Skocz do zawartości
Pawel

Porównanie DR650, NX650, KLX650 i XT600

Recommended Posts

ja mogę polecić DR650 - super motocykl :] mało awaryjny, wytrzymały i ma kopa.

a po przejażdżce na XT600 - nigdy przenigdy! klocek mułek ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mogę polecić DR650 - super motocykl :] mało awaryjny, wytrzymały i ma kopa.

a po przejażdżce na XT600 - nigdy przenigdy! klocek mułek ;)

Warto byłoby się zainteresować jakie siedziały przełożenia. Do wersji E władowali 15/39. U mnie jest 15/45, a i to uważam za zbyt asfatowe przełożenie. Nie wyobrażam sobie jazdy z 39 zębami z tyłu. Nie zmienia to jednak faktu, że silnik w XT600 jest bardzo spokojny. Można go oczywiście trochę "podrajcować" - gaźniki z TT600 podobno wnoszą wystarczająco dużo zamętu.

A co do porównania, to nawet nie czytam, bo od razu rzuca się w oczy niewiedza autora.

- DR650SE wg strony producenta z tyłu 17'

- XT600 miał 18', ale wraz z wprowadzeniem XT600E powędrowało tam 17', a skoki zawieszeń skastrowano jakoś do 210mm

Podpis pod zdjęciem "Jedni zakochali się w Ténérze, innym bardziej pasuje wersja z małym zbiornikiem paliwa." No świetnie, ale ostatnia tenera zjechała z taśm w '91 roku, później był tylko "jamnik".

Historia DR też jest o kant du..y. DR650SE wyszedł w '97 roku i wszelkie poprzednie lata nijak się nie mają do niego, bo to zupełnie inna konstrukcja i inny silnik, a tu w historii, że w 94 dodano rozrusznik, a później już nic. Poza tym, zamiast KLXa powinien tam sie znaleźć KLR, bo to odpowiednik pozostałej trójki.

Brak słów, szkoda czytać.

Edytowane przez ArturS
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

widocznie piszą dla amatorów-świeżaków - nie zakładając, że odbiorcami są osoby znające temat :D

Edytowane przez MeJustine

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×