Skocz do zawartości
LosTerenos

Witam wszystkich :)

Recommended Posts

DRZ to naprawdę fajny sprzęcik. Bardzo chciałbym go sobie zostawić ale niestety nie dam rady finansowo. Żal potęguje jeszcze to, że mieszkam w Fordonie (dzielnica Bydgoszczy na skraju Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego) obok świetnej off roadowej ścieżki. Kilka kilometrów urozmaiconego terenu, strome podjazdy, piach, troche wody. Wtajemniczeni ludzie z całej Bydzi i okolic tu przyjeżdzają. A ja z garażu do tej ściezki mam ... 20 m :)

No niestey albo off road albo dalsze wyprawy. A DRZ-tą w wersji E na Ukraine nie pojadę...

Dakarem też tam wjedziesz :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj Los Terenos Fordońskos :lol:. Fajnie, że odezwała się kolejna osoba z Kuj Pom. Dakara niestety nie posiadam ale siedziałem na nim i nawet kilkoma jeździłem ;-). Jestem pewien, że nie będzie dla Ciebie za mały. Gdybyś chciał przymierzyć się do zwykłego f650gs, dowiedzieć się coś o modelu czy potrzebowałbyś pomocy przy zakupie to dawaj znać :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A DRZ-tą w wersji E na Ukraine nie pojadę...

A próbowałeś? ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj Los Terenos Fordońskos :lol:. Fajnie, że odezwała się kolejna osoba z Kuj Pom. Dakara niestety nie posiadam ale siedziałem na nim i nawet kilkoma jeździłem ;-). Jestem pewien, że nie będzie dla Ciebie za mały. Gdybyś chciał przymierzyć się do zwykłego f650gs, dowiedzieć się coś o modelu czy potrzebowałbyś pomocy przy zakupie to dawaj znać :-)

Dzięki wyciągniecie pomocnej dłoni :beer: skorzystam z całą pewnością. Pomoc doświadczonego GS-owca na pewno będzie mi potrzebna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A próbowałeś? ;-)

Nie próbowałem :oops: ale jakoś nie widze nabijania kilometrów po asfalcie DRZ-tą E. Tam na miejscu to byłby wymarzony sprzęt na połoniny ale dojazd z Bydgoszczy... :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na miejscu DRZetka była by na pewno lepsza, mógłbyś wrzucić ją na przyczepę zamiast jechać na kołach. No ale Dakar to też fajny motocykl i bardzo wygodny na dojazdówkach :) CHyba najlepiej zalety obu tych motocykli łączy XChallenge.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teoretycznie przyczepka rozwiązałaby problem dojazdu... ale jednak chciałbym startować z domu na dwóch kołach. Można ciekawszą trasę wybrać.

Na XChallenge gdzieś tam trafiłem, ale jakoś nie zwrócił mojej uwagi. W sumie waga prawie taka sama jak Dakar, na trasie pewnie mniej wygodny a używek w Polsce na sprzedaż nie widziałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie waga prawie taka sama jak Dakar, na trasie pewnie mniej wygodny a używek w Polsce na sprzedaż nie widziałem.

No nie - waga x-ch w porównaniu do Dakara to przepaść - Dakar około 200kg a x-ch max ze 160kg, to porównanie jak mojej 8setki z DR-ką i te 40kg robi ogromna różnicę, co nie zmienia faktu że X-ch jest drogi (bo młody) i na pewno nie tak wygodny na asfalt jak Dakar ;-) ale fakt że najlepszy kompromis ;-)

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie - waga x-ch w porównaniu do Dakara to przepaść - Dakar około 200kg a x-ch max ze 160kg, to porównanie jak mojej 8setki z DR-ką i te 40kg robi ogromna różnicę, co nie zmienia faktu że X-ch jest drogi (bo młody) i na pewno nie tak wygodny na asfalt jak Dakar ;-) ale fakt że najlepszy kompromis ;-)

Mój błąd, chciałem szybko sprawdzić dane techniczne i zakodowałem pierwszą liczbe z jednostką kg jaką zobaczyłem: 206 kg

A to była ładowność :oops:

A tak na marginesie F800GS, który poleca wiele osób (Ty pewnie również) też wykracza poza mój budżet. Zamierzam wydać ok 18 tyś, no w porywach do 20 tyś.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój błąd, chciałem szybko sprawdzić dane techniczne i zakodowałem pierwszą liczbe z jednostką kg jaką zobaczyłem: 206 kg

A to była ładowność :oops:

A tak na marginesie F800GS, który poleca wiele osób (Ty pewnie również) też wykracza poza mój budżet. Zamierzam wydać ok 18 tyś, no w porywach do 20 tyś.

Wydaje mi się, że w terenie Będziesz jednak bardziej zadowolony z Dakara niż z F800 co oczywiście nie zmienia faktu, że F800 jest o wiele lepszym motocyklem ale tu pojawiają się kolejne kompromisy ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się, że w terenie Będziesz jednak bardziej zadowolony z Dakara niż z F800 co oczywiście nie zmienia faktu, że F800 jest o wiele lepszym motocyklem ale tu pojawiają się kolejne kompromisy ;-)

No właśnie licze na to, że Dakar da rade w terenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×