odkręcić"? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak to teraz "odkręcić"? ;)

BMW sobie poradzi i wszystko będzie nowe ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×