Skocz do zawartości
-danielsan-

ciuchy turystyczne dla niskiego - MACNA GEO/Alpine ?

Recommended Posts

Witam.

Noszę się z zamiarem zakupu nowego kompletu ciuchów turystycznych.

Pojeździłem już trochę po sklepach i pomierzyłem i dla kogoś o moich wymiarach (169cm, szczupły) nie jest łatwo znaleźć coś konkretnego. Większość rozmiarów 'S' jest na mnie jakby za luźna w klacie (kurtka) i za długa (spodnie). Oczywiście w opinii sprzedawców tak ma być :-P

W oko wpadły mi ciuchy holenderskiej firmy MACNA - dokładnie kurtka GEO i spodnie ALPINE które są chyba najlepsze rozmiarowo z tego co mierzyłem.

Może ktoś z forumowiczów zna te ciuchy? ew. inne modele tego producenta? Bo na necie jest bardzo mało opinii o tej marce.

Sprzedawana jest przez intermotors.

I tu kolejne pytanie. Czy ktoś może wie czy intermotors robi po sezonie jakieś konkretne wyprzedaże?

Bo opisane powyżej ciuchy kosztują około 2200zł za komplet. I nie wiem czy jak się zdecyduje na zakup to zrobić to teraz czy poczekać do zimy.

Liczę na Waszą pomoc w temacie. Czekam na opinie o marce MACNA i tych konkretnych modelach.

Chyba że ktoś jest podobnych wymiarów jak ja i poleci jakieś inne ciekawe ciuchy?

pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rzekomo macna szyje dla BMW - ale czy to prawda?

Przymierzałem kurtkę za 1200 zł, na oko super.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czytalem niegdyś porównanie Macny do Modeki, że niby nawet lepsza, ale polskie społeczeństwo bardziej zawierzyło niemieckiej technologii, mimo że podobno testy wykazywały jednak przewagę Macny nad Modeką, ale to był tylko jakiś tam artykuł, jeden z wielu krążących w tamtym czasie w internecie. Obecna sprzedaz Modeki powala chyba jednak ówczesną reklamę Macny. Ja używam/używałem niestety praktycznie tylko Modeki i na jej temat coś mogę napisać - Macny z użytkowania po prostu nie znam. ;)

A poza tym to ja się nie znam. :arrow:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znalazłem coś takiego, ale w jakimś dziwnym języku :-P

http://www.macna.eu/documentbank/Macna_Purchase%20tip.pdf

coś tam na końcu piszą że GOED, czyli że chyba dobre :-]

ale prasie nie zawsze wierzyć można.

Dziwna polityka MACNY jest że nawet nie podają jakiej membrany użyli

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja na Twoim miejscu bym nie kombinował tylko kupiłbym cos sprawdzonego a w cenie jaką podałes można kupic dobre łachy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Macne chyba miała MyGosia. Trzeba poczekać aż tu zajrzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja na Twoim miejscu bym nie kombinował tylko kupiłbym cos sprawdzonego a w cenie jaką podałes można kupic dobre łachy...

No właśnie z tym jest problem. Mierzyłem sporo różnych marek, ale przy moich gabarytach wydają się za duże :-/

A 'S' z MACNY najlepiej leży.

jest mniejsza nawet od XS z MODEKI

Edytowane przez -danielsan-

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To bierz to co pasuje bo Ci sezon ucieknie na dorbe.. chyba motocykl masz? no chyba że nie masz..

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ludzie szukają ciuchów a ty Dakarowy o moto pytasz?! Co ma jedno do drugiego? Ja spodnie motocyklowe na kulig zimą zakładam bo.... nie przemakają i ochraniacze są, jak się zwalę z sanek to mniej boli;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To bierz to co pasuje bo Ci sezon ucieknie na dorbe.. chyba motocykl masz? no chyba że nie masz..

no właśnie aktualnie motocykla już/jeszcze nie mam. Dlatego mi się z ciuchami nie spieszy i czekam na promocję :-]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja widzę , że Twoim największym problemem jest rozmiar ciuchów...może powinieneś zabrać się do tego inaczej. Ja bym Ci poradził poszukać firmy która szyje ubrania motocyklowe np.Ret Bike w Łomiankach. Byłem w "siedzibie" firmy i gotowi byli uszyć w dowolnych kolorach i myślę , że rozmiarach również. Może nie taka "jakość" ale lepiej mieć dopasowane ciuchy niż za duże. Firmy Macna nie znam to się nie wypowiem, co do promocji to rok temu kolega szukał ciuchów w lutym ,jeździłem z nim po całej Warszawie w większości sklepów mówili , że promocje to były na standardowe rozmiary ubrań we wrześniu jak byliśmy to już były jakieś skrajności i pojedyncze sztuki. W końcu kupił kolega komplet BUSE jakość ok. ale wokół komina w lato za ciepły nawet bez podpinek. Ja osobiście mam letni komplet FLM i po mieście jest super ale w dalszą podróż bym się w nim nie wybrał...Z Modeki mam rękawiczki z wstawkami z jasnej skóry z wielbłąda wyższy model są delikatne po 2 sezonach widać ślady zużycia i pas nerkowy który jest natomiast ok. osobiście przez te rękawiczki mam obawy co do tej firmy. Albo może przez Twój "nietypowy" rozmiar może trafisz na jakąś promocję w necie i jak zwykle zadecyduje cena :) Owocnego szukania życzę.

Edytowane przez Piotrusis

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja widzę , że Twoim największym problemem jest rozmiar ciuchów...może powinieneś zabrać się do tego inaczej. Ja bym Ci poradził poszukać firmy która szyje ubrania motocyklowe np.Ret Bike w Łomiankach...

o RetBike słyszałem niezbyt dobre opinie.

A rozmiar MACNY mi odpowiada.

Tylko opinii na temat tych ciuchów mało.

Dlatego pytam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A rozmiar MACNY mi odpowiada.

Tylko opinii na temat tych ciuchów mało.

Dlatego pytam.

To nie pytaj... Ile ludzi tyle opinii. Ja mam Modekę i jest ok. (Rozmiar pasował i cena to brałem)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak nei bedziesz mial w domu 8 kompletow ciuchow, to z kazdego bedziesz zadowolony :) Pamietaj, zeby kupic ciuchy 3warstwowe, a na pewno obowiazkowo wyciagana membrana. Przy membranie na stale mozna sie zalamac w lato.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja o MACNY też ci nic nie powiem, ale wiem że intermotors robi wyprzedaże po sezonie i w zeszłym roku kupiłem u nich kurtke Alpinstara za połowe ceny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja o MACNY też ci nic nie powiem, ale wiem że intermotors robi wyprzedaże po sezonie i w zeszłym roku kupiłem u nich kurtke Alpinstara za połowe ceny.

A mniej więcej kiedy kupowałeś z takim rabatem? bo teraz te zniżki jeszcze marne są :-/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może ktoś może coś powiedzieć o SPIDI? podobno dobra marka.

Wiecie gdzie w warszawie są dostępne ciuchy tego producenta?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×